Strojní omítky Strakonice a okolí

Aby se z hrubé stavby domu stalo místo vhodné k pohodlnému bydlení, je nutné dokončit spoustu stavebních prací. Mezi takové práce patří zejména vnitřní a venkovní omítky, anhydritové podlahy a další zednické práce.

Každý, kdo staví nebo rekonstruuje bytový či rodinný dům se jistě těší na finální práce, mezi které můžeme zcela právem řadit omítky, na které se pak jen nanese nátěr a dílo je hotovo. Nejsou však omítky jako omítky. Je potřeba si uvědomit, že u stavebních prací, konkrétně i u omítek, je opravdu velmi důležité, aby byly provedeny profesionálně, protože každá nerovnost jde vidět a zbytečně tak kazí celkový dojem z nově vybudovaného bydlení.

Strojní omítky - Strakonice a okolí

Ve Strakonicích a okolí působí stavební firma Josef Hodonický, která se stavebními pracemi zabývá již od roku 2002 a od počátku provádí kompletní dodávku finálních povrchových úprav objektů. Tato profesionální firma se specializuje na rozsáhlejší akce, jako jsou rodinné domy, výrobní haly, výstavba sídlišť a realizuje zakázky na celém území České republiky.

 

http://xn--strojnomitky-xfb.eu/index.htm

 

Firma pana Josefa Hodonického se snaží za každých okolností co nejvíce spolupracovat se zákazníkem a vyhovět tak jeho přáním a požadavkům. Ke své práci používá kvalitní materiál, stejně jako pracovní postupy, které využívá nejen pro strojní omítky, ale také pro anhydritové podlahy a mnoho dalších činností. Veškeré práce se snaží provádět v co** nejkratších termínech**, což se jim úspěšně daří také díky tomu, že spolupracují s odborníky dodavatelských firem a také proto, že mají v dané oblasti mnohaleté zkušenosti. Na firmu pana Josefa Hodonického se můžete obrátit v případě zájmu o provedení strojních omítek, zateplení fasády, lité anhydritové samonivelační podlahy, zednické práce atd.

Strojní omítky ve Strakonicích najdete na **: http://xn--strojnomitky-xfb.eu/** nebo se můžete informovat osobně u pana Josefa Hodonického v sídle firmy: Bezděkovská 76, Strakonice, 386 01. Telefonní číslo do firmy je: +420 602 651 972 a emailová adresa: pepa.hodonicky@seznam.cz.

Omítání rodinných domů, sídlišť Strakonice a okolíStrojní omítky Strakonice

Jak již název napovídá, strojní omítky jsou omítky, které jsou prováděné** strojově nebo-li stříkáním.** Tento způsob omítání se využívá zpravidla při omítání rodinných domů, sídlišť nebo celkově větších ploch, u kterých by bylo ruční omítání nemyslitelné. Strojní omítání nabízí zcela nové možnosti v jeho zpracování a to především díky jeho rychlosti provedení, vysoké kvalitě a také na výsledném vzhledu omítky, který je opravdu perfektní a jedinečný.

Jak se provádí strojní omítky?

K provedení takových omítek se používají moderní omítací stroje, díky kterým je omítání stěn podstatně jednodušší a hlavně rychlejší, než s jakým se můžeme setkat při klasickém ručním omítání. Pokud využijete strojní omítání např. u rodinného domu, můžete se z konečného perfektního výsledku těšit již za pár dnů. Pro strojní omítání se můžou používat např. rohové omítníky, dilatační lišty na okna, zakrytí otvorů a práce stavební firmy může zahrnovat také celkový finální úklid.

Druhy omítek pro strojní omítání

OmítkyKe strojnímu omítání se využívají různé omítky. Je jich několik druhů, a čím víc jich stavební firma provádí, tím samozřejmě líp, protože si můžete vybrat a také vám firma může nabídnout konkrétní typ omítky s ohledem na celkovou stavbu, atd. Existují strojní omítky vnitřní, vnější, sádrové, vápenné, hliněné, vápenocementové, sanační nebo také termoizolační.

Vyhlazení zdi před nanesením nátěru Strakonice

Omítka v interiéru slouží především k tomu, aby byl náležitě vyhlazen zděný podklad, na které se následně nanesou nátěry, nebo na který se bude lepit tapeta nebo obklady. Omítka však plní také další funkci, a to takovou, že do jisté míry nasává nadměrnou vlhkost vzduchu a tuto vlhkost opět uvolňuje. Co se týká vnější omítky, ta především slouží k ochraně, díky čemuž je omítka tolik důležitá. Omítka musí odpuzovat nejen déšť, ale také bránit dalším povětrnostním vlivům před tím, aby nedocházelo k vlhnutí zdiva.

Omítky minerální, omítky syntetické

Minerální omítkyMezi omítkami se rozlišují dvě hlavní skupiny omítek a to minerální a syntetické. Minerální omítka je složena z písku a z minerálních pojiv. Mezi tyto omítky patří cement, sádra nebo také vápno. Pokud je smícháte s vodou, tyto přísady se chemicky spojí a dojde ke vzniku potahu stěn s různými vlastnostmi. Vše samozřejmě záleží na druhu přísad, kterých bude použito.

Podle těchto vlastností můžeme minerální omítky dělit do těchto skupin: čisté vápenné malty, které především velmi dobře regulují vlhkost, ale po mechanické stránce jsou málo nosné a spíše bývají využívány pro vnitřní omítání. Vápenocemenotvé malty mají dobrou stabilitu a rozpínavost. Tento** druh omítek** může být použit jak v interiéru, tak v exteriéru. Další skupinou omítek je čistá cementová malta, která je vysoce nosná, ale málo elastická. A používá se všude tam, kde bývá dosti vlhko. Sádrová malta se používá pouze v interiéru a tato není odolná vůči povětrnostním vlivům. Dalším druhem malty je anhydritová, která má dost podobné vlastnosti jako malta sádrová a tato se používá převážně na podlahy.

Zateplení fasády Strakonice a okolíZateplení fasády

Zateplení fasády zvažuje naprostá většina majitelů starších domů, a to zejména v zimních měsících, kdy můžou pozorovat, že jejich kotel jede naplno a přesto se vnitřní teplota není schopna vyšplhat na požadovanou teplotu. Zateplením fasády se velmi rapidně sníží spotřeba energie na vytápění Vašeho domu a zároveň se získá i modernější vzhled budovy. Zateplení má dobré účinky na celou stavbu, a prodlouží celkovou životnost takového objektu. O tom, že zhodnotí tržní cenu vašeho domu se snad ani nemá smysl zmiňovat. Zateplením fasády se běžně ušetří až 60% nákladů na vytápění, vždy se ovšem vyžaduje profesionální zateplení fasády. Jinak se může stát, že vyhodíte peníze za materiál a výsledek téměř žádný.

Anhydritové podlahy Strakonice Anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy představují moderní způsob realizace hrubých podlah, ať už se jedná o podlahy v rodinných domech, ve školách, sportovních halách, v kancelářích, v průmyslových budovách, apod. Výhody takové podlahy spočívají ve vysoké pevnosti, dále se na anhydritové podlaze netvoří praskliny a jiné deformace. Pokud se chcete dozvědět více o této revoluční technologii, zeptejte se odborníků, kteří se na anhydritové podlahy zaměřují. Tito vám nejenom že sdělí veškeré výhody tohoto druhu podlah, ale také vám poskytnou bezplatnou konzultaci a cenovou nabídku.

Montování příček, sádrokartonové podhledy, suché omítky

Sádrokarton StrakoniceSádrokarton má široké, nebo lépe řečeno, neomezené využití. Ze sádrokartonu můžete montovat příčky, sádrokartonové stropy, podhledy, suché omítky, sádrokartonové předstěny, dále jej můžete využít k realizaci půdní vestavby, k rekonstrukci bytového jádra a pro mnoho dalších realizací. V dnešní době je velmi žádaná rekonstrukce bytového jádra a právě v při těchto pracích se velmi často využívá právě sádrokarton. Díky němu jde práce odborníkům skutečně od ruky, navíc je práce čistá a není drahá.

Rekonstrukce bytu se sádrokartonem Strakonice a okolí

Výhody sádrokartonuMezi základní výhody patří především rychlost montáže sádrokartonu, přesnost sádrokartonu, jeho odolnost, finanční dostupnost, dále sádrokarton nabízí ekologické řešení, neboť sádrokarton je zdravotně nezávadný a dále je velmi lehký, a proto jej můžete používat i tam, kde by jiný materiál nepřicházel v úvahu kvůli velkému statickému zatížení.

Pokud se chystáte na rekonstrukci vašeho bydlení, jistě zvažte použití sádrokartonu. Zvláště při již výše zmíněné rekonstrukci bytového jádra, kdy je tento materiál opravdu velmi žádaný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17421 (novesluzby.cz#23498)


Diskuze a zkušenosti

Tadek | 01.09.2014 09:55
Re: Strojní omítky Strakonice a okolí Máte nějaké zkušenosti s bavlněnými stěrkovými tapetami? http://www.strojniomitky.eu/bavlnene-sterkove-tapety Přemýšlím, zda je použít na novou omítku, která byla nanášena strojově.


Přidat komentář