Stavební práce - Plzeň a okolí

Žádná stavba domu nebo jeho rekonstrukce nemůže vzniknout bez stavebních a zednických prací. Výsledky stavebních prací můžete vidět všude kolem sebe, ale ne všechny jsou provedeny profesionálně. Chcete-li mít jistotu kvality, obraťte se na zkušenou firmu.

Výstavba základové desky v Plzni

Před samotnou realizací základové desky musí být každý terén důkladně připraven. K tomu slouží zemní a výkopové práce, inženýrsko-geologický průzkum a projektování. Pokud na místě, kde plánujete položit základovou desku, není stejné podloží, je potřeba přizvat statika, který vyprojektuje následnou úpravu základového pásu. Co se týče samotného vybudování základů, tak u klasických rodinných domů jejich položení trvá zhruba 3 dny – pokud vám připraví terén a položí základovou desku odborníci. Po vyhotovení všech nezbytných projektových dokumentací se na terén vyznačí obrys základů a s pomocí těžké strojové techniky se provedenou výkopy základových pásů, které se pak ručně dočistí. Následuje montáž zemnících pásku s vývody v těch místech, kde bude napojen hromosvod. Než dojde k betonování základových pásů, připraví se bednění pro všechny prostupy kanalizací a přípojky. Pak už se provede betonování, po kterém se přejde k vyzdívce nadzemní částí základových pásů. Snad vám nemusíme říkat, že kvalitně vybudované základy jsou podstatou správně postaveného domu.

Hrubá stavba domu Plzeň a okolí

Nabídky jednotlivých firem na výstavbu hrubých staveb domu se dosti liší. Před podpisem smlouvy s firmou si raději důkladně pročtěte, co si firma pod realizací hrubé stavby představuje a jaké stavební práce vám zhotoví. Hlavní činností stavebníků je vyhotovení základů a všech přiléhajících nosných konstrukcí a příček. Součástí hrubé stavby domu je i stavba krovu a zastřešení. Do hrubé stavby se můžou zahrnout i výkopové práce, základová deska, sklepní prostory a výplně otvorů. Ovšem ne vždy je to podmínkou a záleží na každém staviteli zvlášť. Vše je samozřejmě o domluvě. Jednoduše se dá říct, že hrubá stavba domu představuje postavení domu bez jakýchkoliv estetických úprav. Konkrétně se může jednat o zemní a výkopové práce, o přípojky inženýrských sítí, o provedení základové spáry a položení základové desky, s vybudování svislé nosné konstrukce, o vnitřní stěny včetně věnců a překladů, o kompletně postavenou střechu a izolační práce. Možnosti nechat si postavit hrubou stavbu domu na klíč využívá stále více lidí, neboť ta je pro každý dům podstatná a pro amatéry představuje složitý úkol, co se výběru materiálu a způsobu provedení týče.

Rekonstrukce fasády Plzeňsko

Fasáda je první věcí, kterou lidé při pohledu na dům posuzují. Hezká a kvalitně provedená fasáda je vizitkou domu. K tomu, aby fasáda i chránila objekt před nepříznivými vlivy počasí, je potřeba její správné a odborné provedení. Jen díky tomu podstatně snížíte náklady na vytápění. Profesionálně zrekonstruovaná fasáda má i protihlukové vlastnosti. Především má nová fasáda na celkový dům výrazný estetický dopad a zvyšuje tržní hodnotu domu. Odborníci, kteří rekonstruují fasády, vám můžou vyjmenovat všechny možné výhody, které s sebou nová fasáda nese. Mimo jiné vám i rekonstrukce fasády zajistí dlouhou životnost celého domu a spolu se střechou se jedná o nejdůležitější součást stavby.

Zateplení fasády v Plzni a okolí

Stavební firmy dokážou zateplit jakýkoliv objekt, od jednoduchého malého domku až po složitý historický dům. K zateplení používají různých izolačních materiálů a různých technologických postupů přesně dle stavu budovy. Materiály stavebníci volí dle přání zákazníka nebo podle návrhu projektanta. Co se týká nízkoenergetických domů, zde jsou dány parametry na izolační materiál, který má být použit, aby byl dům skutečně nízkoenergetický. Klíčový význam má zateplení především u panelových domů, kde by bez důkladného zateplení mohlo dojít až ke statickému ohrožení budovy. Proto se stále častěji můžete setkat s nově rekonstruovanými paneláky na sídlištích většiny měst. Bonusem navíc je zlepšení kvality bydlení v zatepleném objektu a vylepšení vzhledu domu.

Rekonstrukce bytu na Plzeňsku

Přejete si vysněnou koupelnu a krásnější toaletu? Vždyť je to tak jednoduché. Postačí k tomu pouze rekonstrukce bytového jádra a váš byt bude přesně takový, jaký si ho přejete mít. Při rekonstrukci bytového jádra dochází ke zbourání původního umakartového jádra a výstavba nového, zděného. Stavební firmy za vás všechny práce a povolení zajistí, na vás bude pouze hlídat, zda stavebníci dodržují stanové termíny. Pokud najdete firmu, která zastává zednické i stavební práce, odpadá vám povinnost shánět zedníky, vodaře, topenáře, elektrikáře, sádrokartonáře, obkladače, malíře a další řemeslníky, bez jejichž znalostí a zkušeností by se rekonstrukce neobešla. Na vás bude si vybrat sanitární keramiku, obklady a dlažbu, osvětlení a další doplňky a vše ostatní už zajistí odborníci.

Sádrové omítky - kvalitní omítky, které drží teplo

K zednickým pracím, které jsou potřebné při každé výstavbě nebo rekonstrukci, a proto jsou tak žádané, patří provádění omítek. V dnešní době se používají převážně omítky sádrové, které v mnohém převyšují nad vápenocementovou omítku, neboť jsou kvalitnější. Navíc jsou sádrové omítky zdravější, estetičtější, drží teplo, regulují vlhkost, v případě potřeby se dají velmi jednoduše opravit a mají spoustu dalších výhod. Sádrové omítky však nejsou až takovou novinkou, jak si mnozí myslí. Sádra se používala už ve starověku a její vlastnosti jsou v dnešní době stejně dobré jako tenkrát. Změnila se akorát technologie a možnosti použití sádrové omítky.

Sádrokartonářské práce Plzeň

Sádrokarton má v dnešní době opravdu široké uplatnění a snad neexistuje zedníka, který by se sádrokartonem pro jeho dokonalé vlastnosti rád nepracoval. Sádrokartonová deska se vyrábí ze štukové sádry, z přídavných látek a z kvalitního kartonu. S jeho pomocí se snadno a rychle oddělí jakýkoliv prostor v místnosti. Jeho velkou výhodou je snadná manipulace, čistá práce a rychlost aplikace. Díky jeho použití můžete dosáhnout podstatného zlepšení tepelných a zvukových vlastností domu a budete navíc ohleduplní k životnímu prostředí. Sádrokarton se nehodí pro nosné konstrukce, používá se spíše pro vnitřní potřebu. Sehnat jej můžete v různých velikostech, tloušťkách a kvalitě.

K čemu se používá sádrokarton?

Sádrokarton můžete použít k oddělení interiéru pomocí příček, pro předsazení stěny, pro realizaci podkrovní vestavby, pro stropní podhledy, pro zhotovení suchých podlah, dále se využívají při rekonstrukci koupelen atd. Jejich využití je opravdu široké.

Obkladačské práce na Plzeňsku, pokládka dlažeb

Potřebujete provést perfektně, rychle a kvalitně obkladačské práce? Obraťte se na zedníka, který je profesionálem ve svém oboru. Zedník vám zajistí, že po něm zůstane precizně odvedená práce. Zedník se vám navíc postará o nákup materiálu, o vyklizení prostor, o samotnou realizaci a o konečný úklid. Obkladačské práce zahrnují obložení koupelen, kuchyní, položení dlažby a to jak vnitřní, tak i venkovní, obložení schodiště, obložení balkonu nebo terasy, atd.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17587 (novesluzby.cz#23743)


Přidat komentář