Stavební práce - Brno a okolí

Krásné bydlení si může dopřát každý. Ovšem mnohem lépe se bydlení staví či rekonstruuje s profesionály, kteří znají moderní postupy i materiály. Jen je nutné vybrat tu správnou stavební firmu.

Stavební práce Brno

Hledáte odborníka přes stavební práce v Brně ? Máme pro Vás tip na pana Ing. Přemysla Horta, u kterého *** ** *** můžete poptávat služby týkající se** stavebních prací, zateplování budov, domů na klíč, sádrokartonů, rekonstrukcí bytů, bytových jader** a další.** Více informací o službách ** ** naleznete na internetových stránkách*** *** www.hortstav.cz**. Kontaktovat pana** Ing. Přemysla Horta** můžete na tel. čísle 777 936 075, na e-mailu hortstav@hortstav.cz či osobně na adrese Havelkova 689, Brno - Bohunice 602 500.

Stavět sami nebo s firmou?

Stavět svépomocí má jistě určité kouzlo. Ještě po mnoha letech si budete moci říci:“ Tak tuto zeď jsem stavěl já“. Otázka je, zda budete opravdu na stavbu pyšní. Ono postavit zeď rovně není zase až tak jednoduché. A pro stavbu domu nebo rekonstrukci bytu potřebujete daleko více dovedností.** Stavební práce** obsahují celou řadu činností od betonování základů, přes stavbu zdí, dokončovací práce až po zajímavé malé okrasné stavby. Přitom je velmi mnoho technologií, které je zapotřebí znát. Právě to je důvodem, proč oslovit stavební firmu a nechat si odborné práce udělat na klíč. Jak říkají různé zájmové výzkumy, tak stavba na klíč dnes vychází již levněji, než stavba svépomocí. Zvláště pokud si vše objednáte od jedné stavební firmy.

Stavby domů, drobné stavby, stavby garáží Brno

Mezi tyto práce patří nejen výkopy, ale i betonování. Kdo by čekal, že základní stavební práce jsou zapotřebí pouze u stavby domu, velmi se mýlí. Tyto práce jsou zapotřebí i při drobných stavbách jako jsou garáže, zahradní krby a udírny, zahradní domky, ploty, ale i obrubníky nebo venkovní schodiště. Pokud totiž základ není dobře postaven, to znamená, není ve správné výši a nemá správný spád, může se celá stavba znehodnotit. Podceňování právě těchto základních prací se nevyplácí, poněvadž oprava je často nemožná nebo velmi náročná.

Výstavba hrubé stavby Brněnsko

Hrubá stavba probíhá nejrychleji ze všech stavebních prací vůbec. U klasických zděných domů trvá stavba zdí a střechy při pěkném počasí asi dva měsíce. Do stavebních prací hrubé stavby patří obvodové zdivo, příčky, stropy, schody, komín i krb i střecha. Kromě střechy jsou všechny tyto práce nejlépe provedeny profesionálními zedníky. Ačkoli by se mohlo zdát, že celá stavba je velmi jednoduchá, tak tomu určitě není. I u stavby zdí je nutné znát možnosti výstavby i materiálů. Výběr stavebních materiálů na obvodové zdi je velký. Je třeba znát tepelné možnosti materiálu, izolační a zvukově izolační vlastnosti, nosnost i cenu a pak vybrat správnou omítku i zateplení.

Dokončovací práce - omítky, izolace, sádrokartony Brno

To je celá řada drobných prací, jejichž správné provedení je vidět na první pohled.** Okna** se zasazují ještě před samotným omítáním. Mohou se však měnit i při rekonstrukci. V obou případech je nutné okno správně usadit a také zaizolovat. Jinak bude kolem oken unikat teplo. Po oknech přichází na řadu omítky. Jako nejvýhodnější omítání zvenku i uvnitř se jeví strojní. Strojní omítání je rychlé, kvalitní a cenově vyjde stejně jako omítání ruční. Pokud byste porovnávali jednotlivé omítky, pak již na první pohled jasně vidíte, že strojně omítaná zeď je rovnější, má hezčí strukturu a navíc její rohy i oblé části vypadají, mnohem lépe. Ne všechny příčky však musí být jen zděné. V některých případech se vyplatí suchá výstavba. Sádrokartonové příčky se využijí zejména tam, kde je malá nosnost a také potřeba velmi tenkých zdí. Téměř standardně se suché výstavby využívá při půdních vestavbách.

Zateplovací práce, penetrace zdí Brno

Před zateplováním je nutná pečlivá příprava samotné zdi. Bez ohledu na vybraný typ zateplení je nutné upravit zeď tak, aby měla suchý a pevný podklad. Všechny části zdi, které nedrží nebo překážejí, je nutné odstranit. Odstranit je nutné svody hromosvodu, střešní svody, větrací mřížky, osvětlení, vypínače i ozdobné prvky jako je číslo domu. Pokud je zeď mastná nebo mokrá je nutné ji opravit. Jakmile jsou zdi připravené, tak se ošetřují již podle vybraného zateplení. Pro kontaktní zateplení je nutné nanést na zdi** penetraci,** která celou zeď náležitě zpevní. Pro všechny druhy tepelné izolace je nyní nutné namontovat zakládací soklové lišty na celý obvod domu. Prostě všude, kde se bude izolant lepit. Specifické prvky na zateplované ploše, sem patří parapety, podhledy či rohy domu se opatří rohovými lištami s výztužnou tkaninou. Tím se ochrání nejvíc namáhaná místa před poškození. Nyní je možné přistoupit k lepení zvoleného izolantu. To se liší podle vybraného izolačního materiálu. Ovšem konečná úprava po nalepení je opět stejná. Následuje aplikace stěrky, perlinky, a také broušení do roviny. Po proschnutí se vše znovu penetruje a pak se již dává konečná omítka.

Obkladačské práce Brno a okolí, pokládka dlažby

Pokládka dlažby i obkladů musí být precizně provedena. Každá nerovnost je hned vidět. Zvláště pokud zvolíte velké kachle. Před pokládkou dlažby je nutné celý povrch odmastit a vyrovnat. K vyrovnání se používá nivelační vrstva. Její výhodou je, že podklad dokáže vyrovnat opravdu do roviny. Zmizí důlky, praskliny, prostě vše, co by mělo vliv na možnost odloupnutí dlažby. Na takto vyrovnaný podklad se začne lepit dlažba. Pro šikovného řemeslníka to není žádný velký problém. Zručnost zedníků a obkladačů je vidět na krásných vzorech, které dokáží z obkladů i dlažby.

Pokládka venkovní dlažby - profesionální zedník Brno

A nejen z vnitřní dlažby.** Venkovní dlažba**, ale i obklady potřebuje také profesionální zedníky a obkladače. Vždyť poskládat nejnovější motivy zámkové dlažby ve 3D provedení není žádná legrace. Obklady se venku lepí stejně jako ve vnitřních prostorách. Jedinou výjimkou je to, že lepidlo, kachle i spárovací hmota musí být mrazuvzdorné.

Malířské práce Brno, dekorativní úpravy zdí

Jsou konečnou tečkou stavby i rekonstrukce. Ale nejde jen o malování. Módní jsou i dekorativní úpravy. Například takový marocký štuk, může plně nahradit obklady v koupelně. Dekorativních malířských technik je však celá řada. Některé jsou naprosto originální a nelze je opakovat, jiné naopak najdete ve stále stejném provedení. Přesto ale budou tyto techniky v každém interiéru vypadat zcela jinak.

Stavějte s odborníky

Stavět s odborníky je výhodné po všech stránkách. Dokonce i po té finanční. Navíc zároveň s přebráním hotového díla získáte i záruku na práci a materiál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17400 (novesluzby.cz#23472)


Přidat komentář