Stříhání a úpravy psů - Trutnov

Pokud jste se rozhodli pořídit si domů pejska, musíte myslet na to, že mimo venčení a krmení potřebuje i další speciální péči, kterou může být stříhání, koupání, česání atd. Naštěstí existují salony pro psy, které takovou péči poskytují.

Stříhání psů Trutnov

Sestřihy psů je možné dělit na hygienické, ke kterým patří především stříhání čumáků, stříhání srsti kolem očí, vousů, kníru, obočí – vše samozřejmě záleží na plemeni, dále sem můžou spadat výstřihy chlupů mezi prsty a polštářky, stříhání v oblasti genitálií a vnitřních stran stehen. Dále rozlišujeme stříhání módní, kam spadají veškeré možné módní účesy pejsků dle uvážení jejich majitelů, podle jejich přání, včetně kreativního barvení srsti psa. Do módních sestřihů spadají také výstřihy kreseb na srst. Standardní sestřihy psů se provádí dle standardu plemene.

Stříhání psů patří k velmi populárním službám už po mnoho let a mnoho majitelů jsou na tyto služby tak zvyklí, že si již péči o psa nedovedou bez pomoci psího kadeřníka vůbec představit. Díky kvalitní a pravidelné péči o srst pejska bude váš domácí mazlíček vypadat vždy krásně, bude přitahovat pozornost jiných a bude se cítit dobře. Při zanedbání péče o srst tato začne plstnatět a můžou se v ní uhnízdit paraziti, může se stát zdrojem infekcí a kožních onemocnění. Díky pravidelné péči o srst psa předejdete mnoha zdravotním problémům.

Jak často stříhat a česat psy?

K tomu, aby měl pejsek pěknou a zdravou srst, je dobré nechat jeho srst stříhat v pravidelných intervalech asi 8 týdnů. Tím, že dodržíte tento pravidelný interval, bude srst pejska stále udržována a bude zachován jeho daný střih. K tomu, aby byla kvalita srsti udržena, je nutná každodenní údržba psa. Hlavně jejich rozčesávání, koupání, vystřihávání malých plstí. U česání je nutná také jejich pravidelnost, jinak se na srsti psů vytvoří dredy, které se musí odstranit oholením celé srsti, a budete muset čekat, než srst zase zaroste, abyste mohli vymýšlet účes. Pejsky nemusíte přes zimní období přestávat střihat. Jestliže žije pejsek v bytě, můžete klasicky ve stříhání pejska pokračovat i během zimního období. Pravidelným stříháním předejdete zánětům kůže, ekzémům, plstnatění srsti, atd. Než se pustíte do stříhání pejska, měli byste ho vykoupat, vysušit, zajít s pejskem ven ho vyvenčit a poté se již dostavit na stanovenou hodinu do psího salonu.

Stříhání psích drápků Trutnov

Ne vždy si pes obrousí drápy na tlapkách sám přirozeným způsobem. Mnozí si všimnou přerostlých drápků teprve tehdy, až pes začne divně chodit. Přerostlé drápy způsobují roztažení prsů a k postupné deformaci prsů, někdy i celých končetin. Psovi přerostlé drápy vadí v jeho přirozeném pohybu. Vzhledem k tomu, že drápky dorůstají pomalu, pes ze začátku zjevně nekulhá, ale již podvědomě se snaží uhýbat nepříjemné bolesti, kterou mu přerostlé drápky způsobují. Většina psů si drápy brousí sama, přirozeným způsobem. Těm, kteří takto však nečiní, nebo jim tento přirozený způsob nestačí, musíme pomoci. V žádném případě se drápky nemají stříhat tehdy, když to není nutně potřeba. To potom vede ke zrychlenému růstu drápů. Drápy nechávejte stříhat nejlépe jednou týdně, vše záleží na citlivosti vašeho psa. Nebo mu nechejte drápy ostříhat před výstavou, před závody nebo rodinným výletem.

Koupání psa v salonu Trutnov

Psi se příliš často koupat nemusí, spíš by se měli koupat jen minimálně, je-li to opravdu již nutné. Tímto však nemyslíme klasické koupání v rybníce, v potoce, atd., ale mytí za pomocí šamponů a jiných kosmetických přípravků. Jestliže chcete dopřát vašemu pejskovi pořádnou lázeň, měli byste vědět, že psa nechejte koupat jen v přiměřeném počasí, pejska po koupeli dokonale vysušte a vždy mu ošetřete uši, do kterých se mu dostala voda. Všechny potřebné informace vám však zcela jistě podá salon pro psy, který koupání psů poskytuje.

Zdravá srst psa

Každý, kdo vlastní psa chce, aby jeho pes dobře vypadal, a k tomu je potřeba, aby měl čistou srst bez zacuchání a vypadaných chlupů. Toho můžete docílit, když budete vašeho psa pravidelně česat. Kvalitní péče o psí srst je podstatná z toho důvodu, že díky ní má pes krásnou, hladkou, čistou srst. Především je díky pravidelné péči o srst pejsek zdravý. Zvláště, pokud vlastního psa s dlouhou srstí, je nutné, aby byla pročesávána každý den. Ostatním psům také prospěje masírování a prokrvování kůže, ke které díky česání dochází. Psi mají velmi rádi česání a sami nastavují krk nebo bříško, abyste je česali. Samozřejmě existují i takoví, kteří česání zrovna moc neholdují.

Vybavení pro česání psa

K základním kosmetickým pomůckám patří řídký kovový hřeben, s mezerou mezi silnými zuby cca 2 mm, opatřen zaoblenými hroty a bočními hranami. Díky tomu nehrozí žádné poranění kůže u pejska. Jestliže máte psa, který má jemnou srst, pořiďte si řidší hřeben. Mezi další pomůcky patří kartáč, který má dostatečně dlouhé štětiny, aby důkladně pronikly až na kůži. Bez toho by kartáčování nemělo ten správný efekt.

K línání srsti dochází u naprosté většiny plemen v době, kdy se střídají roční období – tedy na jaře a na podzim. Línání trvá zhruba měsíc, možná 6 týdnů a poté začne růst psovi srst nová. Během línání i při růstu nové srsti je pravidelné česání důležité, protože se tím můžete vyhnout věčnému uklízení chlupů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17198 (novesluzby.cz#23029)


Přidat komentář