Výkopové a stavební práce Jindřichův Hradec

Stavba domu nezačíná samotnou výstavbou, ale výkopovými pracemi, které se často nezdají až tak důležité. Jenže právě ony patří k těm, které rozhodují o kvalitě budoucího domu. Proto by je vždy měla provádět odborná firma.

Stavební firmy nabízejí komplexní práce. Tedy vše kolem výstavby domu od vykopání základů až po kolaudaci. V dnešní době se vyplatí těchto služeb využít. Doba, kdy stavba svépomocí byla ideálním řešením, je dávno pryč. Dnes taková stavba svépomocí znamená nejen řadu problémů, ale i nemožnost získat některé materiály, které jsou v nabídce výhradně pro odborné firmy, a problémy jsou i se sháněním jednotlivých řemeslníků. Stejně jako jsou, a to mnohem větší, problémy v případě neodborné práce a následné reklamace. Často stavebník nenajde nikde dovolání a nezbude než najmout jinou firmu nebo odborníka a nechat vše opravit nebo zcela provést znovu. Celkově** stavba** svépomocí bývá dražší než stavba na klíč. Výjimkou je, pokud stavitel je odborníkem ve stavebnictví, nebo má takového odborníka v rodině. Pro všechny ostatní stavebníky je lépe svěřit výstavbu svého domu odborné firmě Jindřichův Hradec.

Zemní a výkopové práce Jindřichův Hradec

I** zemní a výkopové práce** musejí probíhat podle plánu, nebo projektu. U stavby objektů je to samozřejmé. U dalších prací již méně. Kdo však chce dokonale upravit terén, postavit zahradní sklípek či bazén, měl by mít vždy plán. Jen ten je zárukou, že vše půjde podle představ majitele. Zemní a výkopové práce je nutné provádět odborně. Tedy je nezbytné dodržet správný sklon a spád, rozpoznat typy hlíny, stejně jako vědět jakou mechanizaci pro dané místo využít.

Co s hlínou po výkopových pracích?

Pokud budujete nový dům, nebo realizujete zahradu, pak není třeba vybagrovanou hlínu odvážet. Většinou se hodí pro konečnou modelaci terénu. Hlušina se hodí pro utužování terénu, pro vytváření vyvýšenin, pro doplňování na místa, která bude třeba zahrnout. Skrývka, tedy ornice, se rozhrne po povrchu a ten se později osadí výsadbou zeleně. Již z napsaného vyplývá nutnost plánování. Je nezbytné nejen naplánovat konečnou podobu stavby, nebo třeba zahrady, ale i místa, která budou sloužit jako dočasná úložiště hlíny. Musí jít o taková místa, která po celou dobu výstavby nebudou nijak překážet. A určitě je nutné hlínu nemíchat. Smíchaná neúrodná slenovice s úrodnou skrývkou je k ničemu. Hlušinu totiž ani smícháním nijak nezúrodníte. Na to jsou zapotřebí jiné postupy. Proto je vždy lépe dodržet osvědčený způsob, jímž je právě oddělené uskladnění hlíny a její použití u finálních úprav podle potřeby. Sjednáte-li si** zemní a výkopové práce u kvalitní firmy**, pak rozdělení hlíny nebudete muset hlídat.

Lešení

Využití mechanizace při zemních a výkopových pracích Jindřichův Hradec

Doba, kdy se** výkopové a zemní práce** prováděly ručně je dávno pryč. Dnes se ruční práce využívá sice také, ale jen jako závěrečné úpravy. Pro samotné výkopy existuje celá řada různě velkých strojů. Pro zakládání staveb se využívají stroje určené k hloubení, beranění a k injektážím. Pro zemní a výkopové práce pak rypadla, grejdry, skejpry, traktorové a zhutňovací stroje. Pro odvoz hlíny jsou to velká nákladní a kontejnerová auta. A pro malé úpravy, základy plotů, úpravy na již hotovém pozemku se využívá mini bagrů, které nejenže pozemek nijak nepoškodí, ale projdou například i běžnými dveřmi, nebo dokáží vyrýt základ jen o šířce 20 centimetrů.

Výkopové práce a základy domu

Ještě než se stavební firma pustí do** budování základů objektu**, tak je nutné provést tyto činnosti. Objednat musíte inženýrsko-geologický průzkum, vypracování projektu základových pasů, radonový průzkum, navržení odpovídající izolace a statický posudek. Zda bude možné některou část vypustit, vám řeknou na stavebním úřadě. Některé stavební firmy při objednání kompletní výstavby vám zmíněné průzkumy zajistí sami. Samotné kopání základů je pak rychlé. Provádí je těžké stroje a konečnou podobu dostanou výkopy ručním začištěním. Do výkopů se před zalitím betonem musí umístit prostupy pro veškeré přípojky a zemnicí pásek pro hromosvod.

Zemní práce a realizace zahrady Jindřichův Hradec

Zemní práce na budoucí zahradě je možné provádět až po dostavění objektu. Většinou je však reálné a zahradní architekti to velmi doporučují, naplánovat zahradu již před počátkem stavby. Tedy zároveň s projektem domu. To vám nejen ušetří práci, ale zároveň umožní citlivě reagovat na možnosti terénních úprav. Například pokud budete chtít vyvýšenou skalku, pak je možné na dané místo již u výkopu základů vrstvit hlínu. Než bude dům dostaven, hlušina krásně sedne. K finálním zemním úpravám patří i budování příjezdové cesty, okolní úpravy chodníků, terasy, dvorku. Zde se již těžké techniky využívá pomálu. Uplatnění nachází spíše mini bagry, které jsou pro tutoStavebnictví činnost ideální.

Zemní práce a úprava zahrady Jindřichův Hradec

Mini bagry odvedou skvělou práci i v již hotové vzrostlé zahradě, parku, nebo kdekoli, kde je potřeba postavit nové zařízení, nebo vyhloubit jezírko či bazén, provést nové základy pod plot, drenáže, položit závlahový systém a podobné stavební úpravy. Moderní mini bagry umožňují vyhloubení drážek širokých pouhých 20 centimetrů, ale hlubokých až 330 centimetrů. Navíc má mini bagr pro dokonalou práci k dispozici přední nakládací lžíci, lžíci na poklop šířky 25 až 30 centimetrů a naklápěcí svahovou lžíci. Tím vlastně dokáže to stejné jako těžká technika, jen v malém provedení za potřeby minimálního prostoru. Zemní a výkopové práce mini bagrem si můžete objednat u stavební firmy.

Jindřichův Hradec stavební práce

Stavební firmy nabízejí jednotlivé stavební činnosti nebo komplexní výstavbu. Objednat si tedy můžete stavební práce jednotlivě, zvláště pokud jde o opravy, menší úpravy či rekonstrukce, nebo komplexně, tedy od základů až po finální zemní práce. Ne každá stavební firma však odvádí svou práci stejně kvalitně. Proto je vždy nutné pátrat po referencích a doporučeních, která pomohou s výběrem stavební firmy. Důležité je pamatovat, že vyšší cena automaticky neznamená také vyšší kvalitu, a příliš nízká cena většinou znamená, že někde bude ubráno, ať již na kvalitě materiálu, nebo práce. Ve stavebnictví platí, že kvalita jde ruku v ruce s cenou. A podle toho je třeba se orientovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17843 (novesluzby.cz#24259)


Přidat komentář