Voda, plyn, topení - Ostrava, Opava

Dnes existují instalatérské firmy, které mimo tradiční služby v oblasti voda, topení a plyn dokážou také kompletně zrekonstruovat koupelnu, provést obkladačské práce nebo namontovat solární systémy. Vy tak nemusíte shánět několik firem současně.

Voda, plyn, topení - Ostrava, Opava

K tomu, aby byla vaše domácnost plně funkční, je nezbytným předpokladem zajistit bezchybný chod vody, plynu a topení. Firma pana Josefa Marenčáka vám zajistí profesionální řemeslnické práce, které se specializují na instalatérské a topenářské práce, na domovní odpady a instalace typu voda, topení a plyn. Tato firma vám dokáže zajistit kvalitní provedení celé zakázky tzv. na klíč, což může zahrnovat kompletní rozvody sítí do novostaveb, celkové rekonstrukce vody nebo odpadu, kompletní realizaci koupelny, moderní a precizně položené obklady a samozřejmostí pro tuto firmu jsou i dokončovací práce včetně montáže veškerého vybavení.

Firma pracuje pouze s kvalitními materiály, a proto je zaručena dlouhodobá životnost rozvodů. Dále tato firma nabízí montáže solárních panelů a systémů, podlahové vytápění, bojlery, čerpadla, filtry aj. V daném oboru má bohaté zkušenosti.

Voda –topení – plyn, instalatér Ostrava, Opava

Nejste-li odborníkem ani v jednom oboru, co se vody, topení nebo plynu týče, neměli byste se do jejich instalace nebo uprav či úprav nikdy pouštět sami. Od těchto prací jsou tady profesionálové, kteří jsou schopní a vyškolení k tomu, aby tyto práce odvedli odborně a aby vám takové zařízení sloužilo po mnoho budoucích let bezchybně. Nejlepší variantou, jak najít toho správného instalatéra je, když vám nějakého doporučí osoba blízká z vašeho okolí, která má s řemeslníkem dostatečné zkušenosti. Jestliže však žádného zkušeného řemeslníka neznáte a nebyl vám ani doporučen vaším blízkým okolím, nezbývá než se si najít nějakého sami. Samozřejmě že je vždy výhodou, když má takový instalatér reklamu, neboť víte, že má o zákazníky zájem. Další výhodou je, pokud má instalatér své internetové stránky, kde si můžete přečíst podrobné informace o tom, jak jeho práce probíhá, dále jaké práce konkrétně zastává, kolik stojí jednotlivé úkony a výhodou je samozřejmě fotogalerie pro představu, jak jeho práce vypadá.

Vodoinstalatérské práce na Ostravsku

Do těchto prací patří velké množství služeb. Největší poptávku tvoří služby zabývající se vnitřními a vnějšími rozvody, čištění kanalizací, zapojení spotřebičů, kterými jsou např. myčka, nebo pračka, a mnoho dalších služeb. K vodoinstalatérským pracím patří také rekonstrukce koupelen nebo renovace bytového jádra.

Topenářské práce na Ostravsku

Co se týká topenářských prací, zde patří především instalace a výměna radiátorů. Nejčastěji se jedná o výměny v panelových domech, které jsou ještě opatřeny starými radiátory, nebo ve starých rodinných domech, kdy k takovému kroku, jako je kompletní výměna radiátorů, donutí majitele takového domu zpravidla rozsáhlejší rekonstrukce. K topenářským pracím patří také montáž ústředního topení nebo montáž podlahového vytápění, které je v současné době velmi žádané.

Plynařské práce na Ostravsku

Plynařské práce stejně jako práce s vodou a topením zahrnují širokou nabídku možných služeb. K těm nejčastějším patří zpravidla výměna a montáž rozvodů plynu a to jak domovních, tak i průmyslových, výměna a montáž plynových kotlů, atd. Práce s plynem jsou velmi nebezpečné, víc než práce s topením a vodou, proto se vždy obraťte na zkušeného a profesionálního instalatéra, který je pro tuto práci náležité vyškolen a který vám zaručí, že jím provedené práce jsou vykonány dle platných bezpečnostních norem a že vám nehrozí žádná tragédie v podobě výbuchu, požáru, zranění nebo smrti osoby.

Rekonstrukce koupelny Ostrava, Opava

Nejvíce problematickým místem starších domů nebo bytů bývá právě koupelna. Tato bývá součástí umakartového jádra a rozhodně nesplňuje požadavky současného náročného obyvatele. Komu by se také chtělo koupat ve vaně, která zašlá, zrezivělá, obložená kachličkami, v jejichž spárách můžeme vidět plíseň, stejně jako v rozích místnosti a kde slyšíte každé slovo, které si řeknou sousedé o dvě patra níže. V panelovém domě se velmi často přistupuje k tomu, že se majitelé nebo nájemníci rozhodnou k rekonstrukci takové koupelny. Buď můžou zrenovovat bytové jádro a zbavit se tak umakartového, nebo se nabízí možnost umakart pouze zkulturnit, což se jeví jako dobrá příležitost pro ty, kteří nemají dostatek finančních prostředků pro kompletní rekonstrukci jádra. Při takovém řešení, kterým se pouze původní jádro upravuje, se používají různé obkladové panely, které se na původní stěny lepí nebo šroubují. Nemusí se nic bourat a není ani potřeba stavebního povolení.

Jak zrekonstruovat koupelnu?

Jestliže máte v plánu rekonstrukci koupelny, jistě máte zájem také o kompletní výměnu vodovodních a kanalizačních potrubí, nebo elektroinstalace. Jediné, co musí zůstat na svém původním místě, jsou stávající stoupací rozvody v instalační šachtě. Dalšími věcmi, které jsou při rekonstrukci koupelny měněny, jsou umyvadla, klozety, bidety, sprchové kouty apod.  Zde je vždy lepší poradit se s jejich uspořádáním s profesionální firmou, která má přece jen takové rekonstrukce, jak se říká „ v oku“ a která vám dokáže svými zkušenostmi ušetřit dostatek prostoru a vy se tak můžete v koupelně lépe hýbat nebo do ní můžete zařadit např. i pračku, o které jste si dříve mysleli, že se do koupelny nevleze. Elektroinstalace včetně ostatních rozvodů podléhají přísným pravidlům, a proto koupelnu vždy přenechejte odborníkům. Jen tak budete mít jistotu, že vám v nové koupelně nehrozí žádné nebezpečí.

Obklady a dlažba do koupelny Ostrava, Opava

Každý, kdo se rozhodl pro novou koupelnu, jistě mimo jiné myslí také na to, jaké stěny budou zdobit nový koupelnový prostor. Pokud chcete, aby vaše koupelna nebyla pouze účelným a fádním prostorem, ale aby byla přitažlivá a vyzařovala vlastní atmosférou, je potřeba právě stěnám a podlaze věnovat dostatečnou pozornost. Velmi důležité je vytvořit soulad vhodným výběrem materiálu, vhodnými vzory a barevnými odstíny. Také povrch dlažby a obkladaček je velmi důležitý. Nevíte-li si rady, nebo jen potřebujete poradit, jaké obklady a dlažby by se hodili do vašeho prostoru, zeptejte se firmy, která provádí pokládku obkladů a dlažeb. Tato firma vám nabídne vzorník jednotlivých druhů, může vám doporučit tvar, barvy nebo konkrétní značky s ohledem na vaše finanční možnosti.

Montáž solárních systémů Ostrava, Opava

Jestliže jste se také rozhodli využít solární energii a ušetřit tak nemalé peníze, můžete si jen gratulovat. Montáž solárních systémů patří k velmi oblíbeným požadavkům a jejich obliba neustále stoupá. Důvodem, proč se k takovému rozhodnutí mnoho majitelů domů uchýlí, je podstatná úspora finančních prostředků. A kolik že činí? Předpokládána průměrná roční úspora je asi 40%. Jestliže byste však zvýšili z jednoho nebo dvou solárních kolektorů na tři kusy, můžete počítat s roční úsporou až 50%. Tato investice se vám v průběhu několika let vrátí. Navíc nemusíte již být závislí na žádných dodavatelích plynu nebo elektřiny, neboť slunce vám své teplo poskytuje zcela zdarma. Z pohledu návratnosti investice do solárního zařízení se může hovořit o době 10 let při dnešní ceně tepla. Vzhledem k tomu, že ceny za energie neustále rapidně rostou, délka návratnosti se zkracuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17320 (novesluzby.cz#23330)


Přidat komentář