Tetovací a piercing salon

Tetovací a piercing salony jsou čím dál více v oblibě. Lidé si nechávají dávat na tělo piercing a tetování nejrůznějších tvarů a velikostí. Dalo by se říct, že na lidském těle neexistuje místo, kam by se tetování nedalo umístit.

Historie piercingu a tetování

Kdy piercing vznikl, není známo. Doba vzniku se přibližně odhaduje na pravěk. Zde si naši předci nechávali do těla zapichovat různé kosti, dřevo nebo kameny. Důvody byly různé a to ať už to bylo náboženství, různé rituály nebo vstup do dospělosti.  V některých dobách se dokonce velikostí kruhu v uchu určovalo bohatství vlastníkovi rodiny.

Tetování na tom se svým vznikem bylo takřka stejně jako piercing. Jeho využití bylo podobné. Šlo hlavně o různé rituály a ceremonie kdy se lidé nechávali tetovat různými přírodními barvivy. Toto zbarvení mělo označovat jeho postavení ve společnosti. Dalším důvodem bylo rozpoznání, k jakému kmenu patří nebo k odlákání nepřítele. Opravdu populární se stalo až posledních pár desítek let.

Na piercing do piercingového salónu

Většina lidí si dokážou nanést piercing sami. Ovšem riskují tím různé infekce či alergie, při volbě špatného materiálu. Ať už si to připouštíte nebo ne lepší je navštívit některého z profesionálů v piercingovém salónu.

Jaká jsou rizika piercingu

Piercing jako takový moc rizik nemívá, ovšem záleží na tom, kam si ho necháte vložit. Pokud si třeba necháte zasadit piercing do spodního rtu, tak se vám může stát, že nastane úbytek dásní díky neustálému tlaku, který na ně bude působit. Dalším rizikem jsou alergické reakce na některé materiály proto byste měli vybírat pečlivě. Navíc musíte počítat s bolestí, která bude následovat po zákroku. Piercing se může hojit od 2 týdnů do několika měsíců. Měli byste mu proto věnovat jistou péči.

Materiál pro piercing

Materiálů pro piercing se používá opravdu hodně. Jak už jste možná mohli vidět sami, není to jenom chirurgická ocel. Dalšími velmi populárními materiály jsou i zlato, stříbro platina a nejen to.  Ovšem většina z těchto materiálů nemusí být zrovna zdravotně nejlepší. Proto se některé materiály používají nejdříve na propíchnutí, aby se rána zahojila, a po té se materiál nahradí jiným, který by jinak poškodil vaše zdraví.

Chirurgická ocel jako piercing

Díky vývoji pro lékařské využití je tato ocel téměř 100% nezávadná. Jediným jejím nedostatkem je, že obsahuje malou část niklu, což by na ni mohlo způsobovat alergii. Ovšem i na toto se při výrobě myslí a proto je při leštění nanesena určitá vrstva, která vás ochrání před únikem niklu do těla. Další nevýhodou je váha šperků. Ovšem na druhou stranu chirurgická ocel má krásný lesk a je naprosto nekorodující. Díky čemuž se používá nejčastěji ze všech materiálů.

Titanový piercing

Svým širokým škálám využití se mu přezdívá také zázračný kov. Je zdravotně nezávadný v některých odstínech dokonce mění barvy a je několikrát lehčí než ocel. Jedinou nevýhodou titanu je, že je o něco dražší než normální chirurgická ocel. Může za to způsob těžby, při kterém musí být vynaloženo 16x více energie než u získání normální oceli. Na piercing se ale používá titan G23, který nemá žádný vliv na okolní tkáň oproti čistému titanu, který způsobuje zčernání.

PTFE - teflon - výborný materiál pro piercing

** ** Neboli teflon je výborný materiál pro piercing. Je velmi pružný, není nějak zdravotně závadný a dokonce, s ním můžete i na rentgen či operaci. Piercing v pupíku ho mohou mít i těhotné ženy. Je dokonce jeden z materiálů, který je vhodný na první aplikaci.

Niobium vypadá v piercingu nejlépe

Měl by se používat pouze co nejčistší (čistota materiálu by měla být okolo 99,9%). Pouze tehdy má vlastnosti podobné titanu, jen je o něco těžší.  Jinak může způsobovat alergii a zčernání. Ovšem pokud se všechny podmínky pro jeho výrobu splní, potom vypadá ze všech materiálů vizuálně nejlépe.

Piercing-roller mezoterapie

Jedná se o válec s různě dlouhými a tvarovanými jehlicemi, kterým se přejíždí po pokožce. Těsně před tím se ale na místo nanese kyselina hyeluronová. Masáž tímto válečkem poté zvyšuje aplikační plochu a snižuje bolest zákroku. Tato metoda je také dobrá pro léčbu jizev a akné.

Tetování a jeho průběh

Slovo** tetování** pochází z tahitského slova tatu neboli vrazit / vyznačit. Tetování probíhá následovně. Inkoust se nanese na jehlu a pomocí vpichování se dostává těsně pod kůži. Na tetování se mohou používat moderní strojky nebo může být prováděno tradičním způsobem. A to jedním vpichem za druhým.

Podmínky tetování

Tetování není jen tak obyčejná kresba, která by šla jednoduše smýt.** Tetování zůstane navždy.** Proto, pokud nechcete platit za drahé odstraňování pomocí laseru, měli byste si uvědomit všechny fakta. A to hlavně, kam tetování chcete, jaký obrazec by to měl být a jaké velikosti.

Jestliže už jste rozhodnuti a chystáte se na návštěvu salónu, potom je nutné dodržet následující podmínky. Hlavní podmínkou je věková hranice. Pokud se chcete nechat tetovat a není vám 18 let, je nutný souhlas zákonného zástupce.** Další podmínkou** je, že před tetováním nesmíte 24h používat nic, co by mohlo zvýšit váš krevní tlak či zředit vaší krev. Například alkohol, či různé prášky. Je vhodné si na tetování vybírat chladnější roční období. Je to především kvůli pocení a infekcím s tím spojené.

Výběr obrazců k vytetování

Co se týče výběru, potom si lidé většinou vybírají něco, co je charakterizuje a bude je provázet celým životem. Dalším druhem může být, jejich oblíbené umělecké dílo nebo člověk. Oblíbené jsou i obrazce, které nám pomáhají nezapomenout něčí tvář, či situaci do jaké jsme se v životě dostali. V horších chvilkách se na ně pak člověk podívá a řekne si „Bývalo i hůř.“ Čímž se svým způsobem motivuje.

Bezpečnost u tetování

Tetování má mnoho nebezpečných faktorů, kterých by se každý tatér měl stranit. Velmi důležitým faktem je, že pokud není jehla čistá a nemění se po každém zákazníkovi, může způsobovat různé infekce. A nejen to. Může způsobit dokonce nemoc AIDS nebo podobné nemoci, které se přenášejí krví.

Na tetování se používají totiž jehly jednorázové. Každý tatér by vám měl na požádání ukázat, že jehlu opravdu mění a nasazuje novou, dezinfikovanou jehlu. Ve vězení se na tato pravidla nedbá, proto se zde často přenášejí nejrůznější nemoci.  Jako poslední věc by měl tatér používat latexové rukavice a dbát na to. Aby se tetovalo v čistém prostředí. Tím předchází infekcím.

Varování! Ještě před tím, než se půjdete nechat tetovat, si zjistěte, jestli nejste alergičtí na látky, které barvivo obsahuje.

Hojení po tetování

S tetováním následuje i jistá bolest, kterou si každý musí prožít. Jde především o to, jak máte citlivou pokožku. Hojení tetování trvá okolo tří dnů.  Musíte tedy počítat s tím, že vás po zákroku tetování může svědět. V žádném případě si ho neškrabejte. Mohli byste poškodit barvu. Po delší době se vám může stát a pravděpodobně i stane, že se vám na tetování vytvoří malé stroupky, ty nechte časem odpadnout. Jejich sloupnutím můžete vzít i barvu.

Někdy je nutný i obtáhnutí pro výraznější barvu, nebo když se barva začne v některých místech vytrácet.

Piercing a tetování se dnes už neberou pouze jako možnost, jak si ublížit, ale i jako módní doplněk či umělecké dílo. Jedni z největších japonských tatérů jsou dnes uznáváni za své výtvory jako špičkový umělci. U piercingu je to podobné a lidé se zde snaží najít nejrůznější tvary a materiály, kterými by si ozdobily své tělo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17186 (novesluzby.cz#22431)


Přidat komentář