Tesařské a pokrývačské práce Jihlava a Třebíč

Dřevo je i v dnešní době nejpříjemnějším materiálem pro stavbu bydlení i pro vnitřní zařízení domu. Ani po staletích neztratily na kráse dřevěné historické stavby. Právě proto je um tesařů stále vysoce ceněný.

Práce se dřevem Jihlava a Třebíč

Přestože dnes existuje celá řada materiálů, které mohou nahradit dřevo, patří dřevo k nejvyhledávanějším materiálům. Dřevo je tradiční materiál, který působí Dřevopřirozeně, příjemně, má charakteristickou vůni, vzhled, krásnou kresbu. Interiéru dodává na útulnosti i zajímavosti a v exteriéru působí naprosto přirozeným dojmem. Dřevo nachází uplatnění i ve stavebnictví. Dřevostavby, sruby, roubenky dnes nepatří jen k víkendovému a rekreačnímu přebývání, ale k vysoce efektivnímu a především úspornému každodennímu bydlení. U těchto staveb je použito dřevo nejen k samotné stavbě, ale často i k dokončení interiéru. Najdeme ho pak na stěnách jako obklad, na podlahách, na stropě. A nejen to, dřevo často slouží i k výrobě atypického nábytku. Zejména do podkroví a atypických prostor. V exteriéru vyniká dřevo na altáncích, besídkách, zahradních domcích nebo přístřešcích ať již sloužících k uložení nářadí nebo k odpočinku. Dřevo také slouží ke stavbě střech. Dřevěné krovy jsou stále nejpreferovanější. Prostě bez dřeva to nejde. A to jsme nezmínili historické stavby, které jsou opět ze dřeva. Jejich krása se za celá staletí nezměnila.

Rekonstrukce památek a historických budov Jihlava a Třebíč

Rekonstrukce památek se řídí Památkovým zákonem, který je velice přísný. Stanovuje postupy, které je možné při rekonstrukcích použít. Dále také udává jak se o Rekonstrukce památekpamátky starat a jak s nimi nakládat. Samotná rekonstrukce památek a historických budov musí být citlivá a velice pečlivá, tak aby při údržbě, opravách a rekonstrukcích nedošlo k poškození kulturního dědictví památky. Proto je při těchto rekonstrukcích lépe vždy se obrátit na odbornou firmu. Ta ví, kde použít moderních prostředků a jak navázat na zachovalé části. Při rekonstrukcích střech a dřevěných částí se tesaři mění v pečlivé chirurgy a protézováním a plátováním s pomocí železných plátů nebo dřeva vrací památkám jejich krásu.

Dřevěný štípaný šindel, impregnace šindele, nátěr šindele

Nejde o žádnou moderní krytinu. Jde o krásu, která se vyrábí a co nejméně opracovává ručně. Citlivé opracování je velmi důležité, aby nebyla porušena struktura dřeva. Šindel tak lépe vypadá a připomíná původní krytinu. Šindele je možné předem impregnovat a po položení ještě natřít. Pokud je dodržena předloha, pak šindel historickou stavbu zkrásní a dodá ji punc dávné doby.

Stavba a rekonstrukce roubenek Jihlava, Třebíč

Právě kvalitní rekonstrukce dokáže ve skanzenech udržet krásu roubenek. Tyto dřevěné stavby mají kouzlo dřívějších časů a tak by byla škoda, kdyby zanikly. Roubenky velmi často i dnes plní svou funkci. Ve skanzenech jsou využity jako muzea a také k prodeji občerstvení a dárkových předmětů. Na horách slouží k občerstvení i schování se před nepříznivým počasím. Dnešní technologie a šikovné ruce tesařů dokáží roubenky udržovat, jakoby snad nepoznaly zub času.

Od roubenky ke srubu

Tesařství má své uplatnění i v novostavbách. Dřevostavby a srubové stavby patří do dnešní moderní doby. Aby také ne. Vždyť jde o stavby vysoce úsporné a také zdravé. Navíc mají nezaměnitelné a překrásné prostředí. Výhody těchto staveb mluví samy za sebe. Začínají již při samotné stavbě. Ta trvá jen pár měsíců a lze ji provádět bez problémů i v zimním období. Zásluhou použité technologie a materiálů, které jsou na přírodní bázi, je celá stavba vhodná i pro alergiky. Navíc dřevostavby se velmi lehce udržují. Je dokonce prokázáno, že bydlení v těchto stavbách odbourává stres a pomáhá s depresemi. Pokud je celá stavba řešena jako pasivní či nízkoenergetická, pak náklady na její údržbu jsou minimální.

Stavba a oprava krovů Jihlava, Třebíč

Jde o nosné konstrukce střech. Krovy mají velmi dlouhou historii. Najdeme je na stařičkých staveních, hradech, zámcích i moderních stavbách. Opravdu ani moderní Dřevostavbystavby se nevyhýbají klasickým krovům ze dřeva. U historických budov se i u krovů striktně dodržuje jejich původní tvar.U budov moderních se sahá po nejosvědčenějších postupech. A tak u památkových staveb najdete krovy hambalkové i věšadlové nebo vaznicové soustavy. U nových staveb se využívají zejména krovy krokvové, na nízkých stavbách se pak používá vlašská soustava a u štíhlých střech věžová soustava. Ve většině případů se na krovy využívá smrkového dřeva. Krása krovu vynikne v konečném provedení a také citlivým výběrem střešní krytiny.

Zahradní stavby Jihlavsko

Zásluhou zručnosti tesařů si můžete nechat postavit na zahradu altánek, domek či přístřešek v jakémkoli stylu, tvaru i velikosti. Tyto malé stavby nejen svou krásou skvěle doplňují zahrady a dávají jim nový rozměr, ale také poskytují tolik potřebný odpočinek a místo pro rodinné oslavy.

Dřevěné stropy a dřevěné podlahy Jihlava a Třebíč

Obojí vnáší do interiéru krásu, eleganci i teplo. Dřevo je krásné samo o sobě a navíc má výborné izolační vlastnosti. Dokáže izolovat až patnáct krát lépe než beton a tím také uspoří náklady na bydlení. Navíc přináší teplo od nohou, což je velmi pozitivní. Dřevo se velmi dobře udržuje a má vysokou užitnou hodnotu. Pokud se na něm projeví zub času, lze ho bez problémů zrekonstruovat.

Profesionalita a tesařství

K sobě prostě patří. Stejně jako um tesařů. Jsou to všestranně šikovní odborníci. Vždyť pro to, aby opravili krásnou, ale zchátralou stavbu, neváhají a pracují ve výškách, zavěšeni na laně. Citlivě přistupují ke každé stavbě, ke každé rekonstrukci. Mezi jejich priority patří odbornost, zkušenost, informovanost, stejně jako bezpečnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17273 (novesluzby.cz#23247)


Přidat komentář