Stínící technika - Břeclav

Vybíráte stínící techniku a stále si nevíte rady? Pojďme se podívat na jednotlivé typy stínící techniky (žaluzie, rolety, markýzy, pergoly) a vyjmenujme si jejich výhody a nevýhody.

Stínící technika není pouze praktickým řešením, ale může se stát velmi zajímavým prvkem vašeho interiéru. Záleží jen na vás, jaký** typ stínící techniky** si vyberete. Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na profesionální firmu Břeclav, která vám v oblasti stínící techniky nabídne odborné poradenství.

Stínící technika, nabídka stínící techniky Břeclav

Stínící technika je stále nezbytnou součástí bytů, rodinných domů, ale také administrativních budov, průmyslových budov, prodejen, škol a dalších objektů. Mezi hlavní výhody stínící techniky se řadí navýšení estetických vlastností interiéru či exteriéru, ochrana před slunečním zářením, regulace světla v místnosti a zajištění soukromí. Stínící technika je velmi praktická a také estetická. Na trhu existuje také stínící technika, která má protihlukové a tepelné vlastnosti. V oblasti stínící techniky máte na výběr ze skutečně velkého množství různých typů stínící techniky.

Interiérová stínící technika a její montáž Břeclav

Základní dělení stínící techniky je na stínící techniku interiérovou a exteriérovou. Mezi interiérovou stínící techniku, která je velmi dekorativním prvkem, se řadí horizontální a vertikální žaluzie, rolety, baldachýny nebo panelové posuvné dveře.

Žaluzie dřevěné, bambusové, skládané Břeclav

Existuje skutečně velké množství žaluzií, ze kterých můžete vybírat. Do vašeho interiéru si můžete zakoupit žaluzie skládané, které se vyrábí přesně na míru okna. U skládaných žaluzií máte na výběr z velkého množství materiálů a odstínů. Zajímavým prvkem v interiéru se mohou stát také žaluzie vzorované. Žaluzie skládané se mohou ovládat manuálně nebo pomoci elektrického zařízení. Skládané žaluzie nachází své uplatnění v kancelářích, bytech a rodinných domech.

Dalším typem žaluzií, který můžete využít ve vašem interiéru, jsou horizontální dřevěné žaluzie. Vzhledem k tomu, že tento typ žaluzií je k dostání v mnoha provedeních, budou se dobře hodit do každého interiéru. Dřevo je materiál, který je odolný vůči UV záření, dlouhodobě si zachovává barevnost. Dřevěné žaluzie jsou odolné vůči vlhkosti, otěru a praskání laku. Tento typ žaluzií je možné použít i v kuchyních a koupelnách.

Jednou z možností v oblasti interiérového stínění se mohou stát také žaluzie bambusové. Lamely bambusových žaluzií jsou velmi tvrdé a pružní. Bambusové žaluzie můžete použít u všech druhů oken a díky vysoké odolnosti vůči vlhkosti také v koupelnách.

Především v kancelářích, hotelech, zimních zahradách a společenských prostorech se používají žaluzie vertikální. Tento typ žaluzií poskytuje velmi kvalitní ochranu před slunečním zářením.

Rolety římské, látkové, screenové, na střešní okna Břeclav

Váš interiér se může stát zajímavějším, v případě, že si z množství stínící techniky vyberete právě rolety. Stejně jako u žaluzií i zde máte na výběr z velkého množství. Rozhodnout se můžete pro římské rolety. Tento typ rolet vyniká snadnou manipulací a údržbou. Římské rolety se dají snadno upevnit do stěny, stropu nebo nad rám oken. Římské rolety můžete vybírat z velkého množství vzorů.

Dalším typem rolet jsou rolety látkové. Látkové rolety můžete velmi jednoduše sladit se zbytkem interiéru (vybrat si můžete z velkého množství barev a materiálů). Látkové rolety nachází využití jak v domácnostech, tak firemních prostorech.

Častým řešením stínění v kancelářích se stávají také rolety screenové. Stínící materiál je zde vytvořen ze síta, které umožňuje průhled ven. Tento typ rolet se však nedoporučuje používat v domácnostech.

Řešením stínící techniky na střešní okna se mohou stát také rolety. Rolety na střešní okna jsou velmi praktickým řešením, nebude docházet k přehřívání interiéru a bude vám poskytnuto dostatečné soukromí.

Panelové posuvné stěny

Panelové posuvné stěny (látkové panely, japonské posuvné stěny) vám mohou zastínit velká okna nebo rozdělit místnosti. Pomocí této techniky stínění se mohou zastínit např. francouzská okna nebo prosklené stěny. Panelové posuvné stěny jsou velmi elegantní a moderní. Látky, které jsou zde použité, se dají jednoduše sundat a vyměnit.

Exteriérové stínění a jeho montáž Břeclav

Stínící technika nachází také své uplatnění v exteriérech. Venkovní stínění oceníte především během léta. Venkovní stínění může také esteticky dotvořit vzhled celé zahrady. Venkovní stínění zahrnuje markýzy, pergoly a slunečníky.

Markýzy - stínění teras a balkonů

Markýzy jsou vyrobeny z textilu, dále se markýza skládá z kovové konstrukce, která je přichycena ke zdi nebo stropu. Tento typ stínící techniky je možné nastavit podle dopadu slunečních paprsků, markýza se může různě naklánět. Látka markýz se vyrábí tak, aby byla odolná vůči slunečnímu záření a také vodě. Ovládání markýzy může být ruční nebo pomocí elektromotoru. Markýza může být také doplněna větrným senzorem a podle počasí se může automaticky srolovat. Markýzy se používají ke stínění teras, balkónů nebo prosklených výloh.

Pergoly - zastřešení pergol

Další možností exteriérového stínění jsou pergoly, které vás ochrání před slunečním zářením a také před deštěm v případě, že si necháte zbudovat zastřešení pergoly. Pergola vytvoří příjemný pocit soukromí a také dotvoří celkovou atmosféru domova a zahrady. Vždy je však nutné, aby pergola zapadla do celkového vzhledu domova. Pergola, která je příliš nízká, na vás bude působit stísněně. Naopak pergola, která je příliš vysoká, nebude vytvářet dostatek stínu. Když nemáte dost prostoru pro pergolu, použijte ke stínění slunečník.

Sítě proti hmyzu Břeclav, instalace sítí

Stínící technika může být také doplněna o sítě proti hmyzu, které se stanou velmi praktickým řešením především v létě. Na trhu jsou také protipylové a zesílené sítě, které jsou vhodné pro alergiky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17708 (novesluzby.cz#23948)


Přidat komentář