Výškové práce - Praha, Střední Čechy, Plzeň

Potřebujete na domě nebo jiné budově provést určité opravy nebo údržbu? Vadí Vám vysoký strom, který ale není možné pokácet běžným způsobem kvůli nedostatku místa? Využijte výškové práce na laně.

U každého domu nebo jiné budovy je vhodné čas od času někde něco vyspravit, provést údržbu, čištění anebo také kompletní rekonstrukci, je-li to třeba. Jenže majitele nemovitostí mnohdy odrazuje fakt, že na ceně takové služby se nemalou měrou podílí drahý pronájem lešení. Navíc stavba i demontáž lešení nějakou dobu trvá a také tento čas si firmy účtují. K tomu všemu je možné, že kvůli lešení bude potřeba odstranit keře nebo stromky, které rostou při zdi budovy a také těžký nákladní automobil, který lešení přiveze, poničí trávník a vyjezdí na pozemku koleje. Existuje však i jiné řešení, jak provádět práce ve výškách za nižší cenu, v kratším čase a bez poškození trávníku nebo jiných porostů okolo domu. Navíc jsou situace a místa, kde lešení nelze postavit vůbec. Zvolte výškové práce pomocí horolezecké techniky.

Výškové práce na laně pomocí horolezecké techniky

Dokážete si něco takového vůbec představit? Namísto dělníků na lešení Vám údržbu, čištění nebo opravu budovy provedou pracovníci zavěšení ze střechy na lanech. Kdo něco takového ještě neviděl, může mu to připadat neuvěřitelné, ale jsou firmy, které toto jednoduché řešení nabízejí běžně. Pracovníci používají klasickou horolezeckou výbavu, takže jejich práce není zase tak odlišná od lezení po skalách. Ani velkých výšek se tito zaměstnanci nebojí, neboť jsou na ně zvyklí.

Práce výškách pomocí horolezecké techniky vypadají nebezpečně, ale pokud je provádí profesionál, který nic nepodcení, má dostatek znalostí, zkušeností a kvalitní výbavu, pak se jedná o relativně bezpečnou a pohodovou práci. Na tyto práce se většinou najímají lidé, kteří mají již z dřívějška zkušenosti s lezením po skalách, často i ve značně větších výškách a obtížnějších podmínkách, než jaké zažívají při údržbě nebo rekonstrukci budov.

Jaké práce ve výškách se provádějí pomocí horolezecké techniky?

Pomocí horolezecké techniky se dají provádět prakticky tytéž práce jaké se běžně provádějí z lešení, čili veškeré práce na fasádě, opravy fasád, čištění fasád, zateplování fasád, opravy štuků, oprava nebo nátěry či čištění střechy a klempířských prvků, pokládka nové střešní krytiny, opravy komínů, čištění okapů atp., prostě veškeré práce na domě.

V zimních měsících se pomocí horolezecké techniky řeší kalamitní situace při padajícím sněhu a ledu ze střech. Vznikají často velmi krizové situace s ohrožením nejen majetku, ale i zdraví a života lidí. Provádí se proto kontrolovaný shoz sněhu a ledu. Ještě důležitější je těmto situacím předcházet, neboť především opakované újmy odmítají pojišťovny plnit. Zde se při osazování protisněhových zábran (protisněhové háky, žebříky) rovněž uplatní výškoví pracovníci.

Kromě prací na domě se výškové práce na laně často využívají také při kácení stromů, jež rostou na místech, kde není možné strom pokácet běžným způsobem, což se nejčastěji stává v městské nebo obytné zástavbě. Stromy ale není nutné pokaždé pokácet. Je možné provést také jejich částečný ořez a ošetření koruny.

Výškové práce na budovách pomocí horolezecké techniky

Zdatní, zkušení a schopní pracovníci zvládnou pomocí horolezecké techniky tytéž práce, jaké se běžně provádějí z lešení a proto jsou schopni nabídnout kompletní péči o Váš dům, která díky absenci lešení vyjde levněji a je rychleji hotová. V nabídce najdete mj:

 • zednické a štukatérské práce, oprava poškozených říms, střech, věží a fasád,
 • opravy komínů a komínových lávek,
 • opravy, nátěry, instalace klempířských prvků, čištění a natírání střech a okapů,
 • opravy i celkové renovace fasád, čištění fasád, mytí fasád nebo kamene vysokotlakým proudem vody, postřiky proti pavoukům,
 • instalace a opravy hromosvodů,
 • ochrana budov proti ptactvu (sítě, bodce proti holubům),
 • shazování sněhu a ledu ze střech, budování protisněhových zábran,
 • mytí oken a prosklených stěn,
 • demoliční práce,
 • nátěr, montáž a demontáž ocelových konstrukcí,
 • osazování (nejen) velkoplošných reklam.

Rizikové kácení stromů pomocí horolezecké techniky

Stromy jsou krásné a v podstatě nezbytné pro uchování života na planetě. Představte si město, ve kterém by nebyl ani jeden strom. Stromy jsou důležité v přírodě, ale dokáží zdobit také naše města a dělat je příjemnějšími pro život. Jenže právě ve městě dokáží stromy zadělat i na pořádný problém.

Ve volné přírodě dokáží stromy za mnoho desítek let dorůst do rozměrů opravdových velikánů, k nimž pak pociťujeme přirozenou úctu a respekt. Ve městě se takový strom bohužel stává problémem, protože z něj vlivem stáří častěji padají větve, jeho části mohou nepříjemně zasahovat do budov nebo obtěžovat sousedy a v nejhorším případě se stává, že se strom převrátí a způsobí škody na zdraví či na majetku.

Horolezecká technika je nejlevnější řešení při rizikovém kácení

Jak ale pokácet strom, který roste v zástavbě budov, takže se nikde nenajde místo, kam by se mohl nechat spadnout? Řešením je** kácení stromu** postupně od koruny. Nejdříve se ořežou větve, které se mohou nechat spadnout na zem pod strom, anebo když to z důvodu nedostatku místa a bezpečnosti není možné, pak se větvě pomalu spustí na laně dolů. Až zbude ze stromu jen kmen, i ten se postupně odřezává po menších kusech a spouští na laně k zemi. Nakonec zůstane jen pařez a ten je možné ponechat na místě, seříznout až k zemi anebo vykopat i s kořeny.

Rizikové kácení je většinou možné provádět z vysokozdvižné plošiny, ale kvůli drahým strojům je tento způsob nákladný. Levněji vyjde rizikové kácení pomocí horolezecké techniky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17950 (novesluzby.cz#24419)


Přidat komentář