Tesařské práce - Liberecký kraj

Základem střechy jsou krovy. Tesařství provádí především stavební práce, jako je výroba nosných konstrukcí budov, to znamená krokve, vaznice, vazníky a další hrubé stavební práce se dřevem.

Stavíte nový dům nebo se chystáte na rekonstrukci střechy? Rádi by jste měli na svém domě novou střechu? Ale jste si jisti, zda je střešní konstrukce v pořádku? Ať už je váš cíl týkající se střechy jakýkoliv, rozhodně je třeba obrátit se na tesaře. Tito řemeslníci, kteří z větší části pracují pod širým nebem, se zabývají stavební konstrukcí střech, vyrábějí a montují pergoly či altány nebo udělají bednění. Pokud se jedná o opravy střešní konstrukce, tesaři vyšplhají na půdu a řeknou vám, v jakém stavu se krovy nalézají. Tesaři pak na základě vaší objednávky dokáží veškeré stavební konstrukce ze dřeva vyrobit a poškozenou část opravit.

Tesařské práce - Liberecký kraj

Tesařské prácePokud je Vaším bydlištěm Liberecký kraj a hledáte spolehlivou stavební firmu, která se dokáže postarat o tesařské práce, pak vám můžeme doporučit tesařství Pavel Částek, které provádí veškeré tesařské práce, jako je výroba a montáž krovů, montáž střešních konstrukcí, kompletní rekonstrukce střech a podkroví, výroba a montáž pergol a mnoho dalších služeb. Tesařství Pavel Částek má bohaté zkušenosti i co se týče výstavby dřevostavby, a protože tato firma pracuje se dřevem, můžete si přát také obložit stěnu palubkami apod.

Své práci firma dokonale rozumí, tesařské práce dělá podle předpisů a s naprostou bezpečností a vždy k Vaší plné spokojenosti. Pokud máte jakékoli přání či dotaz, použijte kontakt: Pavel Částek, telefonní číslo: +420 722 760 514, e-mail: stavebni.prace.pavel.castek@seznam.cz

Tesařské práce - Liberecký kraj

  • Pavel Částek
  • Tel: +420 722 760 514
  • Email: stavebni.prace.pavel.castek@seznam.cz

Využití dřeva ve stavebnictví - dřevostavby, pergoly, altány

Je jasné, že používání dřeva ve stavebnictví bude stále aktuální a ani v dnešní době, plné plastických a syntetických materiálů dřevo neztrácí na popularitě. Naopak, vezměme si například stále se zvyšující oblibu dřevostaveb. Jako typický příklad nezaměnitelnosti dřeva můžeme uvést například** dřevěné pergoly či altány**, které jiný materiál nikdy nenahradí. Dřevo je oblíbené nejen pro svoje vlastnosti či pocitově, ale dřevo je navíc ekologický materiál, který má výborné tepelně izolační vlastnosti. Dřevo se používá jako základní materiál ve stavebnictví a používají jej tesaři či truhláři. Ti z něj vyrábějí různé dřevěné tesařské konstrukce jako krovy a střešní konstrukce, ale také například dřevěné podlahy, palubkové podhledy a obklady, venkovní konstrukce zastřešení apod.

Návrhy a výroba střešních konstrukcí Liberecký kraj

Tesařská firma, která nabízí výrobu a montáže střešních konstrukcí a kompletní rekonstrukce střech a podkroví, vám vypracuje návrh tvaru a konstrukce budoucí střechy. Některé firmy používají softwarové vybavení v podobě grafického programu, díky kterému je možné spatřit projekt střešní konstrukce ještě dříve než bude vyrobena. Každopádně výroba krovu a nové střechy pak probíhá přesně podle projektové dokumentace. V dnešní době tesařské firmy pracují na špičkové úrovni a nabízejí komplexní řešení a poradenství ještě před vyrobením konstrukce. Neocenitelná je nejen technika, ale i dlouholeté zkušenosti tesařské firmy, kdy si můžete přát jakoukoliv konstrukci nebo stavební prvek ze dřeva a můžete si být jisti, že výsledek bude perfektní.

Návrhy střešních konstrukcí

Dřevěné tesařské konstrukce

Tradiční krovy jsou realizovány jako dřevěná tesařská konstrukce. Výroba krovů probíhá v tesařské firmě za pomoci nejmodernější technologie. K výrobě krovů je třeba používat moderní stroje, které zaručují přesné a vysoce kvalitní provedení, což umožňuje následnou bezproblémovou montáž na místě stavby. V některých případech se dokonce používá počítačová simulace, která dokáže vytvořit přesný a detailní model krovu. Krovům se také někdy říká vazby a jsou to nosné konstrukce střech. Účelem krovu je nést střešní krytinu a současně přenášet zatížení ze střechy na nosné stěny domu. Mezi dřevěné tesařské konstrukce patří také dřevěné stavby jako pergoly nebo altány a na podobné konstrukci jsou založeny také dřevostavby.

Výroba krovů Liberecko

Ještě před vyrobením nových krovů provede tesařství zaměření stavby. Následně tesařská firma zpracuje výkresovou dokumentaci pro výrobu a pozdější montáž krovu. Výkresy krovu se zhotovují jako prostorové a obsahují veškeré detaily a nákresy spojení jednotlivých částí krovu. Při této práci se ze dřevem se používají klasické tesařské spoje a v odborném názvosloví je tesaři nazývají čepy, dlaby, kampy, rybiny, osedlání krokví, začepování sloupku do vaznice, předvrtání otvorů pro svorníky a závitové tyče. Tesaři jsou šikovní řemeslníci a není pro ně problém vyrobit i náročné stavební a ozdobné prvky s přesným osedláním. Na závěr může tesařská firma provést zakrytí (zaklopení) konstrukce palubkovým bedněním.

Montáž krovů

Montáž krovů Liberecko

Tesařská firma musí veškeré stavební prvky vyrobit naprosto přesně, protože na místě stavby musí veškeré díly velmi dobře lícovat. Jednotlivé spoje krovu musí být přesně popsány a díly krovu naskládány do balíku. Poté co je krov nebo stavební konstrukce vyrobena, sestava je zabalena a připravena k převezení na místo stavby. Součástí dodávky dřevěné konstrukce nebo krovu je také kladecí plán, podle kterého se stavební konstrukce na místě postaví. Značení v montážním plánu koresponduje s jednotlivými čísly spojů, což umožňuje mnohem jednodušší montáž konstrukce.

Komplexní realizace a rekonstrukce střech Liberecký kraj

Zkušená firma, která nabízí kompletní realizace a rekonstrukce střech vám nabídne nejen tesařské práce, ale i řadu dalších služeb jako pokrývačství, klempířství. Nemusíme si ale představovat klasické pokládání střešní krytiny (Bramac, Tondach, KM-Beta), ale může se jednat také o montáž lehké střešní krytiny, plochých střech nebo o rekonstrukce složitě tvarovaných střešních konstrukcí. Tesařská firma zajišťuje** výrobu jakýchkoliv tesařských konstrukcí**, kdy se může jednat také o výrobu zahradních domků, pergol, altánů nebo zastřešení. Komplexní realizace střech vyžaduje přítomnost mnoha dalších řemeslníků a představuje další činnosti, mezi něž patří také klempířské práce. Klempíři realizují montáže okapových systémů a veškeré stavební klempířství, montáže střešních oken a doplňků a realizace tepelné izolace šikmých i plochých střech apod.

Izolace střech Liberecký kraj

Pokud žádáte o** kompletní rekonstrukci střechy,** je velmi pravděpodobné, že bude třeba zrealizovat také** novou izolace střechy**. Jedním ze z často používaných způsobů je izolace na krokvích. Provedením tohoto způsobu izolace lze navíc získat dodatečný prostor uvnitř a krovy, které jsou vidět, je pak možné zakomponovat do řešení interiéru. Podmínkou je odborně provedená práce, která zaručuje střešní izolaci bez tepelných mostů.

**Izolace střech
**

Výroba a montáž pergol v Liberci a okolí

Zahradní pergoly jsou velice oblíbené zahradní stavby a vyrábějí se v mnoha variantách a také z různých druhů dřeva. Pokud si chcete na své zahradě v klidu odpočinout, stavbu pergoly můžeme jen doporučit. Pergolu můžete využít také jako optický předěl zahrady. Tesařská firma vám dokáže vyrobit přesně takovou pergolu, jakou si budete přát. Základní typy pergol mají poměrně jednoduchou konstrukci, ale pokud si přejete** ozdobnou pergolu,** šikovná truhlářská firma vám na ni namontuje různé okrasné prvky jako dřevěné mříže, pod které lze vysadit popínavou rostlinu. Můžete si přát jakákoliv rozměr či provedení pergoly, zkušený tesař vám vždy ochotně poradí a připraví návrh. Jakmile bude pergola vyrobena, tesařská firma zhotovené díly přiveze a pergolu na místě sestaví. Pro pergolu si můžete připravit zabetonované kotvící prvky nebo ji můžete nechat ustavit pomocí zapichovacích trnů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17674 (novesluzby.cz#23888)


Přidat komentář