Střechy a dřevostavby - Pardubicko

Jakou máte představu o dřevostavbách a co vše o nich víte? V následujícím článku se dozvíte vše podstatné ohledně těchto staveb a zjistíte, jak žít více v souladu s přírodou a ušetřit náklady za vytápění.

Dáváte přednost ekologickým stavbám a myslíte také na úsporu energie? Požadujete rychlou výstavbu vašeho nového domu? V tom případě se můžete rozhodnout pro dřevostavbu. Dřevostavby mají kromě zmíněných výhod i mnohé další. Najděte si firmu, která se specializuje na jejich realizaci a zjistěte další informace.

Dřevostavby Pardubicko, úsporné bydlení

Dřevo je materiál, kterému dáváme přednost i v současné době. Tento materiál má velkou tradici. Hnědá barva dřeva působí pozitivně na lidskou psychiku, vyvolává v nás pocit bezpečí, útulnosti a také pohodlí. V přítomnosti dřeva máme pocit stability a jistoty. Nejenže dřevo působí dobře na lidskou psychiku, má také mnohé další pozitivní vlastnosti. Řadí se zde např. výborné tepelné vlastnosti. Při pořízení dřevostavby vás budou sice na začátku čekat vyšší finanční náklady než u zděného domu. Později se vám však finance vrátí v podobě úspor za energii na vytápění. Dřevostavba dále také znamená život s větším souzněním s přírodou. Dřevostavby jsou velmi ekologickým typem stavby a oceníte zde také rychlost výstavby.

Co si představit pod dřevostavbou

Dřevostavba nemusí nutně znamenat dřevěnou chatu nebo srub. Ve vyspělých evropských zemích se dřevostavby považují za zcela běžné, také u nás se vnímání dřevostaveb začíná pomalu měnit. Zkusme se zaměřit na to, jaký je rozdíl mezi dřevostavbou a klasickým zděným domem. Zásadní rozdíl je v konstrukci stěn domu. Co je naopak podobné, je konstrukce základů, stropu, krovů, střechy a oken. U zděného domu se používají cihly, tvárnice a malta. U dřevostaveb se k výrobě stěn používá dřevo a izolační materiály.  A tak dokážou dřevostavby velmi efektně izolovat teplo. Když chcete co nejkvalitnější izolaci, je potřeba zajistit také izolaci v podlaze, střeše a mohou se použít i trojitá skla oken.

Dřevostavby - výborná izolace, rychlá výstavba

Zkusme si shrnout všechna pozitiva, která nám dřevostavby přináší. Tyto stavby vynikají výbornými izolačními vlastnostmi a nízkou akumulací tepla. Zajímavá pro vás může být i úspora prostoru, která je dána malou tloušťkou stěn. Velmi výhodná je i samotná rychlost stavby. Dřevostavbu je možné postavit i v zimě. U tohoto typu staveb je velmi důležité myslet na kvalitní utěsnění, nebudou vás takto trápit problémy s vlhkostí. Rozhodně nemusíte mít obavu z toho, že by dřevostavba nezapadala do okolní zástavby. Dřevostavba může být od okolní zástavby naprosto nerozeznatelná. A jaká je životnost těchto staveb. Životnost dřevostaveb se uvádí okolo 80 až 100 let. Také v České republice stále roste zájem o životní prostředí a energeticky úsporné domy. V roce 2007 se u nás postavilo o polovinu více dřevostaveb, než tomu bylo v roce 2006. V současné době jsou lidé stále více otevřeni moderním způsobům stavby a netradičním materiálům.

Realizace střech na Pardubicku

Střecha je velmi důležitou částí celého domova. Na to, jaký bude výsledný vzhled domu a jaké budou jeho tepelně izolační vlastnosti, závisí tvar střechy, sklon střechy a výběr střešní krytiny. Mezi základní funkce střechy řadíme ochranu domu před ochlazováním v zimě a přehříváním v létě. Střecha má dále za úkol odvádět dešťovou vodu a zabránit pronikání vlhkosti do domu. Střecha se neobejde bez krovů, střešních krytin, komínu, antény, okapů, svodů a žlabů.

Pokrývačské práce Pardubicko, výběr střešní krytiny

Součástí realizace střechy jsou také práce pokrývačské. Zde je velmi důležité vybrat kvalitní materiály. Snad nejoblíbenějším materiálem je u nás pálená taška. Pálená taška se řadí mezi velmi tradiční a také odolný materiál. Ptáte se, proč dát přednost pálené tašce? Lidé si oblíbili tuto střešní krytinu na základě jejího estetického vzhledu, recyklovatelnosti a ekologické výrobě. Pozor však na to, že u pálených tašek je velmi důležitá kvalitní pokládka.

Další možností jsou tašky betonové. Betonové tašky jsou recyklovatelné, zdravotně nezávadné a mají vysokou odolnost vůči vlivům okolního prostředí. Je zde také nižší pořizovací cena, než u tašek pálených. Další střešní krytinou jsou asfaltové šindele. Pro tento typ střešní krytiny je typická cenová dostupnost, snadná montáž a nízká hmotnost. Také můžete použít střešní krytiny z přírodní břidlice. V tomto případě oceníte funkčnost, odolnost a také atraktivní vzhled.

Možná budete potřebovat velmi levnou a také lehkou variantu střešní krytiny. Rozhodněte se tedy pro plechové střechy. Bohužel se zde nedá mluvit o vysokých estetických vlastnostech. Vybíráte střešní krytinu? V tom případě se poraďte s profesionálem, který vám vysvětlí všechny plusy a mínusy jednotlivých střešních krytin a navrhne to nejlepší řešení právě pro vás.

Klempířské práce Pardubice, střešní odvodňovací systémy

Součástí vaší střechy musí být také střešní odvodňovací systémy. Střechy šikmé i ploché se odvodňují pomocí systému vnějších a vnitřních svodů. Odvodňovací systém má za úkol co nejrychleji a nejspolehlivěji odvést srážkovou vodu ze střešního pláště do kanalizačního systému. Důležité je zde dbát na to, aby všechny místa střechy, žlaby a úžlabí měly alespoň minimální spád. Minimální spád zajistí spolehlivý odtok vody. Na každé střeše musí být minimálně dvě odtoková místa. V místech, kde jsou vzrostlé stromy, hrozí časté ucpání žlabů. Proto je důležité žlaby kontrolovat. Před ucpáním můžete používat krycí mřížky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17775 (novesluzby.cz#24104)


Přidat komentář