Stavební práce Jihlava a okolí

Stavba je velkou investicí, proto je potřeba ji dobře zvážit. Důležitá je správná volba profesionální stavební firmy. Ta nám provede rekonstrukci, zateplení a jiné práce včetně úpravy půdních prostor.

Každý z nás sní o krásném a spokojeném bydlení. Mnozí si tento sen dříve nebo později splní. Naše představy můžeme prokonzultovat se stavebními projektanty, kteří nám pomůžou sestavit plán stavby. Samotnou realizaci výstavby rodinného domu lze zadat některé ze stavebních firem Jihlava.


Rodinné domy, výstavba rodinných domů na Jihlavsku

Rodinné domy je stále častěji preferovaný** typ bydlení**. S tím souvisí i jejich rozvíjející se výstavba nejen na venkově, ale stále častěji i ve městech. Rodinné domy nabízejí více soukromí a prostoru než byty. Obvykle je obývá pouze jedna rodina, ale můžeme se také setkat s více obytnými jednotkami. V poslední době se čím dál častěji setkáváme s dvojdomky a řadovou výstavbou.

Bungalovy přízemní, stavba bungalovu Jihlava a okolí

Rodinný dům může být přízemní nebo vícepodlažní. Přízemní bungalovy jsou zpravidla pravidelného půdorysu a mají vstupní verandu. Vznikl na konci 19. století v USA. Pro svou nízkou cenu a nenáročnou výstavbu se začal rychle šířit do Kanady a později do jiných částí světa. Jeho hlavním stavebním materiálem je dřevo. Typický bungalov má standardní místnosti** obytného domu** jako je jídelna, ložnice, kuchyň či koupelna rozloženy kolem hlavního obytného prostoru. Setkáme se s ním hlavně u předměstské výstavby.

Řadové domy, dvoupodlažní, třípodlažní rodinné domy Jihlava

Řadovky tvoří dvou až třípodlažní rodinné domy. Jsou stavěny podle stejných plánů a těsně vedle sebe. Proto mají sousedící stavby společné nosné zdi. Oproti běžným rodinným domům jsou** energeticky úspornější** a jejich výstavba není tak náročná na prostor, čímž umožňují vyšší hustotu osídlení. To má za následek snazší budování inženýrských sítí. Původně se jednalo o bydlení pro chudší obyvatele. K nejznámějším stavbám tohoto typu u nás patří Baťova zaměstnanecká kolonie z 20. let minulého století ve Zlíně nebo těsně po válce vybudované sídliště Solidarita v Praze – Strašnicích. V některých zemích jsou součástí řadových domků obchody nebo mateřské školky.

Hrubé stavby, rodinné domy na klíč na Jihlavsku

Stavební firmy nám postaví rodinný dům tzv. na klíč nebo pouze hrubou stavbu, kterou si můžeme sami podle vlastních představ dotvořit. Jako materiál pro stavbu se využívá jednovrstvé a vícevrstvé zdivo, systémové panely nebo dřevo. Jednovrstvé zdivo se vyznačuje** dlouhou životností** a dobrými izolačními vlastnostmi. Při vyzdívání cihlovými bloky používáme klasickou maltu, ale pro zdění pomocí broušených cihel se více hodí speciální maltová směs. Jednovrstvé zdivo je vhodné také k stavbě nenosných příček. Pokud máme zvýšené požadavky na průnik hluku, použijeme speciální zdící prvky. Vícevrstvé zdivo je typické pro tzv. sendvičové stěny. Ty jsou tvořeny ze dvou vrstev tvárnic či cihel. Mezi nimi vzniklá izolovaná dutina se vyznačuje velmi dobrými tepelnými vlastnostmi. Zdivo může mít nevětranou nebo větranou skladbu. Zatímco první typ používá k izolaci polystyren, větraná skladba je izolována pomocí rohoží a minerální vlny. Proto je vhodná i extrémních teplotních a vlhkostních podmínek.

Montované domy Jihlava a okolí

Dalším typem staveb jsou montované domy. Na nosnou konstrukci skládající se ze základové patky, průvlaků a podlahových panelů se upevňují obvodové stěny tvořené ekologickými panely. Vnitřní příčky a podhledy jsou sádrokartonové. Díky** suchému způsobu stavby** je výstavba montovaných domů časově nenáročná a zpravidla nepřekročí tři měsíce.

Ekologické stavby ze dřeva Jihlava a okolí

Dalším stavebním materiálem, se kterým se u rodinných domů setkáme, je dřevo. Jedná se o vysoce ekologické stavby s dobrými izolačními vlastnostmi. Využívá se především smrkové a jedlové dřevo, v menší míře však také borovice nebo modřín.

Rekonstrukce domů Jihlava, úprava bydlení

Se změnami životního stylu se také mění naše požadavky na bydlení. Proto stále častěji saháme k rekonstrukcím starších domů. K nejrozšířenějším patří zateplení stěn, pláště a podkroví. Zateplování neznamená pouze energetickou úsporu, ale díky kvalitním zateplovacím systémům, jejichž součástí jsou šlechtěné omítky, se mění i celkový vzhled domu. V současné době získávají na atraktivitě podkrovní prostory. Ty se tak často mění na obyvatelné místnosti. Zde můžeme využít vnitřní zateplení pomocí minerální vaty za použití vápenokřemičitých desek. Podkroví patří k zpravidla temným prostorám domu. Ty prosvětlíme nejvhodněji správnou instalací střešního okna. Ta dělíme podle způsobu otevírání na kyvná a výklopně - kyvná. Nejběžnější jsou dřevěná okna a poplastovaná s dřevěným jádrem. Luxusnější typy se vyrábějí z hliníku. Mohou mít základní nebo několikanásobné zasklení.

Stavební materiál na stavbu nebo rekonstrukci domu

Při stavbě či rekonstrukci domu je důležitá volba vhodného stavebního materiálu. Ten můžeme koupit ve stavebninách. Tam se nám také postarají o dopravu. V nabídce najdeme kromě základních materiálů jako je písek, štěrk nebo vápno i pestrou nabídku omítek. Ty dělíme na vnitřní a vnější. Fasádní omítky udávají celkový vzhled domu. Výběr správného typu má vliv na uchování teploty. Cenově výhodné jsou akrylátové omítky. Ty se vyznačují vysokou vodoodpudivostí a snadnou omyvatelností. Silikonové druhy omítek jsou vysoce odolné povětrnostním vlivům. Navíc jsou prodyšné. Jsou ideální jako povrchová úprava při zateplení polystyrenem nebo vatou. Vysoce prodyšné jsou také silikátové omítky. Ty jsou vyrobeny na bázi vodního skla. Jejich nevýhodou je však citlivost na povětrnostní podmínky a vyzrálost podkladu. Vhodná je proto jejich kombinace s fasádní vatou. Snadno omývatelné jsou silikon – silikátové omítky. Ty jsou navíc prodyšné a odolné vůči řasám.

Realizace stavby Jihlava a okolí

Pokud se rozhodneme pro** stavbu rodinného domu**, můžeme se obrátit na stavebního poradce, který nám pomůže s vytvořením projektu. O samotnou realizaci se nám pak postará stavební firma. Ta nám také zajistí stavební materiál. Dnešní trh je dobře jím zásoben a tak si vybere i náročný zákazník. Po ukončení stavby budeme potřebovat napojení domu na inženýrské sítě. Konečnou úpravu pozemku a odvoz nespotřebovaného stavebního materiálu nám rovněž zajistí stavební firma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17751 (novesluzby.cz#24064)


Přidat komentář