Úklid bytů a kancelářských prostor

Stíháte si doma uklízet? A baví vás to? Nebo vlastníte restauraci či jiný veřejný podnik, kde je potřeba denně uklízet? Pokud vás úklid nebaví, nebo ho jednoduše nestíháte, vaše problémy by mohla vyřešit úklidová firma.

Vlastníte nějaký podnik, kam denně přijde spousta lidí, například penzion, hotel, restauraci, hospodu, bistro, nějakou prodejnu atp.? Dává Vám zabrat, než všechny prostory pořádně uklidíte? Určitě je to velká dřina, zvlášť, když je potřeba uklízet každý den po zavírací době. Nebo máte na starosti pouze úklid ve Vaší domácnosti? Ono se možná řekne, že uklidit si doma je snadné. Ale pokud je člověk zaměstnaný, přijde domu unavený a ještě aby se pouštěl do „druhé směny“ s kyblíkem, mopem, prachovkou, hadříkem, postřikovačem a kdo ví čím ještě. Ať je to tak či onak, ať na Vašich bedrech leží úklid nějakých větších prostor nebo Vaší domácnosti, pokud úklid nestíháte, vysiluje Vás, nemáte na něj čas, nebo se Vám jednoduše uklízet nechce, co takhle využít služeb úklidové firmy?

Úklidová firma, služby úklidové firmy

Existují různé úklidové firmy. Některé se zaměřují pouze na veřejné prostory a velké budovy, jako jsou třeba hypermarkety nebo kancelářské objekty, jiné zase dávají přednost klientům, kteří požadují úklid domácností. Jsou i takové firmy, které zakázky na úklid přijímají od podniků i od soukromých osob, tedy domácností. Úklidové firmy nabízejí různé služby. Může se jednat o úklid jako takový, čili o běžný úklid, který bývá v případě firem častější, většinou** každodenní**, co druhý den nebo třeba týdenní atp. ale také o speciální** jednorázový úklid** například po malování. Úklid v případě domácností bývá prováděn většinou v mnohem delších intervalech, například jednou za půl roku. Domácnosti si totiž zpravidla objednávají generální úklid, kdy pracovníci uklízejí úplně vše, co se doma nachází. Domácnosti si však také mohou objednat pravidelný úklid, při kterém jde především o vysávání či mytí podlah aj.

Úklidové práce.

Jak pracují úklidové firmy?

Úklid je služba, která se nesnadno kontroluje, zvláště, pokud jde o velké prostory či nějaký generální úklid. Většinou nelze na první pohled říct, zda úklidová služba provedla vše přesně tak, jak to zákazník požadoval. Čím větší prostory, tím obtížnější je provedený úklid okamžitě zkontrolovat a zhodnotit. Platí to zejména v takových prostorech, které jsou hodně členité nebo kde je hodně různých věcí. Přesto se však ve většině případů nemusíte bát, že po odchodu uklízečů budete muset jejich práci ještě dodělávat. V profesionálních úklidových firmách totiž pracují pouze vyškolení zaměstnanci, kteří přesně vědí, jak mají postupovat. Pracovníci úklidové firmy jsou profesionálně proškolení a většinou mají dostatek zkušeností. Vlastně jim ani nic jiného nezbývá. Kdyby služby úklidové firmy nebyly dokonalé, kdyby po odchodu uklízeče nebo uklízečů zákazník zjistil, že úklid není v pořádku, že ho musí ještě sám dodělávat, příště už by si takovou firmu neobjednal a daná firma by tím pádem hodně rychle ztrácela zákazníky.

 • EuroProfi Clean v.o.s.
 • najdete na adrese Cílkova 639/24, Praha 4 - Kamýk 142 00.
 • Nabízené služby si můžete objednat pomocí e-mailové adresy
 • info@europroficlean.cz
 • nebo telefonního čísla 777 595 854
 • web: www.europroficlean.cz

Jak postupuje při úklidu profesionál?

Pracovníci úklidové firmy svou práci provádějí systematicky a postupně. Díky tomu by se nemělo stát, že na nějaké místo zapomenou nebo ho vynechají. Záleží také na prostorech, které je potřeba uklidit. Například úklid domácnosti bývá většinou mnohem složitější a pracnější, než úklid obyčejného hotelového pokoje. V hotelových pokojích bývají většinou pouze nezbytnosti jako postel, nějaké skříňky atd. V domácnostech je oproti tomu často nashromážděno daleko více věcí, které z pohledu uklízejícího dohromady tvoří nepřehledné a chaotické prostředí. Možná to je právě ten důvod, proč se nám do úklidu vlastní domácnosti mnohdy vůbec nechce. A jak by měl vypadat vzorový profesionálně provedený úklid typické domácnosti?

Úklid domácností, mytí podlah, mytí oken, generální úklid

Úklid domácnosti tak jako v případě ostatních prostor a budov vypadá podle toho, jaké požadavky má zákazník. Záleží na tom, zda má zákazník zájem pouze o některé konkrétní služby, jako například mytí oken a podlah, nebo zcela kompletní, čili generální úklid domácnosti. Pokud si objednáte generální úklid domácnosti, většinou zahrnuje vysávání, popřípadě také** čištění koberců**, mytí podlah tam kde nejsou koberce, mytí oken a parapetů, čištění listů květin od prachu, stírání prachu z nábytku, poliček a dekorací, stírání prachu z lamp, lustru a jiných svítidel, šetrné očištění elektroniky od prachu, čištění čalounění, čištění kuchyňské linky, sporáku a trouby, mytí dveří a zábradlí, mytí radiátorů, čištění kamen nebo krbu, úklid koupelny, mytí vany či sprchového koutu, úklid WC a mytí záchodové mísy, vynesení odpadků a další. Generální úklid domácnosti může být jednorázový ale také je možné domluvit se s úklidovou firmou na pravidelném intervalu uklízení domácnosti, který bude záležet už jen na Vás.

Úklidové práce

Úklid společných prostor bytových domů

Další službou, kterou běžně nabízejí úklidové firmy, bývá** uklízení společných prostor panelových či jiných bytových domů**. Pro bytové domy se úklid zpravidla zajišťuje dlouhodobě. Uklízeč na místo dochází pravidelně v předem dohodnutých intervalech, většinou jednou týdně. Úklid společných prostor bytových domů obvykle zahrnuje mytí podlah, schodiště a také výtahu. Dále je důležité otírání zábradlí. Méně často, například dvakrát ročně, se pak zajišťuje mytí všech oken a parapetů na chodbách, společných prosklených dveří, případně také mytí omyvatelných stěn.

 • EuroProfi Clean v.o.s.
 • najdete na adrese Cílkova 639/24, Praha 4 - Kamýk 142 00.
 • Nabízené služby si můžete objednat pomocí e-mailové adresy
 • info@europroficlean.cz
 • nebo telefonního čísla 777 595 854
 • web: www.europroficlean.cz

Úklid kanceláří a budov

V kancelářských budovách vzniká jakési propojení úklidu domácnosti a úklidu veřejných prostor v budovách. Uklízeči musejí uklízet jak chodby a podlahy, tak i kanceláře a v nich nábytek, elektroniku, svítidla apod.

Čištění koberců a čalounění

Profesionální úklidové firmy nečistí koberce či čalounění tak, jak bychom to asi dělali my, čili s kyblíkem, kartáčem a nějakým běžným mycím prostředkem. Profesionální úklidové firmy vlastní speciální stroje a používají speciální mycí prostředky na čištění koberců a čalounění. Tyto stroje nejenže pracují velmi rychle, ale také efektivně a účinně.** Čalounění či koberce** jsou dokonale čisté a suché za pár hodin, jsou provoněné a svěží a po vyčištění je možné je také impregnovat, což výrazně prodlouží jejich čistý vzhled, protože impregnované vlákno do sebe nepustí nečistoty.

čistění koberců

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17689 (novesluzby.cz#23909)


Přidat komentář