Tesařské a pokrývačské práce - Nymburk

Kvalitní střechu, stejně jako kvalitní dřevěné zahradní a účelové stavby, vám zhotoví profesionální tesaři, pokrývači a klempíři. Ti všichni dokáží i z rozpadlé střechy vytvořit krásnou a účelnou střechu připravenou pro moderní půdní vestavbu.

Dnešní moderní doba nabízí nepřeberné množství moderních materiálů, které nahrazují i ty přírodní. Klasické dřevo i nyní patří k trvalé nabídce trhu, která je nejčastěji využívána. Je sice pravdou, že i u střešních konstrukcí někde dochází k náhradě dřeva za kov, ale přesto dřevo stále zůstává nejčastějším materiálem pro krovy a další střešní části. Dokonce se dnes dřevo dostalo ve stavebnictví až na takové místo, že se z něho staví domy. Je to zásluhou jeho krásy i výborných vlastností. Zkušení tesaři ze dřeva postaví nejen střešní konstrukci, ale i řadu dalších staveb a doplňků. Ze staveb můžeme jmenovat krásné a zajímavě tvarované altány, pergoly, zastřešené terasy, zahradní domky, zahradní skleníky a zimní zahrady, stejně jako stavby účelové, což jsou různé přístřešky, od přístřešků na auta až na malé přístřešky, které zakrývají popelnice. Ze dřeva si můžete objednat i palubkové obklady, dřevěné stropy, podlahy i záklopy, a samozřejmě okrasné prvky, zejména pak výrobu zdobných konců krovu.

Tesařské a pokrývačské práce – Nymburk

Všechny zmiňované práce se dřevem si můžete objednat u spolehlivé firmy Střechy Sixta. Firma se zabývá stavbou a rekonstrukcemi střech, a to i na klíč, provádí tesařské, pokrývačské a klempířské práce. Velkou výhodou této firmy je zpracováni cenových nabídek zdarma. Postačí, když do firmy pošlete e-mailem podklady uvedené na internetových stránkách firmy a vrátí se vám vypracovaná cenová nabídka. Pokud jde o rozsáhlou a složitou objednávku, pak si s vámi pan Michal Sixta sjedná schůzku přímo na místě a vše s vámi probere tam. Firma Střechy Sixta se vyznačuje profesionálním přístupem, perfektním odvedením i té nejmenší zakázky a snahou vyjít zákazníkovi vždy vstříc. Právě proto dodává veškeré práce včetně materiálu. Více se o firmě Střechy Sixta dozvíte na internetových stránkách www.strechy-sixta.cz. Sídlo firmy najdete na adrese Poděbradská 13, Vrbová Lhota, 289 11. Pro informace můžete využít e-mailovou adresu sixtamichal@seznam.cz, nebo telefonní číslo +420 721 619 943.

Střechy a jejich rekonstrukce Nymburk

Střecha může sloužit celé řadě účelů. V dnešní době však většinou již neslouží jako skladiště, či úschovna starého harampádí, nebo sena či slámy. Dnešní doba je jiná. Nevyužité prostory se stále častěji mění v prostory obytné. Může za to nedostatek bytů, ale i jejich vysoká cena. Své jistě dělají i moderní materiály a technologie, které z bývalé přehřáté mansardy v létě a chladné v zimě, udělaly komfortní příjemný obytný prostor. Pak také i to, že lidé smýšlejí jinak. Proč nevyužít prostoru, který nabízí krásné originální bydlení, nebo pracovní prostory. Přitom, pokud nemáte rodinný dům, kde je možné provést rekonstrukci střechy, tak si můžete vyhlédnout dům bytový. Krásné jsou zejména ty, které nabízejí výhled na zajímavá místa. Jakmile máte svou střechu, tak rekonstrukci nestojí nic v cestě.

  • Michal Sixta
  • Tel: +420 721 619 943
  • E-mail: sixtamichal@seznam.cz

Komplexní rekonstrukce střechy na klíč Nymburk

Jde o rekonstrukci, kdy se bývalá střecha rozebere a postaví se střecha nová. Nejdříve je nutné zajistit plány, technické projekty a stavební povolení. Pak se může začít stavět. Stará střecha se rozebere a začne se s výstavbou střešní konstrukce. Pokud bude střecha domu sloužit k obývání, pak je nejvhodnějším tvarem takzvaný mansardový. Ale i další tvary sedlových střech je možné využít. Záleží však na jejich sklonu, a místě, které pod nimi v půdních prostorách vzniká. Šikovní tesaři umí střešní konstrukci uzpůsobit pro pozdější realizaci půdní vestavby. Na střešní konstrukci přijde izolace se zateplením, pak odvětrávání a nakonec střešní krytina. Konečnou podobu získá střecha moderními barevně ladícími okapy a svody.

Práce tesaře na Nymbursku

Tesařské práce patří k tradičním řemeslům. Ovšem dnešní doba je staví mezi vysoce odborné profese, které v sobě snoubí minulost se současností. To proto, že dnešní tesař musí umět opravit, nebo zcela zrekonstruovat střechy historických památek, kde je nutné dodržet až do nejmenšího detailu původní podobu a proto se často využívá všech starých technologií i podobných materiálů. Stejně tak musí znát moderní technologie a materiály, které zajistí například vysoce moderní objekt nulového domu. A k tomu všemu musí tesař umět tradiční a moderní technologie propojit. Není toho málo. Přesto z rukou tesaře vychází krásné stavby střech, i menší dřevěné stavby, které slouží k odpočinku celé rodině, nebo k ukládání věcí či zakrytí parkovací plochy.

Práce pokrývače na Nymbursku

I pokrývačské práce patří k tradičním řemeslům. Právě proto musí každý pokrývač znát práci s kladečským plánem. A to u moderních střešních krytin i u starých střešních krytin, jakými jsou například došky, nebo břidlice, která se opět začíná využívat.

  • Michal Sixta
  • Tel: +420 721 619 943
  • E-mail: sixtamichal@seznam.cz

Střešní krytiny dnešní doby

U výběru střešní krytiny je nutné velmi dobře zjistit její vlastnosti. Ne každá krytina se hodí na každý dům, a do každého prostředí. Prostředí může výběr střešní krytiny ovlivnit více, než by si majitel střechy přál. To proto, že v historických částech měst je nutné dodržet určitý styl i barevné provedení. V moderní zástavbě platí v podstatě totéž. Zde se hodí sladěná barevnost domu i střechy. Prostředím však není míněna jen okolní zástavba, ale i místo stavby domu. Tedy klimatické podmínky. Ve městě se používá jiná střešní krytina než na horách, kde střecha musí unést hromady sněhu, což ji extrémně zatíží. Právě proto se na hory hodí asfaltové střešní krytiny, lidově nazývané kanadský šindel. Pro domy s výbornou únosností a tam, kde nebývá mnoho sněhu, se hodí betonová taška, která má vynikající vlastnosti, je odolná, a říká se o ní, že čím je starší, tím je kvalitnější. Přitom její životnost se udává sto let. Pálená krytina se hodí téměř všude. Střechu příliš nezatěžuje a přitom má výborné vlastnosti. Moderní technologie se postaraly o její odolnost proti ušpinění a daly jí krásné barvy i tvary. Životnost se udává do sta let.

Práce klempíře Nymburk a okolí

Další z tradičních řemesel, které umí skloubit moderní i starší materiály. Klempířské práce zajišťují oplechování střech, klempířské prvky, okapy i svody. Oplechují i okna, balkon, nebo komín. Na komín vám klempíř zhotoví i krásnou korouhvičku. Klempíři dnes nejčastěji používají vysoce kvalitní bezúdržbové materiály. Stejné materiály se využívají i pro plechové střešní krytiny. V první řadě je to tradiční a krásná** měď.** Její životnost je vysoká, nevyžaduje žádnou údržbu a hodí se na moderní i historické střechy. K nevýhodám patří to, že časem mění vzhled, i když to je někdy považováno spíše za výhodu. Pak i to, že patří k nejdražším materiálům. Titan zinek má stejné vlastnosti, jen je levnější a nemění barvu. Moderní poplastované ocelové plechy patří ke stále častěji využívaným, a to zejména pro jejich odolnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17845 (novesluzby.cz#24261)


Přidat komentář