Stavební a zednické práce Pardubice a okolí

Rozhodujete se o rekonstrukci bytového jádra? Nebo byste rádi snížili náklady na energie pomocí zateplení domu? Zde najdete tip, jak najít kvalitní stavební firmu a také informace o tom, co tyto stavební práce obnášejí a jaké výhody vám přinesou.

Stavební a zednické práce - Pardubice a okolí

Potřebujete-li stavební a zednické práce a hledáte vhodného dodavatele těchto služeb v Pardubicích a okolí, doporučujeme vám obrátit se na stavební firmu, která má v tomto oboru zkušenosti a dobré jméno. Stavební firma provádí zateplování objektů, opravy fasád, rekonstrukce bytových jader a další zednické práce, zajišťuje nátěry a stříkání konstrukcí.

Je váš dům zateplený?

V současné době je mnoho obytných domů ve špatném technickém stavu. Ať už jde o starší zástavbu činžovních domů nebo panelové domy postavené před desítkami let. Tyto domy již dnes neodpovídají standardům, které by zajistily komfortní způsob bydlení. Zateplení domu bývá problémem číslo jedna. Buď není žádné, nebo bylo provedeno neodborně a neposkytuje žádoucí efekt. Z domů uniká teplo a vytápění se tím prodraží.

Proč zateplovat domy?

Mezi hlavní důvody, proč se rozhodnout pro zateplení domu, patří zejména zásadní snížení spotřeby energie na vytápění, a to až na polovinu. Díky tomu se vám po několika letech investice navrátí. Zateplení působí tak, že obvodové zdi více akumulují teplo. A poskytuje to další výhodu, a sice hlukovou izolaci, což ocení zejména obyvatelé větších měst nebo rušných ulic. Životnost domu se díky zateplení prodlouží a zdi budou více odolné proti proměnlivým vlivům počasí a povětrnostních podmínek. Zvýší se i prodejní cena domu či zatepleného bytu, a vylepší se i jeho vzhled. Kvalitní zateplení má výhodu v tom, že se v místnostech sníží množství vodních par a tím pádem dochází ke snížení výskytu plísní.

Jak se zateplují fasády?

Průběh stavebních prací při zateplování fasády je následující. Nejprve se povrch původní fasády vyčistí, aby se odstranily veškeré nečistoty. Odstraní se vlhkost a může se aplikovat penetrační nátěr. Jako izolační materiál se používá polystyren, kamenná vlna, čedičová vlna nebo jiné. Namontuje se izolace a ukotví se fasádní desky. Následuje zapravení parapetů a podhledů a zbroušení veškerých ploch do roviny. Na tento povrch se nanese krycí hmota a zatmelí se veškeré spáry v okolí oken. Potom lze montovat parapety a zakončovací prací je nátěr omítky ve zvolených barvách. Tyto práce vám provede zavedená stavební firma, která se na zateplování objektů specializuje.

Rekonstrukce bytových jader Pardubice a okolí

Dalším krokem, jak si vylepšit bydlení a zvýšit hodnotu bytu, je provedení rekonstrukce bytového jádra. Tuto akci je nejlepší provést najednou, to znamená současně rekonstruovat kuchyni společně s koupelnou, případně dalšími stavebními opravami či úpravami v bytě. Rekonstrukce bytového jádra je sice pro obyvatele bytu poměrně nepohodlná záležitost, ale trochu toho komfortu se určitě vyplatí obětovat. Pokud si na tyto práce objednáte jednu prověřenou stavební firmu, bude doba rekonstrukce trvat co nejkratší dobu, o tom se sami přesvědčíte.

Rekonstrukce bytových jader Pardubice

Rekonstrukce bytového jádra stavební firmou na Pardubicku

Někteří se rozhodli, že si bydlení zrekonstruují po částech. Nejprve si zrekonstruují například kuchyni a potom pokračují dále s koupelnou, podlahami, výměnou oken atd. Na tyto veškeré práce potřebujete zajistit několik dodavatelů, domluvit si nákup materiálu, odklizení suti. V bytě je při rekonstrukci navíc velmi prašno a při provádění zednických prací na etapy se prachu jen tak nezbavíte.

Pokud se ale rozhodnete rekonstruovat vše najednou, uděláte jen dobře. Pokud nebude možné po dobu prací bydlet v bytě, zajistěte si náhradní ubytování. Nebudete muset snášet nepohodlí, nepořádek a prach a navrátíte se do krásného nového bytu, který s tím předchozím nebude mít snad nic společného. Jediný dodavatel naplánuje veškeré stavební, zednické, obkladačské, malířské a podlahářské práce tak, jak budou práce postupovat, aby na sebe plynule navazovaly a nedocházelo ke zbytečným prostojům a prodlužování doby rekonstrukce. Stavební firma disponuje řemeslníky veškerých potřebných profesí, takže se o tuto stránku nemusíte vůbec starat. Též zajistí objednání, nákup a dodávku veškerého materiálu, který si předem vyberete a zanesete do smlouvy o dílo, a postará se o odvoz a likvidaci odpadu. Taková rekonstrukce bytového jádra je velká a drahá záležitost, a po ukončení budete vědět, že máte na dlouhou dobu vystaráno a žádné zásadní opravy v bytě vás již nečekají.

Natěračské a malířské práce Pardubice a okolí

Malířské a natěračské práce

Výhodou je, když dodavatelská firma stavebních prací poskytuje i malířské a natěračské služby. Správná výmalba bytu nebo nátěr fasády je třešničkou na dortu a odborníci se proto postarají, aby tomu tak opravdu bylo. Co se týká výmalby interiéru, vůbec se nemusíte držet klasiky, ale proč si nedopřát něco jiného, než mají všichni ostatní? O benátském štuku, nebo také italské omítce, jste již možná i slyšeli.

Kde se vzal benátský štuk?

Tento druh omítky je oblíbený v interiérech soukromých i komerčních. Dodává luxusní vzhled a používá se například v hotelech, bankách, restauracích, ale působí velmi pěkně i v rodinných domech, zejména v koupelnách, na schodištích nebo obytných prostorách. Historie benátského štuku začíná již ve starověkém Římě. Základ výroby zůstal zachován dodnes, protože je prověřen tisíce let. Směs se připravuje z vápence a prachu z rozdrceného mramoru. V průběhu času byl koncept doplněn a vylepšen pro získání nejlepších vlastností směsi, při dodržení původního základu.

Benátský štuk - otěruvzdorný, hladký, snadná údržba

Oproti klasickému nátěru omítky je více otěruvzdorný a velmi hladký. Jeho údržba je proto snazší, protože se na povrchu nedrží a neusazuje prach. Je zdravotně nezávadný, proto nemusíte mít obavy aplikovat ho i v prostorách, kde se zdržují děti.

Benátskému štuku nevadí vlhkost, proto může být použitý i v koupelnách. Ovšem dejte si pozor na namočení. Aplikujte ho proto na stěny, které nepřicházejí do styku s vodou. Jaké jsou jeho další vlastnosti? Je vysoce lesklý a tím je jeho design přitažlivý a moderní. Opticky rozšiřuje prostor, podobně jako zrcadlo. Nádherně se vyjímá na stropech. Nabízí pestrou škálu barevných odstínů, takže si můžete vybrat přesně takový, který vám pomůže docílit požadovaného vzhledu a atmosféry pokoje.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ omítky, vždy si objednejte profesionální firmu. Výsledek potom bude zaručeně efektní a dokonalý.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17289 (novesluzby.cz#23283)


Přidat komentář