Voda, plyn, topení - Praha a okolí

Rekonstruujete starší dům a rozhodli jste se vyměnit kotel včetně topení? Nebo máte zájem o nové rozvody vody, topení či plynu? V tom případě oslovte kvalifikovaného instalatéra, který vám zajistí jak odbornou montáž, tak i servis instalovaného zařízení.

Vody, plyn, topení - Praha a okolí

Nezáleží na tom, zda plánujete rekonstrukci rozvodů vody, topení nebo plynu, nebo jestli jste se rozhodli pro výstavbu kompletně nových rozvodů. V obou případech je nutné, aby práci prováděl kvalifikovaný a zkušený odborník. Jste-li z Prahy a okolí a hledáte doporučení na spolehlivou a profesionální firmu, my vám jedno nabízíme. Jde o firmu pana Jiřího Bečky, jejíž sídlo naleznete na adrese Humpolecká 1939, Praha – Krč, 140 00.

Firma pana Bečky má mnohaleté zkušenosti s kompletními instalatérskými, topenářskými a plynařskými pracemi. Navíc provádí montáž solárních systémů, servis kotlů a mnoho dalších instalatérských prací. Veškeré práce provádí tato firma rychle a přesně dle vašich představ. Budete-li mít přání, zajistí vám firma i dodání materiálu za výhodnou cenu. Máte-li zájem o práce spojené s vodou, topením nebo plynem, obraťte se na firmu pana Jiřího Bečky. Můžete tak učinit osobně na výše uvedené adrese, nebo telefonicky za použití telefonního čísla: +420 602 214 621 či prostřednictvím emailové adresy: beckajiri@volny.cz.

Servis kotlů

V jakých případech volat instalatéra?

Každý, kdo chce žít komfortně a bezpečně, bez toho, že by mu hrozilo vytopení, požár nebo jiné kalamity v souvislosti s poruchou vody, topení nebo plynem, je potřeba, aby měl veškeré instalatérské práce provedeny odborně. K tomuto může posloužit profesionální firma. Ale pozor. Není firma jako firma**. U instalatérské firmy** se zaměřte na to, aby taková firma měla platné osvědčení o tom, že práce, pro které jste si ji zavolali, může provádět. Instalatér vám rád poradí a pomůže se všemi problémy a záležitostmi, které se týkají ať už vody, topení nebo plynu. Nedoporučuje se do těchto věci zasahovat svépomocí, pokud nejste v daném oboru vyškolen, neboť se vám takový nerozvážný počin nemusel vyplatit a mohli byste za něj draze zaplatit.

Vodoinstalatérské práce Praha, vnitřní a venkovní rozvody vody

Instalatérské práce, které se týkají vody, jsou velmi rozličné. K takovým pracím spadají přívodní a odpadní cesty vody, což patří zejména do venkovního prostředí. Poté sem spadají rozvody vnitřní, které zahrnují vodukoupelně, na záchodě, v kuchyni, atd., pak jsou to odpady z dřezů, vany, toalet a umyvadel.

Venkovní rozvody vody Praha, rozvody zavlažování, přívod do bazénu

K venkovním rozvodům vody patří především přívod vody do domu a kanalizace. Zároveň bývají součástí venkovních rozvodů zavlažovací zařízení nebo přívod vody do bazénu. U venkovních rozvodů se vyžaduje, ostatně stejně jako u rozvodů vnitřních, aby byly v naprostém pořádku. Pokud máte na zahradě studnu, byla by škoda jí nevyužít, např. k zalévání záhonků, trávníku nebo pro splachování toalety. Tím snížíte podstatně náklady na spotřebu obecní vody. I s tímhle vám poradí zkušený vodoinstalatér. Kanalizace se postupně buduje v mnoha vesnicích a městech a lidé si tak nechávají kopat přípojky, aby se na kanalizaci napojili a odpadli jim tak starosti s vyvážením septiku, atd. I ohledně přípojky ke kanalizaci a k jejímu napojení se, využijte služeb instalatéra.

Rozvody vody

Vnitřní rozvody vody Praha

K vnitřním rozvodům vody patří např. montáž rozvodů vody, ať už vedou podlahou nebo stěnami interiéru. K těmto rozvodům patří dále montáž vodovodních baterií, bojlerů, spotřebičů, zařízení koupelen nebo zařízení, které jsou umístěné v kuchyni. Vnitřní rozvody musí být v naprostém pořádku, protože pokud by došlo k situaci, kdy by byly rozvodové trubky neprůchodné a prasklé, opět by vás to mohlo stát hodně peněz.

Topenářství Praha, rozvody topení

V oblasti topenářských prací by vám měl instalatér být schopen poradit, jaké topení je pro vaše účely potřeby vhodné, jaký kotel či jiné topné těleso opatřit a použít, jaké palivo je pro vás dostupné a kterým tedy chcete vytápět, atd. Je vám asi jasné, že na výběr máte možnosti vytápění elektřinou, tuhými palivy, plynem nebo dokonce topnými oleji. V současné době, s přibývajícím zájmem o krby a krbová kamna, přibývá také zájemců o vytápění tuhými palivy. Tato paliva mají mnoho podob. Vy můžete volit mezi dřevem, briketami, peletami, atd. Každý instalatér, který je ve svém oboru profesionál a který má zkušenosti a znalosti, vám pomůže s výběrem zdroje tepla, dokáže vám odborně nainstalovat a následně servisovat kotel.

Plynařské práce Praha, montáže plynoinstalace

Plynoinstalace také spadá pod instalatérské práce a tyto práce především vyžadují zásah odborníka. K plynařským pracím patří zejména rozvody plynupřípojky do dalších spotřebičů v domácnosti nebo provozovaném objektu**. Do montáže plynoinstalace** se nikdy nepouštějte sami. Plynaři vám precizně, spolehlivě a bezpečně zapojí nebo odpojí plynoměr, plynový sporák, nebo kotel, provedou vám tlakové zkoušky plynovodů, atd. Jestliže používáte plyn k topení, nebo k vaření, je potřeba, abyste měli plynové zařízení pravidelně revidováno, neboť se jedná o hořlavou a výbušnou látku. Revizi, servis a také montáž může provádět pouze odborník, který má k dané činnosti patřičné osvědčení.

Montáž solárních kolektorů Praha

Solární kolektory jsou využívány pro ohřev vody nebo pro ohřev vzduchu. V případě, že se využívá ohřátá kapalina, teplo se předává většinou z nemrznoucí směsi ve výměníku do užitkové vody nebo do celkového vytápěcího systému. Nejčastější využití solárních kolektorů je pro ohřev užitkové vody nebo pro ohřev vody v bazénu, ať už venkovním nebo vnitřním. V současné době se vyrábějí solární kolektory, které jsou schopné pracovat i při teplotách, které jsou nižší než bod mrazu. Je ale nutné použít nemrznoucí kapalinu. Hlavní schopností solárních kolektorů je, že jsou schopný předat energii ze slunečního záření teplonosnému médii.

Solární kolektory

Servis kotlů Praha

K tomu, abyste měli zajištěnou bezpečnost domácnosti, je nutné mít v naprostém pořádku kotel, který používáte k ohřevu vody. Doporučuje se alespoň jednou za rok nechat zkontrolovat kotel, vše však záleží na stavu kotle. Specialisté na servis kotlů se zaměřují a provádí servis, opravy a montáže plynových kotlů, ale také plynových spotřebičů, sezónní čištění kotlů, kontrolu a seřízení plynového kotle, záruční a pozáruční servis plynových kotlů a plynových spotřebičů, montáž a demontáž plynových kotlů a spotřebičů nebo např. opravy, výměnu nebo budování nových rozvodů topení, plynu a vody.

Jak vybrat správného řemeslníka?

Než nějakého řemeslníka oslovíte, měli byste na něj zjistit reference, které můžete získat od známých, z vašeho okolí, z internetových stránek, apod. Je víc než důležité, aby měl instalatér příslušné osvědčení nebo certifikáty a aby byl zručný. Také by vás měla zajímat cena, za kterou služby nabízí, přesto, že by neměla být tím hlavním kritériem pro výběr řemeslníka. Součástí nabízených služeb by mělo být poradenství v jím nabízené oblasti služeb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17308 (novesluzby.cz#23310)


Diskuze a zkušenosti

L.K | 31.10.2014 11:50
Re: Voda, plyn, topení - Praha a okolí Arogantní hulvát v žádném případě nebrat!!!


Přidat komentář