Voda, plyn, topení - Kladno a okolí

Rozvody vody, tepla a plynu tvoří důležitou součást každého domu či bytu, ať už se jedná o starší stavbu nebo o novostavbu. Instalaci a jakékoli další následné opravy těchto rozvodů by vždy měl provádět kvalifikovaný odborník.

Kdo se stará o rozvody?

O rozvody vody a vše ostatní spojené s vodou se stará vodoinstalatér, o topení pak topenář. Pod instalatérské práce můžeme zahrnout všechny práce týkající se vody, tedy samotných rozvodů vody i odpadů, připojování sanitární keramiky či domácích spotřebičů jako jsou pračky a myčky. Pod topenářské práce řadíme vše týkající se rozvodů tepla, tedy práce týkající se ústředních topení, kotlů apod.

Instalace rozvodů vody Kladno

Na výrobu vodovodních potrubí se používají různé materiály, jako jsou polyetylen, polypropylen, měď nebo pozink. Rozvody je možné vést různými způsoby a to např. podlahou, omítkou nebo šachtou. Voda je potom z těchto míst rozváděna jednotlivými přípojkami ke spotřebičům a jednotlivým částem sanitární keramiky (vany, sprchové kouty, umývadla, toalety apod.). Můžeme říci, že systém rozvodů vody se skládá z jednotlivých trubek, jejich izolace a upevnění.

Instalatéra budeme volat vždy, pokud dojde k nějakému poškození rozvodů. Častým případem je třeba tekoucí myčka či pračka nebo přímo uvolnění trubek. Instalatér však pouze neopravuje poruchy, ale i rekonstruuje celé systémy rozvodů, pokud už jsou nevyhovující, nebo realizuje celé nové systémy v novostavbách. Nové rozvody pak díky moderním postupům a materiálům mohou sloužit dlouhou řadu let bez nutnosti jakýchkoli oprav. Instalatéři se také věnují montážím, výměnám a revizím vodoměrů, které musejí být ze zákona umístěny na každé přípojce teplé i studené vody. Vodoměr nám měří, kolik vody spotřebujeme za určitý čas.

Instalace rozvodů plynu Kladno

Rozvody plynu nebo přípojky mohou po nějaké době přestat sloužit, a plyn tak začne unikat, což může být velmi nebezpečné. Proto je nutné věnovat rozvodům plynu potřebnou pozornost, nechat si je pravidelně zkontrolovat a v případě potřeby nechat opravit. Plynař nám také může zapojit nový plynový sporák nebo jiný spotřebič na plyn (kuchyňský, vytápěcí zařízení). Taktéž provádí výměnu a revizi plynoměrů.

Instalace rozvodů tepla Kladno

Možností vytápění je velké množství, vždy záleží na konkrétních požadavcích majitelů domu nebo bytu a na samotných prostorách, které se budou vytápět. Lidé často sahají po rekonstrukci otopného systému proto, že chtějí snížit náklady potřebné na vytápění svého domova. Častý způsob vytápění je pomocí ústředního vytápění, tedy systémem, kdy se teplo rozvádí z jednoho centrálního zdroje do jednotlivých částí domů nebo bytů. Ústřední vytápění se skládá ze samotného zdroje, vedení tepla a konečných radiátorů. Ty mohou mít různou podobu.

V současné době se hodně využívají radiátory deskové, které se rychle zahřívají, ale teplo tak dlouho po vypnutí neudrží, dále jsou to starší radiátory žebrované, skládající se z jednotlivých žeber sešroubovaných nebo svařených k sobě, které se sice déle zahřívají, ale teplo dlouho udrží. Posledním typem jsou radiátory trubkové, mezi něž patří i otopné žebříky, na kterých je i možné sušit např. mokré ručníky. Zdroje tepla dělíme podle paliva na plynové, naftové a na pevná paliva, podle způsobu vedení tepla pak rozlišujeme systémy horkovzdušné, vodní a parní. Teplo se reguluje regulačním termostatovým ventilem umístěným na každém radiátoru.

Sádrokartonářské práce Kladno a okolí

Sádrokarton nám může být dobrým pomocníkem při různých stavbách i rekonstrukcích. Díky jeho lehkosti je možné jej použít i ve větším množství, aniž by nějak zatěžoval statiku stavby. Druhou výhodou sádrokartonu je jeho poměrně nízká cena. Využívá se zejména pro různé dělení a přepažování místností, dále jako dekorační prvek nebo prostředek pro snížení stropů, což nám zajistí zjednodušení vytápění, odhlučnění a prostor pro ukrytí nevzhledných rozvodů.

Zednické práce, profesionální zedník Kladno

Zednické práce jsou jedním typem stavebních prací. Zařadit sem můžeme různé činnosti týkající se zdí. Základem zednických prací je tvoření nových a opravování starších omítek. Dále sem patří vytváření různých ozdobných štuk jako dekoračního prvku do interiérů. Omítky můžeme rozdělit na jednovrstvé a vícevrstvé. Zedníka budeme potřebovat například po výměně oken nebo dveří, kdy bude třeba vytvořit novou omítku kolem rámů.

Malířské práce, malíř Kladensko

Na zednické práce plynule navazují práce malířské. Ty nezahrnují jen samotné nanášení barvy, ale i přípravné práce, jako je čištění nebo omývání zdí, oškrabávání velkého nánosu staré barvy apod. Některé firmy nám také zajistí vystěhování místnosti před jejím vymalováním a po malování úklid prostor a zpětné nastěhování. Vymalovat si je samozřejmě možné svépomocí, ale jen malíř nám může zajistit perfektní vymalování bez jakýchkoli nerovností na stěnách. Dříve se používala k vymalování zejména bílá barva, teď se však spíše volí stěny barevné a to i za použití více druhů barev v jednom prostoru. Bílý obvykle zůstává strop a několik centimetrů zdi pod stropem, což opticky zvětší místnost. Stejně tak místnost zvětšují světlé barvy, tmavší barvy naopak místnost zmenšují a zútulňují. Zdi je také možné opatřit různými dekorativními prvky, které se nanášejí speciálními barvami (např. s kovovými odlesky, v perleťových odstínech apod.), je také možné nechat si barvou vytvořit imitaci mramoru nebo keramiky.

Elektrikářské práce Kladno a okolí

Dalšími velice důležitými službami pro náš domov jsou elektrikářské práce, neboť na elektřinu je v současné době téměř vše kolem nás. Elektrikáři se starají o rekonstrukce elektroinstalací, výměnu nebo instalaci osvětlení (včetně systémů osvětlení na principu detekce pohybu), revize elektroměrů a hromosvodů, rekonstrukce elektrických stupaček apod.

Pokládka podlahových krytin Kladno

Podlaha tvoří základ každého pokoje. V dnešní době si můžete vybrat z opravdu široké nabídky podlahových krytin, jako jsou laminátové či dřevěné plovoucí podlahy, PVC, korkové podlahy, linolea nebo koberce. Pokládku některých druhů krytin zvládnete sami, jiné typy je lepší nechat na odbornících. Druh podlahy vybíráme podle místnosti, ve které má být umístěna, důležitá kritéria pro výběr jsou potřeba odolnosti vůči vodě, vlhkosti a chemikáliím, schopnost udržet teplo, snadnost údržby.

Chcete si pořídit tepelné čerpadlo?

Pokud chcete značně ušetřit finance potřebné na vytápění domu a ohřívání vody, pouvažujte o pořízení tepelného čerpadla, které čerpá teplo z přírodního zdroje (země, vzduch nebo voda) a pomocí důmyslného systému ho poté vede do interiéru našeho domu. Nejúčinnější je čerpadlo fungující na principu země – voda, kdy teplo získané ze země se vede vodou. Účinné jsou však samozřejmě i ostatní způsoby, odborník vám poradí, která kombinace zdroje a vodiče je nejvhodnější pro váš dům. Investice vložená do pořízení čerpadla se vám brzy vrátí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17367 (novesluzby.cz#23424)


Přidat komentář