Voda, plyn, topení - Žďár nad Sázavou a okolí

Mít v pořádku rozvody vody, topení a plynu tvoří základ každého spokojeného a plně funkčního bydlení. Pokud nemáte tyto rozvody v bezvadném stavu, nechejte je zkontrolovat odborníkem, díky čemuž zajistíte bezpečnost vaší domácnosti.

Instalatérské práce Žďár nad Sázavou

Instalatérské práce ať už v souvislosti s vodou, plynem nebo topením jdou spolu ruku v ruce. Výhodou je, pokud narazíte na instalatéra, který poskytuje služby ve všech těchto zmíněných oblastech. Vy totiž ušetříte čas, nervy a námahu obvoláváním jednotlivých řemeslníků. Je však potřeba vybrat toho správného, který vám instalatérské práce provede precizně. Mnoho domácností využívá k vytápění plyn. Práce s plynem vyžaduje zkušenosti a opatrnost, protože plyn je nebezpečnou látkou a pokud nejste instalatér, rozhodně se nepouštějte do prací, které jsou s plynem spojené. U takových prací se totiž vyžaduje dobrá znalost daného oboru. Vždy takové práce přenechejte odborníkovi.

Voda, plyn, topení - Žďár nad Sázavou

Každý z nás už někdy potřeboval odborníka v oblasti vodoinstalatérství, topenářství nebo v plynařských pracích. Tyto služby jsou velmi důležité a jejich zanedbání se rozhodně nevyplatí. Jestliže jste ze Žďáru nad Sázavou a okolí a neznáte žádného zkušeného instalatéra, který by veškeré instalatérské práce zvládl, můžeme vám doporučit pana Milana Smolíka, který služby v oblasti vodo-topo-plyn provádí. Navíc nabízí i montáž solárních systémů, tepelných čerpadel, rekonstrukce bytového jádra nebo servis kotlů.

Voda, topení, plyn

Hledáte-li odborníka, který má mnohaleté zkušenosti, potřebné znalosti, dovednosti a je zručný, poté se na pana Milana Smolíka obraťte. Telefonní číslo na něho je: +420 731 155 966 nebo můžete použít emailovou adresu: topeni.smolik@seznam.cz. Veškeré jím nabízené práce jsou na opravdu vysoké úrovni, a jestliže se rozhodnete jeho služeb využít, zařadíte se tak k dalším spokojeným zákazníkům.

Instalace vody Žďár nad Sázavou, venkovní a vnitřní rozvody

Voda se využívá nejenom v interiéru, ale také v exteriéru. Proto se instalatérské práce rozdělují na vnitřní rozvody vody a na venkovní rozvody. K těm vnitřním rozvodům vody patří např. instalace vodovodních zařízení, kterými jsou sprcha, záchod, vana, sprchový kout, ale také vodovodní baterie, umyvadlo, ale také instalace bazénů. K venkovním rozvodům vody patří přívod vody potrubím nebo kanalizace. Tuto je potřeba mít neustále v pořádku. Často se stává, že je kanalizační potrubí zanesené nebo opotřebované, což může mít za následek to, že takto opotřebované potrubí praskne a dojde k úniku vody.

Instalace vody

Instalace plynu Žďár nad Sázavou

Rozvody plynu musí být vždy nainstalovány dobře, podle normy a bezpečně. A co patří k rozvodům plynu? Tak mimo jiné rozvody plynu zahrnují montáž přípojek na plny, instalaci plynových kotlů, montáž radiátorů, sporáku a dalších plynových zařízení. Plyn má mnoho účelů a využít se dá téměř ke všemu. Lidé si na plynu vaří, plynem si topí nebo si jím ohřívají vodu. U plynu se žádá, aby s ním zacházel pouze vyškolený odborník, protože zacházení s plynem a jakákoliv manipulace s ním je velmi riziková. Nejen profesionální instalace je nutná, ale také pravidelné kontroly plynu. I tyto musí vykonávat odborník.

Instalace topení Žďár nad Sázavou

Instalatérské práce se využívají např. k instalaci radiátorů, kamen, krbových kamen nebo krbů. Instalatérské práce musí opět vykonávat odborník, protože i u této práce se musí dbát zvýšené pozornosti na bezpečnost a kvalitu provedené práce.

Kdy využít služeb odborníka na instalace?

Instalatéra je třeba využít v těch případech, je potřeba zásahu do vody, topení nebo plynu. V případě jakékoli poruchy nebo rekonstrukce se do takto náročné práce nepouštějte sami, přesto, že jste zkušenými kutily. Vystavili byste tak sebe a své okolí zbytečnému riziku zdravotní újmy. Jestliže nejste instalatérem, rozhodně vám nedoporučujeme pustit se do výměnu radiátorů, plynového kotle nebo do výměny vodovodní baterie. Nebezpečí hrozící neodbornou manipulací je totiž víc než malé.

Žďár nad Sázavou solární systémy

Solární termické kolektory pracují na přeměně slunečního záření na teplo. Absorpční plocha solárního kolektoru přeměňuje dopadající sluneční záření na teplo a toto předává dále teplonosnému médiu. Následně pak dochází k předání tepla přes výměník akumulačního zásobníku, z něhož se odebírá ohřátá voda pro spotřebu nebo pro otopný systém domu. Důležitou součástí solárního systému je i vedle kolektoru a zásobníku také úchytný systém a  hnací jednotka.

Solární systémy

Kam umístit solární kolektor?

Nejlepší variantou pro umístění solárního kolektoru se jeví na jihovýchodní až jihozápadní střechu a to o potřebné velikosti ve sklonu cca 30-55 stupňů, nebo na plochu, která bude orientována směrem k jihu. Pro účelné využití solárního kolektoru je pak nutná také technická místnost, která bude dostatečně velká pro to, aby se do ní umístil akumulační zásobník a další systémové prvky.

Obsluha solárního systému

Z obsluhy solárního systému nemusíte mít žádný strach. Solární systém totiž pracuje zcela automatiky a vy se o jeho chod nemusíte nijak starat. Elektronická regulace solárního systému porovnává teplotu v kolektorech s teplotou vody, která je umístěná v zásobníku. Tato regulace sleduje teploty v kolektorech a v zásobníku a dostatečně a především optimálně přizpůsobuje průtok media systémem. Díky tomu dochází k optimálnímu využití klimatických podmínek k tomu, aby byla získána teplá voda.

Tepelná čerpadla Žďár nad Sázavou

Základní myšlena vůbec o tepelném čerpadle pochází již z roku 1852. Tepelné čerpadlo pracuje na tom principu, že odebírá teplo vodě, nebo také vzduchu či zemi a s pomoci radiátorů nebo podlahového vytápění toto teplo vytváří.

Jak správně vybrat tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo vzduch/voda patří zpravidla k nejvyužívanějším tepelným čerpadlům. Vybrat správné čerpadlo, které by splňovalo vše, proč si ho chceme pořídit, není ale vůbec jednoduché. Pokud se o tepelná čerpadla nezajímáte do hloubky, budete mít jistě problém rozlišit, která nabídka je kvalitní a které se naopak raději obloukem vyhnout. My vám nabízíme pár informací. Tepelné čerpadlo tohoto typu je možné použít u všech typu domů, ale i zde existují výjimky. Jestliže máte zahradu a máte možnost položit plošný kolektor do zahrady, je vždy lepší použít tepelné čerpadlo země/voda. Za stejné pořizovací náklady totiž získáte ještě o 33% nižší spotřebu elektřiny a podstatně delší životnost. Jestliže je váš dům v horské oblasti, je lepší použít tepelné čerpadlo  země/voda. Systém vzduch/voda by měl totiž kvůli nízkým teplotám vzduchu příliš vysokou spotřebu elektřiny.

Rekonstrukce bytového jádra ve Žďáru nad Sázavou

Plánujete-li rekonstrukci bytového jádra, obraťte se na firmu, která se na tyto práce specializuje. Najděte firmu, kterou rekonstrukce baví a která se snaží odvést ty nejlepší výkony. Každá koupelna by měla být pro odborníky výzvou a každá koupelna by měla být jedinečná. Profesionální firmy, provádějící rekonstrukce bytových jader se vždy snaží maximálně respektovat přání zákazníka a současně zajistit i proveditelnost přestavby bytového jádra po stránce technické. Odborník vám dokonale poradí s vhodným dispozičním řešením bytu, ale i s výběrem zařizovacích předmětů a obkladů. Rekonstrukce bytového jádra u vás nebude trvat déle než týden nebo dva. Pokud se do práce pustí tedy skuteční odborníci. Využijte jejich služeb a můžete se tak za pár dnů kochat perfektním výsledkem.

Servis kotlů Žďár nad Sázavou

Je-li vaše domácnost vybavena kotlem, musíte dbát na jeho údržbu, aby spolehlivě fungoval a aby byl bezpečný. Tuto bezpečnost a spolehlivost vám zajistí instalatér – odborník. K servisu kotlů patří i záruční servis kotlů, pozáruční servis kotlů, roční kontroly kotlů, revize plynu, atd.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17302 (novesluzby.cz#23301)


Přidat komentář