Stavba srubů - Praha a okolí

Pokud se rozhodujete o tom, že si necháte postavit vlastní dům, možná vaše volba padla na dům srubový. Ten může být vystavěn z masivního dřeva nebo z lepených eurohranolů.

Srubové stavby byly, jsou a budou dál velmi oblíbené. Je jisté, že ke dřevu máme jiný vztah než ke klasickým stavebním materiálům. Dřevěný dům je prostě krásný a nabízí velmi příjemné bydlení. Za hranicemi se sice dřevěné domy stavějí mnohem častěji, ale i u nás obliba staveb ze dřeva narůstá. Většina z vás jistě potvrdí, že dřevo je úžasný materiál, má výborné izolační vlastnosti, je živé. Lidé znají výborné vlastnosti dřeva již od pradávna a proto již dlouhá léta přemýšlejí, jak postavit dřevěný dům. Úžasné vlastnosti dřeva totiž dovolují v domě vytvořit nejpříznivější mikroklima pro člověka. V zimě dřevěný dům udržuje teplo a naopak v létě ochrání od letních veder. To je další důvod, proč jsou dřevěné domy tak oblíbené - dřevěný dům totiž ušetří náklady za energie.

Co je vlastně srubový dům?

Srubové konstrukce jsou nejstarším způsobem stavby dřevěných domů, na kterých se dodnes zakládá dřevěné stavitelství. Domy z břeven jsou pevné a tepelně stabilní. Srubové domy jsou také z estetického hlediska, neobvyklé, až pohádkově krásné, ale samozřejmě se nehodí do každého prostředí. Válcování břeven přidává stavbě neopakovatelnou krásu. Břevna, předurčená pro stavbu dřevěných domů mohou být nejenom válcovaná, ale hoblovaná a profilovaná ve tvaru trámu. Další zajímavé prvky pak přidávající trámovému domu individualitu a jeho vzhled mohou vylepšit například arkýře, terasy nebo balkóny.

Jak se srubový dům z masivu vyrábí?

Srubový dům staví pouze zkušené stavební firmy, které vědí, že při výrobě srubových domů je třeba dodržet mnohá pravidla, která zaručují konečnou kvalitu. Je třeba dbát nejen na kvalitu materiálu, ale na tradiční technologie stavby. Již při nákupu dřeva se tedy hledí na kvalitu a linie dřeva. Dřevo, které neodpovídá normám je odstraněno. Výroba srubu probíhá v prostorách firmy a k zákazníkovi je dovezen v podstatě jako stavebnice. Prvním krokem je odstranění kůry a tento způsob zaručuje zachování dřeva v jeho plné kráse. Takto upravené dřevo je ošetřeno proti škůdcům, houbám a plísním velice šetrným způsobem. Ještě než se začne s realizací srubu, je potřeba vybrat klády tak, aby na sebe co nejlépe pasovaly. Zároveň je třeba zachovat estetiku a přilnavost. Následně je vše zapsáno do kladečského plánu a předem naplánováno. Nyní je vše připraveno k hrubé stavbě srubového domu.

Jak se postaví srubový dům?

Jako první krok stavby srubu je založení první řady na základovou desku, nazývanou prahovým kládem. Nyní je vše připraveno pro vázání do srubové stěny. Do každé klády je vyříznuta drážka, která stejnoměrně kopíruje linie každé další navazující klády. Jednotlivé kmeny dokončeného srubu jsou následně označeny čísly. Na stěny srubu se nakreslí schéma elektroinstalace podle výkresu. Jakmile je vše označeno, srub se začne rozebírat a podle rozkresleného schématického plánu jsou navrtány otvory pro budoucí elektrické rozvody.

Výstavba srubu u zákazníka Praha a okolí

Srubová stavba je nejprve postavena ve firmě, následně je rozebrána a teprve pak je převážena k zákazníkovi. Tomu předchází pečlivé označení veškerých částí domu. Všechny informace jsou uvedeny v kladečského plánu srubového domu. Po rozebrání srubu jsou tedy jednotlivé kmeny naloženy na kamion a dopraveny k zákazníkovi. Složení srubu je provedeno za pomocí jeřábu a vlastní smontování srubového domu na pozemku zákazníka je pak hotovo již během několika dnů. Posléze se dodělávají poslední úpravy a detaily.

Nízkoenergetické stavby Praha, skvělá zvuková izolace stavby

Srubové domy jsou nízkoenergetické, protože tyto domy mají výrazně lepší izolační vlastnosti a k jejich vytápění stačí daleko méně energie. Srubový dům je velmi rychle postavený a má nevídanou životnost až 300 let. Dřevo velice hezky voní, což podporuje v dřevěném domě příjemné bydlení. Mezi hlavní výhody srubových staveb patří fakt, že srub nevyžaduje téměř žádnou údržbu, má výbornou zvukovou izolaci a vyniká také přirozeným celoročním mikroklima. Přirozená vlhkost uvnitř srubu se drží na 50-60 % a proto se v něm nedaří bakteriím nebo virům. A samozřejmě – dřevo je ekologický, snadno dostupný a obnovitelný materiál. Stavby ze dřeva obecně mají nejnižší energetické a finanční nároky na přestavby, úpravy a jsou také nejsnadněji recyklovatelné.

Srubové domy z lepených eurohranolů Praha a okolí

Stavební firma vám může nabídnout také moderní srubové domy z lepených eurohranolů. Tento stavební materiál představují vysušené a kalibrované lamely, které se optimalizují – krátí se (kapování) a rozdělují podle kvalit. Krátké přířezy jsou délkově napojovány (v taktovém lisu) a následně se lamely hoblují. Po nanesení lepidla se lisuje hranol ve stěnových lisech. Tento produkt je vrstvený a délkově napojovaný hranol, který se používá také při výrobě oken a dveří.

Stavby na klíč a vnitřní práce Praha a okolí

Můžete si přát hrubou stavbu nebo si nechat postavit srub na klíč, a podle zvolené možnosti bude dům vybaven. Dům obsahuje standardně Euro okna, vchodové a vnitřní dveře, schody, veškeré dřevěné podlahy s izolací, veškeré vnitřní a vnější obložení, krov s izolací a se střešní folií, parozábrana, difuzní folie, soklové lišty, dokončovací a dekorační lišty, upevňovací prvky a je bez základové desky a bez dopravy. Stavební firma sama nabízí sádrokartonářské práce, kdy zhotoví příčky apod. Pokud si budete přát stavbu na klíč, pak zajistí další služby, např.: instalatérské a elektrikářské práce včetně materiálu, keramické podlahy a obklady (kuchyň, koupelny, WC apod.),  topení, střešní krytina, okapový systém, povrchová úprava sruboviny (laky, barvy) apod.

Projektování a financování stavby, služby projektanta Praha

Pokud si přejete pomoci se stavebním projektem, jak u individuálních projektů tak i typových srubů, stavební firma vám může nabídnout služby autorizovaného projektanta, který zpracuje stavební rozpočty a výkazy výměr, energetický průkaz a štítek budovy, individuální projekty apod. Stavební firma také zprostředkuje financování vašich stavebních přání. Veškeré záležitosti probere se svojí finanční poradkyní, která udělá maximum pro vaši spokojenost, přičemž poradenství je zdarma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17624 (novesluzby.cz#23819)


Přidat komentář