Tesařské a pokrývačské práce - Třebíč

Aby do domu nezatékalo a byl dokonale chráněný před nepříznivými vlivy počasí, je nutné mít kvalitně řemeslně zpracovanou střechu. Kvalitně provedená střecha s vhodně zvolenou střešní krytinou bude dobře sloužit mnoho desítek let.

Tesařské práce na Třebíčsku, tesaři Třebíč

Tesařství je řemeslo, které pracuje zejména s masivním dřevem, jež se používá pro stavbu nejrůznějších konstrukcí. Tesařství patří mezi řemesla s mnoha set letou tradicí, kdy se jednotlivé pracovní postupy předávaly s generace na generaci. Svůj největší rozkvět zaznamenalo toto řemeslo ve středověku s nástupem hrázděných domů, kdy se tesařští mistři sdružovali do cechů. Tesařské řemeslo se stalo nepostradatelným, zejména ve větších městech, což v podstatě zůstalo až do současnosti. Zručnost starých tesařů můžeme obdivovat například u starých roubených staveb, zejména v horských a podhorských oblastech, u historických hrázděných domů, apod. O tom, jak kvalitně bylo toto řemeslo prováděno, svědčí to, že se nám tyto památky dochovaly po několik staletí až do současnosti. I v současné době je toto řemeslo naprosto nepostradatelné a v podstatě se bez něj neobejde žádná nová výstavba. Jedná se o řemeslo poměrně fyzicky náročné, proto je v drtivé většině vykonáváno muži. Vzhledem k tomu, že špatně provedené tesařské práce mohou mít v konečném důsledku fatální následky, je nutné, aby byly prováděny pouze odborně vyškolenými a zkušenými řemeslníky.

Tesařské a pokrývačské práce – Třebíč

Jak je již výše uvedeno, pokud sháníte tesařskou firmu, je nutné dbát na to, aby se jednalo o vyškolené profesionály s dlouholetými zkušenostmi. Přesně takové požadavky splňuje firma pana Petra Kutiny, která se zabývá tesařskými a pokrývačskými pracemi. Firma pana** Petra Kutiny** nabízí pro své zákazníky veškeré tesařské práce, například** rekonstrukce střech, stavbu krovů, stavbu pergol, altánů** a mnoho dalšího. Mimo tesařské práce provádí firma pokrývačské práce, přičemž vám mimo jiné odborně poradí s výběrem té nejvhodnější střešní krytiny. Firma pana Petra Kutiny se vyznačuje kvalitou odvedené práce a také vstřícným, vysoce profesionálním přístupem. Pokud vás nabídka zaujala, můžete se s ní spojit prostřednictvím e-mailu: kutina1@seznam.cz nebo telefonicky na čísle: +420 604 456 186. Sídlo firmy naleznete na adrese: Střítež 97, Střítež, 67 401.

Stavba nových krovů, výměna střešních trámů

V současné době nabízejí tesařské firmy zejména stavební práce, mezi které zejména patří výroba nosných konstrukcí střech, tedy krovů. Mimo stavbu nových krovů, provádí tesařské firmy také jejich rekonstrukci, kdy se může jednat o výměnu některých trámů, či změnu konstrukce krovů z důvodu výstavby obytného podkroví. Některé tesařské firmy se zabývají také stavbou dřevostaveb, chat, srubů, roubených chalup či hrázděných domů. Mezi další významné produkty tesařských firem patří různé zahradní stavby, například altány, pergoly, verandy, přístřešky pro auta, apod. Své uplatnění nachází také při výrobě a montáži bednění pro základy a i při dalších hrubých stavebních prací obdobného charakteru. Tesaři také vyrábí a montují podlahové a stropní nosníky, masivní dřevěné zábradlí, dřevěné schodiště a další dřevěné výrobky. Vzhledem k tomu, že se jedná většinou o různé nosné konstrukce, je nutné, aby byly tyto práce provedeny nanejvýš odborně a aby byly prováděny pouze vyškolenými a zkušenými řemeslníky.

Stavba krovů a rekonstrukce střech Třebíč

V článku je zmíněno, že mezi nejčastější tesařské práce patří zejména stavba nosné konstrukce střechy nebo její rekonstrukce. Nosná konstrukce střechy, neboli krov, musí snést opravdu velké zatížení, které je dáno zejména střešní krytinou a také povětrnostními vlivy. Zatížení povětrnostními vlivy je zejména díky sněhu a poryvy větru. Zatížení střechy je skrz šikmé části krovu přenášeno na vaznice, sloupky, pozednice, vazné trámy apod. Profesionální tesařská firma je schopná postavit krov u klasického rodinného domu v podstatě během pár dnů. U rekonstrukce střech je nutné se poradit s odborníkem, který nejdříve zhodnotí stávající stav a následně navrhne optimální postup rekonstrukce.

Střechy se rekonstruují zejména z důvodu jejich špatného stavu, nebo při přestavbě půdních prostor na obytné místnosti. Ať již stavbu nebo rekonstrukci střechy, musí bezpodmínečně provádět pouze vyškolený profesionál. Při rekonstrukci střechy je nutné provést mnoho různých prací, od výměny poškozených trámů, přes výměnu střešní krytiny, oplechování až po instalaci střešního okna. Zrenovované krovy se také musí v neposlední řadě opatřit vhodným impregnačním nátěrem. Kvalitní tesařské firmy jsou schopné na přání zákazníka provést kompletní rekonstrukci střechy, od zhodnocení stávajícího stavu, přes výměnu střešní krytiny, až po finální klempířské práce.

Pokrývačské práce Třebíč, pokládání střešních krytin

S** rekonstrukcí** nebo stavbou nové střechy souvisí také pokrývačské práce. Jak již název napovídá, během pokrývačských prací se na střechu pokládá vhodně zvolená střešní krytina. Kvalitní a odborně položená střešní krytina je stěžejní pro dobrou funkci a mnohaletou životnost střechy. Pokud jsou veškeré práce při výstavbě nebo rekonstrukci střechy dobře provedeny, včetně pokrývačských prací, můžeme si být jisti funkčností střechy po mnoho desítek let.

Dnes je na trhu k dispozici pestrá paleta různých typů střešních krytin v mnoha cenových relacích. Při výběru té nejvhodnější střešní krytiny je nutné brát ohled nejen na její cenu, ale především na sklon střechy, její plochu, zatížení krovu a také na klimatické vlivy v dané oblasti. Při výběru vhodné střešní krytiny hraje také roli celkový ráz stavby, ráz okolní zástavby, tradice kraje, a mnoho dalšího. Mezi hlavní úkoly střechy patří především ochrana stavby před klimatickými vlivy, tj. před deštěm, větrem nebo sněhem. Střecha také v neposlední řadě dodává celému domu estetický dojem. Součástí pokrývačských prací je také montáž střešních oken,difuzní fólie, střešních latí, kontralatí, a mnoho jiného. I v případě pokrývačských prací je nutné volit kvalitního řemeslníka, který vám také pomůže s výběrem té nejvhodnější střešní krytiny.

Jaké jsou druhy střešní krytiny

Ať již stavíte střechu novou nebo ji rekonstruujete, stěží se vyhnete volbě nové střešní krytiny. Před zakoupením střešní krytiny je nutné vše důkladně zvážit a pokud možno, je nejlepší se s výběrem poradit se zkušeným odborníkem. V současné době má zákazník na výběr z mnoha různých druhů střešní krytiny od mnoha výrobců. Jak je již výše uvedeno, při výběru té nejvhodnější krytiny je třeba brát v potaz jisté faktory. Mezi ty nejdůležitější faktory patří sklon střechy, zatížení nosné konstrukce střechy, samotný vzhled budovy a okolních budov, dále zda se nejedná o památkový objekt a samozřejmě svoji roli bude hrát i její cena. Nejčastěji používaný** druh střešní krytiny** jsou pálené nebo betonové střešní tašky, které se vyrábí v mnoha různých provedeních a barevných odstínech. Ať již pálené nebo betonové tašky vynikají svou dlouhou životností a estetickým dojmem. Jako další možnosti se nabízí například lehké vláknocementové střešní krytiny, z nich je patrně nejznámější Eternit. Na památkově chráněné objekty nebo luxusní sídla je možné použít esteticky zajímavou, avšak poměrně drahou, přírodní břidlici. Mezi další používané střešní krytiny lze jmenovat bitumenové střešní šindele, falcované plechové krytiny, dále třeba dřevěné nebo plastové střešní krytiny apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17795 (novesluzby.cz#24157)


Přidat komentář