Tesařské, pokrývačské a klempířské práce - okres Kladno

Teprve střecha dělá dům domem. Střecha je to, co chrání teplo domova. Střecha je konečnou špičkou, krásnou čepicí, která plní řadu služeb. Tepelně izoluje, chrání před větrem, sluncem i deštěm a kromě toho dodává domu určitý ráz.

Potřebujete nechat zrekonstruovat střechu?

Ano, právě střecha je základem a klíčem k dobrému bydlení. Vždyť plní mnoho funkcí, které zajišťují pohodu i bezpečnost. Aby tomu tak bylo, je nutné střechu udržovat. A pokud již střecha neplní svou funkci, tak ji zrekonstruovat, nebo rovnou postavit novou. Špatně fungující střecha je opravdový problém. Padající tašky mohou ublížit kolemjdoucím, díry ve střeše propouští déšť a ten může tak promáčet dům, že některé jeho části a zařízení úplně zničí. A to nemluvíme o prohnilých trámech. Zde již může jít o život. Vždyť nesou tíhu celé střechy.

Stavba nové střechy, oprava střechy okres Kladno

Pokud to nejde jinak, tak je nutné začít zvažovat stavbu nebo opravu střechy. Než však vyberete tu správnou variantu, poraďte se raději s odborníky. Ti po prohlídce střechy dokáží poradit ten nejvhodnější způsob, ať již rekonstrukci nebo rovnou kompletní novou střechu. Rekonstrukce bývá samozřejmě jednodušší a také levnější. Přistupuje se k ní, pokud je zapotřebí vyměnit jen některé části střechy. Rekonstrukce se vyplatí i tehdy, pokud je poškozený jen jeden nebo dva trámy, které lze vyměnit. Při větším poškození, je lépe postavit kompletně novou střechu. Rozhodně je zajímavé, zvážit při stavbě střechy možnost půdní vestavby, tedy obydlení podkroví. Tyto prostory jsou velmi romantické a byt či jen pokoje nabízejí komfortní až luxusní bydlení. Dřívější problémy s podkrovním bydlením jsou již dávno minulostí. Nové materiály a technologické postupy, například suchá výstavba, stejně jako nové typy střešních oken, které je možné ovládat i na dálku, zajišťují vynikající pohodu bydlení bez rušivých prvků. A přímo pod střechou nemusí být jen pokoje určené k bydlení. Může tam být i ateliér, domácí fitness nebo prostě volný nestísněný prostor pro relaxaci, zábavu či rodinné oslavy.

S čím se začíná při stavbě střechy?

Konstrukce každé střechy začíná tesařskými pracemi. Tyto práce rozhodují o budoucí kvalitě střechy. Musí být perfektně provedené, musí odpovídat normám, stejně jako projektu střechy. Celá konstrukce střechy musí být pevná, odolná a stabilní. To zaručuje její bezpečnost. Po tesařských pracích následují pokrývačské práce, kde je nutné vybrat nejvhodnější střešní krytinu, vzhledem k typu střechy a končí se pracemi klempířskými. Ty zajistí nejen oplechování, ale i okrasné klempířské prvky. Dokáží udělat dům výjimečným a zajímavým.

Tesařské, pokrývačské a klempířské práce - okres Kladno

Aby vaše nová střecha byla opravdu krásná a samozřejmě účelná, je nezbytné najít kvalitní tesařskou firmu. Dnešní tesaři ovládají veškeré práce kolem střechy. Ať se již jedná o krovy, střešní krytinu nebo klempířské práce. A to je dobře, protože stačí vybrat kvalitní firmu, která vše dodá na klíč a také za provedení celé střechy odpovídá. Firma nabízí tesařské, pokrývačské a klempířské práce včetně montáže střešních oken, tedy kompletní rekonstrukce starších střech i realizace střech nových.

Krovy sedlové, pultové, stanové, valbové, mansardové

Střechy se dělí podle konstrukce na šikmé a ploché. Pro šikmé střechy je nejdůležitější konstrukce krovů. Krov přenáší na budovu zatížení svou vlastní vahou, vahou střešní krytiny, ale i vahou napadaného sněhu. Z tohoto působení vychází také konstrukce krovu. Mezi nejčastěji používané patří tradiční střechy s krovy sedlovými, pultovými a stanovými, pak valbovými, polovalbovými a mansardovými. Nejčastějším materiálem pro stavbu krovů je smrkové dřevo, které se dnes spojuje ocelovými spojovacími prvky. Nové střechy se nejčastěji staví se sklonem 40 až 45 stupňů. Využívá se jednoduchosti, která vede ke spolehlivosti konstrukce. Ale pokud se chystáte pod střechou vybudovat zajímavé bydlení, nic vám nebrání, abyste s pomocí architekta či projektanta vytvořili projekt svých snů, který bude nejen krásný, ale i účelný a především bezpečný. Důležité je jen pamatovat v jaké lokalitě střechu pořizujete. Pokud totiž stavíte nebo rekonstruujete v historické zástavbě, musíte dodržet určitá pravidla. Stejné je to i v chráněné krajinné oblasti.

Kolik plášťů má střecha?

Dříve se stavěly pouze jednoplášťové střechy. Ty však nezajišťovaly dostatečně kvalitní ochranu před výkyvy počasí ani před klimatickými podmínkami. Tepelný komfort byl nedostatečný. Proto se dnes staví střechy dvou a více plášťové. Jednotlivé pláště jsou pak odděleny vzduchovou mezerou, případně izolacemi. Záleží na určení střechy. Plášť střechy tvoří takzvaná difúzní fólie. Ta zabraňuje pronikání vody pod střešní konstrukci a zároveň ve směru zevnitř ven je paropropustná. Difúzních folií je velké množství. Jejich výběr se řídí typem střechy. Nejlevnější variantou je tříplášťová větraná střecha, dražší je již střecha dvouplášťová větraná a mezi nejdražší provedení patří střecha dvouplášťová větraná s bedněním.

Jak vybrat střešní krytinu?

Výběr se provádí podle celé řady aspektů. Nelze se jen tak rozhodnout, že vyměníte starou krytinu za novou. Nejprve je důležité zjistit a porovnat parametry. Ty najdete v projektové dokumentaci týkající se stavby střechy. Nové a často velmi krásné střešní krytiny se na starší střechy vůbec nemusí hodit. Proto je lépe přizvat si k výběru odborníka. A také je nutné pamatovat na to, že radikální změna barvy střechy, ale i střešní krytiny samotné se nemusí líbit stavebnímu úřadu. Pokud tedy bydlíte v místě, kde je nutné dodržovat architektonické prvky, tak se raději o možnostech změny střešní krytiny informujte.

Pálené tašky, betonové tašky, plechové krytiny Kladno

Nabídka střešních krytin je velmi široká. Vybírat lze z pálených tašek, které jsou dnes i v různých barvách. Mezi jejich výhody patří vynikající ochrana před povětrnostními podmínkami. Další výhodou je, že skvěle tlumí hluk. Nevýhodou je jejich vyšší hmotnost, nasákavost a také křehkost. Životnost těchto tašek je asi 40 let. Betonové tašky mají některé vlastnosti stejné. Jsou nabízeny v různých tvarech a barvách, výborně odolávají mrazu, udržují teplo, tlumí hluk, ale jsou těžké. Jejich životnost je vyšší, někdy se udává až sto let. Bitumenové šindele a pásy jsou relativně lehké, ale tvárné a stálé. Záruka je na ně poskytována 30 let. Jejich nevýhodou je, že se musejí pokládat za tepla. Při větší zimě jsou křehké. Plechová krytina je i dnes žádaná. Vyrábí se z mědi, pozinkovaného plechu, titan-zinku a hliníku. Podle zvoleného materiálu má plech buď povrchovou úpravu anebo se musí ošetřovat nátěrem.

Klempířské práce okres Kladno, oplechování střechy a komínu

Sem patří oplechování střechy, komínu, oken, světlíků, balkonů, zdí, žlaby, svody, parapety, vikýře, ale i krytka komínu anebo korouhvička. Na klempířské práce se vybírá opět měď, pozinkovaný plech, titan-zinek, hliník a navíc poplastovaný ocelový plech. Podle zvoleného materiálu je i trvanlivost jednotlivých prací. Mezi nejkvalitnější patří měď, která je však velmi drahá a láká zloděje. Levnější, ale také velmi kvalitní je titan-zinek, hliník a poplastovaný ocelový plech.

Nezapomeňte na střešní okna

Když už se pustíte do nové střechy, nebo do její opravy, tak nezapomeňte na střešní okna. V nabídce je celá řada plastových i dřevěných střešních oken s různými typy otevírání i ovládání. Bylo by škoda nevyužít krásného prostoru pod střechou, který když už k ničemu jinému můžete využít k pěstování krásných květin a relaxaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17383 (novesluzby.cz#23448)


Přidat komentář