Výroba a montáž schodišť Kladno

Při volbě materiálu na nové schodiště můžete vybírat z poměrně široké škály. Ovšem dřevu se rozhodně nic nevyrovná. Dřevěné schodiště těžko zakoupíte v prodejně s nábytkem. Můžete si ho však nechat vyrobit od zakázkového truhlářství.

Dřevěné schodiště se hodí nejen do stylových roubenek a poloroubenek. I moderně řešenému rodinnému domu bude slušet schodiště, ze kterého se budete moci těšit po dlouhé roky. Jen je třeba popřemýšlet, jak si budete přát, aby schodiště bylo řešené. A v neposlední řadě je třeba mít kontakt na šikovného** truhláře**.

Výroba schodišť na Kladensku

V případě výroby schodiště máte na výběr, zda se rozhodnete pro samonosné schodiště, či jako dřevěný obklad betonového schodiště, nebo obklad kovové konstrukce. Pokud tedy například uvažujete o renovaci Vašeho schodiště, ale nechce se Vám kompletně demolovat již postavené betonové schody, pak schodišti můžete poskytnout nový kabát v podobě dřevěného obkladu.

Odstín dřevěného schodiště

Ovšem, co se týká možností, tak to není ještě všechno. Je zcela jasné, že každý z nás má jiný vkus, ale také jinak zařízený dům, včetně barevného provedení. A tak u dřevěného schodiště je možné si také zvolit takový odstín, který bude korespondovat s ostatním zařízením či naopak bude kontrastovat.

Tvarové řešení schodiště

A to jsme se ještě nedotkli řešení schodiště, co do tvaru provedení. Někdo vsadí na klasiku, další zase zvolí nevšední, atypické provedení. U profesionálního, zkušeného truhláře můžete očekávat odborné rady a návrhy stran vhodnosti schodiště přímo na míru Vašemu interiéru.

Jaké dřevěné schodiště můžeme mít?

Již výše jsme se zmínili, že si můžete, co se týká** dřevěného schodiště**, vybrat hned z několika možností. Pojďme si je trochu blíže představit, aby bylo Vaše rozhodování o to snadnější.

Samonosné schodiště Kladno

Samonosné schodiště, tj. schodiště celé vyrobené z dřevěných komponentů, se skvěle hodí do roubenek, poloroubenek, chalup, chat. Použití samonosného schodiště však není vyloučené ani v případě, že bydlíte v rodinném domku. V tomto případě spíše záleží, jak máte interiér zařízený a jaký materiál v něm převládá. Jde o to, aby samonosné schodiště nepůsobilo tzv. jako pěst na oko, ale sedlo jako poklička na hrnec.

Samonosné schodiště může být celodřevěné, nebo také s jednotlivými kovovými komponenty, jako jsou například madla, či příčle.

Materiál pro samonosné schodiště

Pokud si necháte vyrobit samonosné schodiště, je více než důležité dbát na kvalitu materiálu. V tomto případě není na místě šetřit a volit nekvalitní, či nevhodný materiál. V případě samonosného schodiště se můžete setkat s materiálem v podobě buku, dubu aj. Nechte si u firmy, u které budete poptávat zakázkovou výrobu schodiště, doporučit ten nejvhodnější materiál.

Povrchová úprava samonosného schodiště

Již jsme zmínili, že u schodiště můžete volit nejen typ, tvar, ale také povrchovou úpravu. A právě u ní se na chvíli zastavíme. Schodiště je možné si nechat „pouze“ ošetřit bezbarvým lakem. Takováto povrchová úprava jen vyzdvihne krásu přírodního dřeva. Pokud by se Vám však přírodní barva dřeva nehodila do interiéru, pak si můžete nechat schodiště n amořit dle Vámi vybraného barevného odstínu, třeba do tmavě hnědé, karamelové, čokoládové, bordó aj.

Montáž vyrobeného samonosného schodiště

Jedna věc je výroba schodiště, druhá pak ještě jeho montáž. Určitě je pro Vás, jako zákazníky lepší, když si vyberete truhlářství, které nabízí komplexní služby, tj. zpracování návrhu, výrobu a montáž.

Jakmile je schodiště vyrobené, pak očekávejte od Vámi vybrané truhlářské firmy telefonát s tím, že jsou připraveni Vám přivést a namontovat schodiště. Nejen při výrobě schodiště je důležité dbát na přesnost a detaily. To samé platí při samotné montáži. Určitě byste totiž nechtěli, aby se pod Vámi nášlapný schod prolomil, posunul aj. Součástí montáže je i nezbytné odzkoušení funkčnosti a bezpečnosti schodiště. Teprve poté, je-li vše v pořádku, končí spolupráce mezi Vámi a firmou. I když, ne tak zcela. Na schodiště a dodaný materiál Vám totiž firma poskytne záruku.

Dřevěný obklad betonového schodiště Kladno

Vedle samonosného schodiště, si můžete také nechat obložit stávající, nebo nově postavené betonové schodiště. Díky dřevěnému obkladu, nebude schodiště působit tak „studeně“. A to v porovnání s tím, kdybyste nášlapné schody nechali obložit dlažbou. Ostatně, co si budeme povídat, pro Vaše nohy v ponožkách bude zcela jistě příjemnější, když došlápnou na dřevo, než na chladnou dlažbu.

Obklad kovové konstrukce schodiště Kladno

A jako třetí možnost, která se Vám nabízí v souvislosti s výrobou schodišť, je** obložení** kovové konstrukce dřevem.Kombinace kovu a dřeva je velmi noblesní, moderní a stylová zároveň. Tato volba se bude prakticky hodit do každého prostoru. Efektně bude vypadat například v prostorách, kde probíhají vernisáže, ve větších vstupních halách apod. zvolíte-li tuto třetí možnost, pak jste vsadili na minimalismus a jednoduchost zároveň. V tomto případě, více, než jinde platí, že jednoduchost je více než bohatost a rozmařilost.

Vestavěné skříně Kladno

Abychom však nezůstali jen u schodišť, posuneme se dále, i když bez nich byste se jen těžko dostali do horních pater Vašeho domu, chalupy aj.

Vestavěné skříně zažívají svůj boom. A není se ani tak čemu divit. Málokdo z nás nemusí řešit, kam uložit veškeré věci, které se nám postupem času hromadí. A právě vestavěné skříně jsou skvělým a praktickým úložným místem, který pojme maximum věcí současně při maximálním možném využití prostoru, ať už v předsíni, hale, nebo ložnici.

Možnosti vestavěných skříní

U vestavěných skříní máte širokou možnost volby, co do způsobu otevírání dveří, co do vnitřního uspořádání, ale samozřejmě také, co do volby materiálu.

Vestavěné skříně nemusí být vůbec nudné a fádní. Naopak se mohou stát dominantou příslušného prostoru. Vnitřek skříní zůstane před zraky návštěv ukrytý. Ovšem čelo a bočnice budou to, co návštěva, ale samozřejmě i Vy budete vidět. Dejte si záležet na výběru dveří, co do barevného provedení a designu. Potýkáte se s malým prostorem v předsíni, a to tam ještě přijde vestavěná skříň? Pak by možná bylo dobré mít čelní dveře skříní zrcadlové. Tím dojde k optickému zvětšení příslušného prostoru.

Oslovíte-li profesionální firmu, která se specializuje na výrobu vestavěných skříní, tak od nich můžete očekávat i odborné poradenství. Mohou Vám navrhnout řešení vhodné přímo pro Váš interiér.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17211 (novesluzby.cz#23080)


Přidat komentář