Stavební a tesařské práce Středočeský kraj

Pokud jste se rozhodli pro stavbu nebo rekonstrukci domu, případně rekonstrukci půdní vestavby, určitě bude nejvíce záležet na výběru stavební firmy. Některé stavební firmy nabízejí také tesařské a pokrývačské práce, což je určitě výhoda.

Stavební práce, výstavba Středočeský kraj

Pod pojmem stavební práce si lze představit obrovskou paletu především zednických prací.  Bez stavebních prací se neobejde žádná výstavba či rekonstrukce ať již domu nebo bytu.  Při rekonstrukci nebo stavbě domu je vždy vhodné zadat práci firmě nebo odborníkovi, který má nejen dostatek zkušeností, ale vlastní i potřebnou techniku a orientuje se v nových moderních materiálech a technologiích.

Při stavbě a rekonstrukci pracuje zručný řemeslník nejen s tradičními materiály, kterými jsou cihle, tvárnice, beton, obklady, různé druhy omítek, apod., ale také s novějšími moderními materiály, jako jsou sádrokartony, které umožňují i tzv. suchou výstavbu, různými izolacemi, atd. Právě jmenovaný sádrokarton má široké možnosti použití. Díky němu je možné vybudovat v podstatě bez použití vody nové jádro bytu, příčky, půdní podkroví, nové podhledy, a mnoho jiného. Stavební a zednické práce zahrnují mnohem více, od budování základů, přes omítky, zabudování oken či dveří, obkladů a položení dlažby až po opravu komína, přestavbu jádra a další činnosti. Aby byla práce opravdu kvalitně a odborně provedená, je velice důležitý správný výběr zkušeného a šikovného řemeslníka či firmy. Zručného zedníka nebo firmu si tak můžete přizvat jak na kompletní provedení stavby, tak i na drobnější zednické práce.

Stavební a tesařské práce – Středočeský kraj

Jak je již výše uvedeno, velice záleží na výběru té správné stavební firmy, u které budete mít jistotu dobře odvedené práce. Výhodou také je, pokud dotyčná stavební firma nabízí více prací a činností, díky čemuž nebudete muset shánět více řemeslníků. Mezi takové se řadí i firma, která se mimo zmíněných stavebních prací věnuje i tesařství a pokrývačství.** Firma** je tak schopná na přání zákazníka například kompletně postavit či zrenovovat střechu, s položením krytiny a vybudováním podkroví. Při stavbě nebo rekonstrukci střechy je schopná také vybudovat nový vikýř, vyzdít vyšší věnec nebo postavit či opravit komín.

Tesařství, výroba konstrukcí střech, bednění Středočeský kraj

Tesařství jako stavební řemeslo je rozšířené po celém světě a má staletou historii. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi odbornou a zodpovědnou práci, je nutné, aby byl tesař vyučen v oboru a měl potřebné znalosti a zkušenosti. Tesařina pracuje především se dřevem, které používá pro výrobu stavebních konstrukcí, tj. střech, chat, pergol, altánů, ale také celých domů, chat či chalup. Tesař tedy vyrábí nosné konstrukce budov pro roubené, hrázděné domy, apod. Dále konstrukce střech, bednění pro stavbu základů a mnoho jiného. **
Tesařské práce** jsou spíše hrubšího charakteru s masivnějším dřevem, které nevyžadují na milimetr přesné spoje a vzhled. Mezi další produkty tesařů patří i podlahové a stropní nosníky, konstrukce nejrůznějších přístřešků, altánů, dále třeba masivní zábradlí, a další.

Jaká je historie tesařství

Když se podíváme do hlubší historie, zjistíme, že si dřevěný dům stavěl většinou každý sám, bez pomoci tesaře. Až postupem doby se tesařina vyvinula v odborné řemeslo, přičemž velkého rozkvětu dosáhla ve středověku s nástupem hrázděných domů. Ve středověku se tesaři sdružovali do cechů, své pracovní postupy často tajili a stali se tak nepostradatelnými, zvláště ve větších městech. Dodnes můžeme na starých budovách obdivovat zručnost tehdejších řemeslníků, zejména na církevních stavbách, radnicích, cechovních domech, apod. Tesaři bedlivě střežili své umění a znalosti a předávali jej pouze vyvolenému nástupci, nejčastěji svému synu. I když měl tesař k ruce různé tovaryše a pomocníky, všechny důležité práce dělal zásadně sám.  Největší věhlas dosahovali například na počátku dvacátého století francouzští tesaři, zejména díky klenutým dřevěným střechám. S tesařským uměním našich předků se můžeme setkat i u historických roubených staveb, které jsou k vidění v horských a podhorských oblastech nebo ve skanzenech.O kvalitě tehdejších staveb svědčí fakt, že se nám zachovaly po mnoho generací až do současnosti.

Profesionální tesař ve Středočeském kraji

Základní tesařské postupy, které jsou prověřeny staletími, se ve velké míře používají do dnešních dnů, samozřejmě doplněné o moderní technologie a nářadí. Bez šikovného tesaře by se dnes neobešla žádná stavba domu, potažmo střechy a jejich krovů. V současné době získávají také na oblibě nově postavené roubené domy, srubové domy a jiné dřevostavby, díky čemuž je šikovný tesař velice žádaný řemeslník.
Mimo těchto staveb jsou také velice oblíbené různé dřevěné zahradní stavby, mezi které patří pergoly, altány, zahradní domky, dále dřevěné garáže či garážová stání, dřevěné ploty a další. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně fyzicky náročnou práci, která je ve velké míře dělána pod širým nebem, je vykonávána téměř výhradně muži.

Pokrývačské práce, pokládání krytin Středočeský kraj

Aby plnila střecha svou funkci, je nutné ji po postavení krovu opatřit vhodnou střešní krytinou. Dnes je na trhu rozličné množství nejrůznějších druhů střešních krytin z různých materiálů a v různých barevných odstínech. Při výběru střešní krytiny vždy záleží na daných klimatických podmínkách oblasti a především sklonu střechy. Položení střešní krytiny by mělo být, obdobně jako stavba krovu, záležitostí odborné firmy, která Vám dá potřebnou záruku nejen na funkci, ale i na bezpečnost a trvanlivost. S výběrem vhodné krytiny Vám zcela jistě rád poradí odborník. Jestliže nebude položení krytiny provedeno opravdu precizně, může se stát, že taková střecha nebude doléhat, díky čemuž do ni bude zatékat. Střecha je vystavena těm nejhorším klimatickým vlivům, v létě se do ní opírá sluneční záření, je vystavena dešti, krupobití, prudkému větru a v zimě musí odolat náporu sněhu. Z těchto důvodů je nezbytná vysoká kvalita zpracování střechy od stavby krovů, až po položení dobře zvolené krytiny.

Díky kvalitní a dobře položené krytině je možné bez obav obývat podkrovní místnosti, samozřejmě po vhodném zaizolování střechy. Asi nejčastěji používaná krytina je ve formě tašek, které jsou vyrobené z pálené hlíny nebo betonu. Mezi další možnosti krytiny lze zmínit různé asfaltové šindele, kovové tašky, plech, břidlice a mnoho dalšího, včetně alternativních materiálů, kterými může být rákos, atd.

Jaké práce pokrývač Středočeský kraj nabízí

Kromě klasické střešní krytiny Vám pokrývač namontuje na střechu další doplňky, zejména bezpečnostní prvky, případně dekorativní tašky. Jedná se především o tzv. sněholamy, lávky, a další. Součástí střechy jsou také střešní okna, která jsou s rostoucí oblibou podkrovních obytných místností čím dál víc aktuální. Odbornou montáž takového střešního okna, včetně všech doplňků také zvládne šikovný a zkušený pokrývač. Samozřejmostí pokrývačské firmy je také před samotným položením krytiny nainstalování speciální fólie, apod. Jak je již zmíněno, existuje dnes nepřeberné množství střešních krytin, izolací, oken, různých doplňků s jejichž výběrem Vám určitě odborník na základě vlastních zkušeností rád poradí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17419 (novesluzby.cz#23495)


Přidat komentář