Stavební a zednické práce - okres Pelhřimov

Stavět dnes svépomocí není zdaleka tak výhodné, jak by se zdálo. Mnohem výhodnější je stavět s firmou. Zvláště pokud stavíte s firmou, která má dlouholeté zkušenosti, staví podle moderních úsporných metod a přání zákazníka je pro ni na prvním místě.

Rodinné domy na klíč okres Pelhřimov

Stává se, že přemýšlíte, jak změnit nebo si pořídit nové bydlení. Někdy je důvodem tak rozrostlá rodina, že prostě v současném bydlení o sebe všichni zakopávají a nemají již žádné soukromí. Jindy prostě potřebujete bydlet. A současné ceny bytů jsou si rovny se stavbou rodinného domu. Tak proč rovnou nepostavit rodinný dům, který poskytne mnohem větší komfort bydlení než byt. A pokud se rozhodnete pro nízkoenergetický dům, pak vás i náklady na tento dům vyjdou méně než náklady na bydlení v bytě. Stavba domu je však velmi náročnou záležitostí. Již od okamžiku, kdy zvažujete, kde vlastně chcete stavět až po stavbu samotnou. Samozřejmě jsou věci a záležitosti, které za vás nikdo neudělá ani nerozhodne. Ale pak jsou i další věci, které můžete přenechat na druhých. K takovým patří stavba domu na klíč. Necháte-li si postavit rodinný dům na klíč, odpadají vám všechny starosti, které se týkají stavby. Na vás zbude je kontrola v podobě nezávislého dozoru. Stavět na klíč má však i další výhody.

Proč si nechat postavit stavbu na klíč

Výhody jsou:

  • Rychlost – tak rychle, jak vám postaví dům na klíč firma, vy to nikdy nezvládnete. Vychází to se znalostí a samozřejmě i grifu profesionálů.
  • Plynulost – stavební firma má tu výhodu, že jednotlivé práce na sebe automaticky navazují, a některé se vykonávají současně. I to urychlí vaše nastěhování.
  • Úspora vašeho času – stavební firma vše zajišťuje sama, na vás zbývá jen nezávislý dozor.
  • Úspora financí – platí a to vždy, že jedna firma udělá práci za méně peněz, než celá řada různých řemeslníků, kteří se na stavbě střídají.
  • Kvalita odvedené práce – pokud vám firma zajišťuje stavbu na klíč, pak také odpovídá za stavbu, postavené dílo, použitý materiál a poskytuje na vše záruku. Je tedy její prioritou, aby vše bylo ve vysoké kvalitě. Náprava případných nedostatků nebo špatně odvedené práce stojí firmu čas i peníze, které by získala na další stavbě.

Nízkoenergetické domy okres Pelhřimov

Patří mezi úsporné bydlení. Podle toho, jaký si zvolíte druh materiálu pro výstavbu, tak dlouho trvá celá stavba. Ovšem ať již jde o materiál určený ke klasickému zdění nebo materiál ze dřeva, vždy jde o materiál vysokých kvalit, které spolu s perfektní izolací a vybraným způsobem topení zajišťují minimální náklady na bydlení. Často se využívá kombinace materiálů. U nás stále převyšuje důvěra ve zděné domy. I ty se samozřejmě staví jako nízkoenergetické. Vynikající je kombinace zděného materiálu a suché výstavby, tedy sádrokartonu. Zejména pokud se rozhodnete pro obytné podkroví.

Základní prvky nízkoenergetických domů

Je to kvalitně izolovaná zeď, situování domu a vyřešení větrání. Kvalitě vyřešená zeď znamená vynikající stavební materiál a izolaci, která zajistí, že ven nepůjde teplo a dovnitř zima. Ono to není až tak jednoduché. Zvláště v případě tepelných mostů. Ovšem stavební firma má všechny postupy zvládnuté naprosto do detailu. U** situování domu** je to již těžší. Jde o to, že nízkoenergetický dům by měl mít prosklené plochy orientované na jih. Tak se dosahuje toho, že v létě se dům nepřehřívá a v zimě je v něm dostatečné teplo bez zbytečných nákladů. Skleněná plocha se u těchto domů dělá často napevno a otevíratelné bývá jen jedno okno. To souvisí i s vytápěním a větráním. Obojí se v tomto případě děje pomocí rekuperace. Rekuperace umí získat ze znehodnoceného vzduchu zpět teplo. Umí i větrat a čistit vzduch. Je vhodné ji rozšířit o další prvky, jako je solární energie, zemní kolektory nebo tepelné čerpadlo.

Co znamená označení nízkoenergetický?

Za nízkoenergetické domy se považují domy s roční spotřebou 15 až 50 kWh na metr čtvereční za rok. Spotřeba energie je v těchto domech tedy až desetkrát nižší než u běžných staveb. Již z toho je vidět, že nízkoenergetický dům se opravdu vyplatí.

Rekonstrukce bytových jader Pelhřimovsko

Bytová jádra jsou častou bolestí starších domů. Naštěstí existují dnes technologie, které dokáží bytová jádra přestavět na komfortní bydlení. Samozřejmě je důležité mít na paměti nosnost zdí a podle toho volit i materiál. Vybírat lze ze zděných lehkých materiálů i z montovaných sádrokartonů, jejichž předností je lehkost, rychlost a čistota práce. Nejlepším způsobem rekonstrukce bytového jádra je nechat vše na odbornících a objednat si rekonstrukci na klíč.

Sádrokarton na podhledy, příčky, odhlučnění

Právě sádrokarton se výborně hodí k rekonstrukcím nejen bytových jader. Sádrokarton lze využít všude, kde je zapotřebí minimálně zatížit konstrukci stavby nebo zde není možné stavět klasicky mokrou cestou. Dají se jím dělat příčky, obkládat šikminy podkroví, podhledy, rovnat strop i podlaha a samozřejmě sádrokartonem jde zateplovat a odhlučňovat. Právě odhlučnění sádrokartonem je vynikající pro panelové byty. Pokud totiž využijete speciálních desek sádrokartonu pro odhlučnění a obložíte jím panelové zdi, pak zmenšíte prostor asi jen o osm centimetrů, ale můžete klidně hrát na housle či klavír bez obtěžování sousedů. Ze sádrokartonu můžete vyrobit i netradiční designové prvky, osvětlovací rampy, niky, oblouky, zdi ve tvaru vlnovky, kruhové otvory a mnohé další. V podkroví se osvědčil sádrokarton nejen na příčky a obklady, ale i na vestavěný nábytek.

Rychlá výstavba se sádrokartonem

Některé jsou nasnadě. Nízká cena, rychlá výstavba, nízká hmotnost, rovinatost povrchu a jeho snadná úprava. K výhodám patří i minimum odpadu a pak variabilnost. Ze sádrokartonu se i dobře staví. Zatímco u nás se sádrokarton montuje zejména do lehkých profilů, tak v zahraničí se často používá dřevěných malých trámků. Výhodná je i úprava povrchu sádrokartonu. Sádrokartonové desky je možné obkládat jakýmkoli materiálem, lze je natírat, malovat, upravovat dekorativními technikami.

Stavební firma Pelhřimov

Ať již se rozhodujete pro stavbu domu nebo rekonstrukci, tak určitě volte možnost stavět se stavební firmou. Zkušenosti, odbornost a znalost nových technologií vám ušetří mnoho práce i pozdějšího zklamání při stavbě svépomocí. Stavby i rekonstrukce, včetně malých úprav, jako jsou například obklady se vždy vyplatí objednat na klíč. A navíc, u stavební firmy získáte záruku na stavbu i použitý materiál. Při stavbě svépomocí však za vše ručíte jen vy sami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17498 (novesluzby.cz#23607)


Přidat komentář