Stavební práce Ostrava

Rekonstrukce domu obsahuje velké množství různých stavebních prací, které jsou prováděny jak v interiéru, tak i ve venkovním prostředí. Většina těchto prací je vysoce odborných, proto je důležité si vybrat tu správnou firmu k jejich realizaci.

Při každé rekonstrukci nebo stavbě domu je potřeba velkého rozsahu stavebních prací. A nemusí se jednat pouze o rekonstrukci. Stavební práce využijete i v případě malé úpravy vašeho bydlení. Existuje mnoho řemeslnických firem, které se však zaměřují buď na jedno nebo na několik málo  konkrétních řemesel. Sehnat stavební firmu, která by měla v popisu práce opravdu veškeré stavební práce a byla tak schopna provést kompletní rozsáhlou rekonstrukci ať už domu nebo jakéhokoliv jiného objektu, navíc na vysoké úrovni, může být někdy oříšek.

Využití sádrokartonu při stropních podhledech a příčkách Ostrava

Možností, při kterých využít sádrokartonové desky, je několik a nabízejí se opravdu různé varianty. Díky sádrokartonovým deskám můžete vytvořit nebo dotvořit nápaditý domov, ale také velmi zajímavé kompozice a vždy si tak můžete přetvořit interiér k obrazu svému.
Vlastnosti sádrokartonu jsou tak výjimečné, že přímo vybízí k tomu, aby s ním bylo pracováno a s jeho pomocí byl vytvářen ojedinělý design. Sádrokarton je odolný a je tvarově stálý. Hlavní výhodou sádrokartonu je, že přes všechny jeho vynikající vlastnosti je levný. Na sádrokarton se dají jednoduše instalovat všechny druhy osvětlení. Ze sádrokartonu vám profesionál postaví stěny a stropy, ale také stropní podhledy. Ze sádrokartonu uděláte příčky, police, výklenky, pódia, skříňky a dokonce i vestavěné skříně. Stavební firmy, které se sádrokartonem pracují, vám nabídnou nespočet dalších řešení, jak sádrokarton využít.  Díky sádrokartonu můžete propojit např. velké prostory nebo z něj vytvořit mezi prostory výklenky, přepážky, aj. Na tyto práce je vždy vhodné využít odbornou firmu.

Podlahářské práce Ostrava, pokládání podlah

Jestliže stavíte nebo rekonstruujete svůj dům nebo byt, jistě máte v plánu pokládat nebo měnit dosavadní podlahy. Existuje velké množství různých druhů podlah, ať už podlahy dřevěné, laminátové, koberce, dlažba, korkové, atd.  Vězte, že pouze dobře zvolená a kvalitně položená podlaha může splnit svoji funkci. Proto výběru podlahy věnujte maximální pozornost, protože špatně zvolený materiál podlahy a špatná technologie pokládky podlahy, stejně jako zanedbaná nebo neodborně provedená příprava podkladu vám může do budoucna udělat mnoho starostí. Přesto, že některé opravy lze opravit jednoduše, vždycky to zanesená starosti navíc a navíc zbytečné. Proto přenechejte podlahářské práce odborníkům, kteří vám pomůžou nejen s pokládkou podlahy, ale také s výběrem vhodného materiálu.

Vymalování bytu Ostravsko, výmalba interiéru

Jednou za čas, zpravidla jednou za dva roky, je potřeba interiér vymalovat. Ať už proto, že barvy nejsou hezké, jsou na nich fleky, špína, prach nebo prostě již tyto jednotvárně vymalované stěny omrzely. Nemusíte malovat všechny stěny pouze na bílo, můžete trochu zaexperimentovat, můžete nechat dvě strany místnosti bílé a další dvě vymalovat jinou barvou. Můžete použít i moderní tapetu. Malířské firmy zajistí, aby všechny stěny byli rovnoměrně vymalované, vyberou kvalitní barvy, které vydrží dlouho jaké nové a navíc vám můžou poskytnout na vymalovaný interiér i několikaměsíční záruku.

Příprava na malování

Stejně jako před každou jinou prací i před malováním je potřeba interiér připravit. Nejde jen o zakrytí kusů nábytku nebo odstranění či zakrytí koberce nebo podlahy, ale také o přípravy povrchu zdi, na který se bude barva nanášet.** ** Až poté, co je stěna rovná a všechny díry jsou vytmelené, může se přejít k vymalování nebo lepení tapety.

Zateplení fasády Ostrava, vnitřní a vnější zateplení

Zateplování fasád využívá stále více lidí a je pořád a pořád doporučováno, neboť díky zateplení můžete ušetřit dostatečné množství energií. Zateplení můžete volit z několika druhů. Může se jednat o vnitřní zateplení nebo o zateplení zvenku, k zateplení se také používají různé materiály. Co se týká zateplení zvenku, měli byste zvážit, zda je takové zateplení vůbec možné. Zateplení zvenku představuje nejčastější způsob zateplení.  Zateplení z venku může být u určitých domů problém nebo zcela nemožné, zejména jedná-li se o hodně členitý dům nebo u historické budovy, kde je ozdobná štuková fasáda, apod. Pokud jste se rozhodli pro zateplení Vašeho domu, je vždy lepší zadat tuto odbornou práci profesionální firmě, která se touto činností zabývá. Profesionální firma by měla mít dostatek zkušeností, díky čemuž se nemusíte obávat špatně provedeného zateplení. Špatně provedené zateplení může naopak zvyšovat vlhnutí stěn a jejich následné rozpadání. Vzhledem k tomu, že se jedná o větší stavební zásah, neobejde se zateplení bez odborné konzultace a provedení.

Když není možné provést venkovní zateplení

Tam, kde není možné provést venkovní zateplení, které je určitě výhodnější, nezbývá než přistoupit k vnitřní izolaci domu. Jak je již zmíněno, vnitřní izolace je méně výhodnější, zejména díky tomu, že se zmenšují rozměry pokoje. Mezi další nevýhody může patřit následné problémy s elektroinstalací a v neposlední řadě s možností vytvoření tepelných mostů. V současné době jsou na trhu materiály, které jsou přímo přizpůsobeny vnitřnímu zateplení, například vápenokřemičité desky, různé termoizolační nátěry, apod.  Nicméně se jedná o způsob, ke kterému by se mělo přistupovat až v případě, že venkovní zateplení fasády není možné.

Rekonstrukce příček Ostravsko

Jestliže jste koupili starší dům či byt, nemusí Vám nutně vyhovovat vnitřní uspořádání místností, zejména kvůli nárokům na současné trendy moderního bydlení. Takové uspořádání místností lze do určité míry změnit přestavbou nenosných dělících příček. Takové příčky neplní nosnou funkci, nicméně mají zvukově izolační vlastnosti. Nově vznikající příčky lze postavit jak mokrým zděním, tak i suchou výstavbou. Mokré zdění se provádí za použití tradičních materiálů, jako jsou cihly, pórobetonové tvárnice, různé skleněné tvarovky, atd., které jsou lepeny různými maltovými a lepícími směsi.  Taková zděná příčka je podstatně těžší než suché montované příčky, proto je vhodné zjistit nosnost stropní konstrukce a dle toho volit materiál. Na druhou stranu má lepší zvukové izolační vlastnosti a je možné na ně zavěsit i těžší předměty, např. WC, bojler, kuchyňskou linku, apod. Lehké příčky se provádí metodou suchého zdění, zejména za použití sádrokartonových desek, o kterých je zde již psáno. Výhodou těchto lehkých příček je jejich nízká hmotnost, relativní čistota při práci bez mokrého procesu, dále jejich jednoduchá a snadná demontovatelnou, apod.  Je možné provádět i určité zásahy do nosných zdí domu, k čemuž je ale potřeba posouzení statika a stavební povolení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17404 (novesluzby.cz#23476)


Přidat komentář