Tesařské práce - Trutnov a okolí

Tesařské práce jsou nedílnou součástí každé stavby domu. Mezi tyto práce patří stavba krovu střechy, bednění při stavbě základů a schodů, verandy, pergoly nebo dřevěné schodiště. Výběr kvalitního tesaře bude zárukou dobře odvedené práce.

Tesařské práce Trutnovsko, stavba střešních konstrukcí

Tesařské práce představují základní prvek stavby dřevěných nosných střešních konstrukcí. Kvalitní provedení tesařských prací zajistí dlouhodobou stabilitu střešní konstrukce. Tyto práce musí být prováděny dle předepsaných předpisů, které jsou profesionálnímu tesaři známy. Mezi tesařské práce nepatří pouze výstavba střešních konstrukcí, ale také bednění a jiné podpůrné konstrukce. Profesionální tesaři zajišťují dodávku kompletních tesařských prací, nejčastěji se jedná o zhotovování nových vazníků soustav krovů a rekonstrukce původních tesařských konstrukcí, někteří z nich si poradí i s výstavbou dřevostaveb, zahradních pergol, přístřešků, altánů nebo např. venkovních stání pro auta.

Tesařské práce - Trutnov a okolí

V Trutnově a okolí nabízí kompletní tesařské práce firma pana Josefa Michala, pro kterou je spokojenost zákazníka vždy na prvním místě. Ke každé zakázce přistupuje s absolutním nasazením a vždy dosahuje vynikajících výsledků. Pan** Josef Michal** provádí bednění, šalování schodů, zhotovuje krovy a zabývá se výstavbou dřevěných domů. Máte-li zájem o tyto práce a hledáte odborníka, pro kterého bude váš požadavek na prvním místě, je nejlepší doba pro oslovení pana Josefa Michala. Učinit tak můžete buď telefonicky s použitím telefonního čísla: +420 605 073 079, nebo emailem na adrese: jmichal28@gmail.com.

Tesařské práce - Trutnov a okolí

  • Josef Michal
  • Tel.: +420 605 073 079
  • Email: jmichal28@gmail.com

Co patří mezi tesařské práce

Konstrukce každé střechy začíná u tesařů. Tesařské práce jsou činnosti, které jsou spojené se dřevem. Tyto práce vykonávají profesionálové, kterým se říká tesaři a tito bývají často zaměřeni různě pro určité činnosti, např. pro výrobu lešení, pro pozemní stavby, bednění betonu, pro výrobu altánů, apod. Jsou však i tesaři, kteří jsou schopni provést všechny tyto práce a je vždy výhodou, pokud na takového tesaře narazíte.


Tesařské práce zahrnují celé spektrum prací. K těm nejčastěji realizovaným patří zhotovení tesařských konstrukcí, ať už dřevěných vazeb, dřevěných konstrukcí, altánů a pergol, zhotovení dřevěných štítů, střech na klíč, výstavba dřevostaveb, zhotovení dřevěných stropů a záklopů, chemická ochrana dřeva a další práce spojené se dřevem.

Tesařské práce

Cena za tesařské práce Trutnov a okolí

Vzhledem k tomu, že jsou tesařské práce opravdu hodně rozmanité a to jak z hlediska jejich náročnosti, použitého materiálu a rozsahu, není možné jednoznačně stanovit odhadní cenu za tyto služby. Vždy je nutné tesaři co nejpodrobněji popsat požadovaný druh práce, termín, ve kterém by se vám provedení prací hodil a materiál, ze kterého byste chtěli práce provést. Pouze na základě co nejpřesnějších požadavků je schopen vám tesař poskytnout také co nejpřesnější cenu. Ovšemže k přesnému vyčíslení je potřeba osobní návštěvy odborníka a důkladné analýzy stavu. Pro zpracování cenové nabídky u rekonstrukce střechy bude tesař potřebovat údaje o půdorysu krovu a střechy, o řezu objektem, technické zprávy, půdorys podkroví, pokud půjde o složitější objekt, podhledy, skladby, apod.

Zhotovení krovů a trámů Trutnov a okolí

*** *Dřevěné krovy se vyhotovují na míru a dodávají se pro konkrétní stavby. Tesař je schopen zhotovit krovy a trámy pro stavby všech druhů a všech velikostí vždy dle přání klienta. Krovy, které jsou vyrobeny na míru, mají vždy výhodu přesnosti. Krovy se vyrábějí v naprosté většině případů ze dřeva a tyto krovy jsou oblíbené i proto, že je dřevo přírodním materiálem a dokáže zachovat zdravé klima v domě. Každý krov se opatřuje nátěrem, aby vydržel po mnoho let nenarušený a nepoškozený např. od škůdců. Tesaři vám dokážou vyrobit standardní krovy a trámy pro běžné rodinné domky nebo jiné stavby, krovy a trámy, které jsou atypických rozměrů, krovy a trámy pro půdní vestavby a provedou impregnaci vámi požadovaných trámů.

Rekonstrukce dřevěných krovů historických objektů Trutnovsko

Tesař, který zhotovuje dřevěné krovy a provádí rekonstrukce střech rodinných domů, si dokáže poradit i s opravou dřevěných krovů i historických budov. Dřevěné krovy jsou u historických staveb stále jednou z nejvíce ohrožených konstrukcí. V České republice se nejčastěji setkáváme se střechami šikmými, které mají skon do 45 stupňů. Historicky nejběžnější šikmé střechy jsou střechy sedlové. Šikmé střechy nesou různě složité podpůrné konstrukce, kterými se říká krovy. K jejich zhotovení bývalo nejčastěji používáno dřeva. V dnešní době mnoho historicky významných objektů chátrá, což je způsobeno jak vlivem času, také vlivy počasí nebo nedostatečnou údržbou. Co se týká střech historických objektů, nejčastěji dochází k napadení dřevěných částí krovů škůdci, např. červotoči, tesaříky, apod., nebo dřevokaznými houbami. Tito škůdci jsou způsobilí narušit pevnost dřevěných částí objektu tak dost, že nosnost těch nejdůležitějších trámů je následně nedostačující a hrozí dokonce zřícení střechy. A právě v těchto případech je nutné nechat provést rekonstrukci krovů.

Rekonstrukce krovůStavba dřevěných domů v Trutnově

Profesionálně postavený dřevěný dům vyniká několika důležitými výhodami, pro které se tento druh stavby stává stále více oblíbený. Většinou volí dřevostavbu ten, kdo chce mít dům rychle postavený a zároveň chce ušetřit peníze. Dřevostavba v porovnání se zděným domem totiž ušetří nezanedbatelné úspory peněz. Je možné spořit až 15% nákladů na výstavbu. Rychlost výstavby je zajištěna např. tím, že při této stavbě dochází k minimalizaci mokrých procesů, z nichž zůstává pouze betonování základové desky a pásů. Ostatní stavební práce jsou suché a tedy i rychlé. Je nutné podotknout, že aby byl dřevěný dům plně funkční, aby zajišťoval potřebný a požadovaný komfort a aby jeho obyvatel čerpal pouze z jeho výhod, musí takový dům zhotovit opravdu zkušený profesionál, který má s výstavbou dřevěných domů bohaté zkušenosti.

Jaká je životnost dřevěných domů

Životnost běžných zděných domů se v České republice v běžných podmínkách udává v délce kolem 100 let. Tomuto měřítku může dřevěný dům s naprostým klidem konkurovat. Dřevo jako přírodní materiál vydrží podstatně déle než 100 let a to v plné síle. Jak jsme již naznačili výše, vždy záleží na kvalitě provedení určité stavby.

Výhody dřevěných domů

Mezi hlavní výhody patří nízká hmotnost konstrukce domu, díky které je možné zahájit výstavbu již asi 2 týdny po zatvrdnutí základové desky. Taková stavba neobsahuje vodu a ihned po dokončení stavby se můžete nastěhovat. Další výhodou je, že je stavba dřevěného domu rychlá a nevyžaduje žádné technologické přestávky. O výhodách dřevostaveb již bylo napsáno mnoho. Dřevo má při výstavbě svou bohatou minulost, což samozřejmě dokládají staré roubenky, které můžete vidět po celé České republice. Dřevo je jediný obnovitelný stavební materiál a to by mělo při rozhodování, z jakého materiálu stavět, hrát velkou roli. Dřevo, jako stavební materiál dřevěných domů, je hlavní výhodou tohoto typu bydlení, neboť je ekologické a snadno obnovitelné, které se vyrábí bez emisí. Dřevo je zárukou dlouhé životnosti, zajišťuje příjemné prostředí a má vynikající tepelné vlastnosti. Všechny použité stavební materiály jsou recyklovatelné. A teď vám již zbývá pouze oslovit zkušeného tesaře a stavba může být zanedlouho na světě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17565 (novesluzby.cz#23714)


Přidat komentář