Truhlářské práce - Mladá Boleslav a okolí

Rádi byste si již letos užívali pohodových, volných chvilek u Vás na zahradě? V tom případě můžete zapomenout na ne zrovna příjemné poležení jen tak na dece a bolavá záda. Příjemného komfortu docílíte, necháte-li si postavit altán nebo pergolu.

Altán je možné vnímat jako zjednodušenou zahradní chatku. Rozhodnete-li se uskutečnit zahradní party pro Vaše přátele, pak nebudete muset být nepříjemně zaskočeni náhlým deštěm. Pod krytým altánem totiž budete všichni v bezpečí a nebude nutné se přesunout s baštou dovnitř domu. Abyste však měli jistotu, že Vám trámy a střešní krytina nespadnou na hlavu, určitě se obraťte na některou z profesionálních truhlářských firem Mladá Boleslav.

Výroba altánů a pergol na Mladoboleslavsku

Každá stavba nabízí řadu možností, a to platí i pro altány. Také v případě altánů máte z čeho vybírat. Líbil by se Vám altán tvaru čtvercového, nebo spíše šestibokého, osmibokého? Dáváte přednost střešní krytině v podobě asfaltového šindele, nebo zvolíte spíše těžší krytinu? Chcete, aby byl altán vystaven na základovém pásu, nebo se jednalo spíše o samonosnou konstrukci? V neposlední řadě pak ještě můžete volit různý druh výplně, ale také povrchovou úpravu altánu. Sami vidíte, že možností je pěkná řádka. Sami však při rozhodování být nemusíte. Samotný truhlář Vám bezpochyby fundovaně poradí.

Pergoly kryté, nekryté, se střechou

Také u pergol můžete volit různé řešení. Pergoly, jako takové, je možné členit na nekryté, nebo kryté z části. Není však výjimkou, že pergoly disponují krytou střechou, a to především, slouží-li pergola jako místo pro zaparkování auta, či uložení dřeva aj. Také u pergoly můžete volit z různých půdorysů, velikostí, bočních výplní, povrchových úprav aj.

Jaký je rozdíl mezi altánem a pergolou?

Tápete v tom, jaký je rozdíl mezi altánem a pergolou? Altán je místem, které je samostatně umístěné na zahradě, či jiném pozemku. Altán je místem, kdy žádná jeho část není spojená s objektem. Můžeme se rozhodnout pro altánek, kam se směstnají dvě, tři osoby, ale také pro altán, kam můžeme umístit i gril, krb, uspořádat rodinné oslavy aj.

Využití pergoly

Oproti tomu pergolu je možné chápat jako prodlouženou, krytou terasu, přístěnek, nebo jako kryté parkové stání pro auto. Pergoly jsou často také poptávané v souvislosti s umístěním popínavých rostlin. Není pak romantičtější, než rozkvetlé růže, linoucí se po dřevěné stavbě. Takovou pergolu pak můžete využít pro Váš den D, kdy dojde k požádání o ruku, nebo samotný sňatek.

Jaká materiál se používá na výrobu pergol a altánů?

Pergoly a altány mohou být vyrobené z rozličného materiálu. Povětšinou se pak setkáte s nabídkou výstavby pergol, altánů ze smrku. Vedle smrku pak nabývá na oblíbenosti také bambus. Při výběru truhlářské firmy je dobré se kromě znalostí a zkušeností také poptat, s jakým materiálem daná firma pracuje. Můžete se také s truhlářem poradit, jaký materiál by byl právě pro Váš záměr vhodnější.

Stavba zahradního domku, truhlář Mladá Boleslav

Zahradničení je úžasnou relaxací, která Vás přivede na jiné myšlenky, vytrhne Vás ze šedi všedních dnů, sníží stresové napětí z práce aj. Na druhou stranu, pokud jste zakoupili pozemek, nemusíte se hned pouštět do pěstování brambor, mrkve, hrášku, jahod a dalších plodin. Řada z nás si totiž užívá volných dnů tím, že opouští město a jede „na zahradu“, kde jen tak relaxuje, užívá si čerstvého vzduchu, vnímá zpěv ptactva aj. Abyste však nemuseli na Vaší zahradě přespávat ve stanu, nebo se vždy večer vracet domů, můžete si nechat vystavit zahradní domek.

Zahradní domky pro přespání a letní pobyt

Zahradní domek může být maličký, rozměrově jako chatička na dětských táborech. Ovšem svůj účel taková chatka splní. Pohodlně se v ní vyspíte, aniž byste se museli obávat bouřky, deště, komárů aj. Umožňuje-li to velikost Vašeho pozemku, ale také finanční možnosti, pak si můžete nechat vyrobit i větší zahradní domek, třeba i s terasou. Takový zahradní domek pak bude sloužit nejen pro přespání, ale také útočiště třeba po celé léto.

Výroba dřevěného oplocení Mladá Boleslav a okolí

Jakým způsobem máte vyřešené oplocení pozemku? Nebo jste teprve ve fázi rozhodování? Dumáte, zda dát přednost tzv. živému plotu, nebo klasickému drátěnému oplocení, či oplocení v kombinaci lámaného kamene a drátěné konstrukce? Co však oplocení dřevěné? Je bezpochyby méně „esteticky tvrdé“ v porovnání s klasickým oplocením. Navíc může dřevěné oplocení vhodně korespondovat se zahradním domkem, nebo rodinným domkem.

Zahradní dřevěný plot a živý plot

Nejste zastáncem klasického drátěného plotu, ale ještě uvažujete nad živým plotem? Živý plot je bezpochyby efektivní a není také přes něj vidět, chcete-li mít naprosté soukromí. Jenže s živým plotem je v podstatě celoroční práce. Nejenže je zapotřebí se postarat o jeho závlahu, ale také hnojení, odborné zastřižení. Jste-li zruční zahrádkáři a máte času nazbyt, pak nemusíte tolik řešit nevýhody živého plotu. Ovšem ruku na srdce. Kdo z nás má volného času na rozdávání? Oproti tomu s dřevěným plotem je spojená jen práce v podobě občasného nátěru.

Vhodnost dřevěného plotu dle lokality

Dřevěný plot se nehodí jen pro místa, kde jsou tzv. zahrádkářské kolonie. Rozhodně nebudete „out“, pokud se rozhodnete pro dřevěný plot, i když bude Váš domek umístěný v městské části.

Nejen zahradní domek, dům je Vaší vizitkou

Když při Vašich procházkách obdivujete rozličné zahradní domky, ale také rodinné domy, všímáte si „jen“ daného objektu, nebo celku? Nejen samotná stavba je vizitkou majitele dané nemovitosti. Také úprava pozemku, ale i plot je nedílnou součástí celku. Určitě na Vás samotné nepůsobí zrovna pěkně, když spatříte pěkný zahradní domek, či rodinný domek, a přitom jeho pozemek zdobí polámané plotové laťky, nebo zrezivělý drátěný plot, či neupravený živý plot. Rozhodnete-li se pro vyhotovení dřevěného plotu, pak nebudete muset řešit ani rez, ani žloutnoucí, usychající živý plot.

Vlastnost dřeva jako stavebního materiálu

Dřevo je velmi poptávaným stavebním materiálem, a to nejen při výstavbě altánů, pergol, chatek, ale také při výstavbě domku. Dřevo je přírodním stavebním materiálem. Jako takové se může pochlubit nemalou řadou výhod, díky kterým je právě volen. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že dřevo stále pracuje. Jen těžko tak zabráníte, aby Vám do určité míry například trámy, ze kterého si necháte postavit altán, časem nepopraskaly. Nemusíte mít však obavy, že by menší, či větší prasklinky měly negativní vliv na statiku a účelnost stavby. Krom toho, zmíněné praskliny dodají stavbě na originalitě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17486 (novesluzby.cz#23591)


Přidat komentář