Srubové stavby - Karlovarský kraj

Při slově srub si každý představí bydlení zálesáka nebo dětský tábor. Ale srub znamená také velmi moderní, pohodlné, ale zároveň tradiční bydlení s vůní dřeva. Dnešní srubové stavby jsou návratem k přírodě a především vysoce kvalitním bydlením.

Sruby - rychlá výstavba, příjemné klima

Srubové stavby - Karlovarský krajPokud milujete dřevo, jeho vůni, barvu i přirozenost, tak bydlení ve srubu pro vás bude mít jistě své kouzlo. A nebojte se, nejde o bydlení pro zaryté odpůrce moderní doby. Srub nabízí nejen klasickou krásu dřeva, ale také vysokou modernost. Krása srubu je vidět na první pohled. Zvenku i zevnitř. Pohled na srub je příjemný, nabízí krásu dřeva, přirozenost, ukazuje na vztah k přírodě a ke všemu, co je krásné. Vnitřek srubu na vás dýchne nejen krásným opracováním dřeva, ale zejména atmosférou, která působí blahodárně na lidskou psychiku, odbourává stres a přináší uklidnění. Příjemné je i klima ve srubu, poněvadž dřevo má samoregulační schopnost vlhkosti. Mimo to dřevo jako přírodní materiál nabízí mnoho moderních vlastností, jako je dobrá tepelná izolace nebo rychlost práce při výstavbě. Neexistuje snad krásnější a zároveň praktičtější materiál pro stavbu domu a také pro zdravé, příjemné a přirozené bydlení.

Srubové stavby - Karlovarský kraj

Láká-li vás bydlení ve dřevěném srubu, pak můžete oslovit firmu, která nabízí návrhy a stavby dřevěných srubů. Na této firmě je zajímavé, že dřevěné sruby staví ve stylu šale, což je styl, který se utvářel po celá staletí a dnes je nejžádanějším typem elitních domů. Styl šale není jen módní záležitost, ale především jde o racionální způsob výstavby a komfortní bydlení, které odpovídá všem požadavkům zdravého způsobu života. Navíc sruby postavené ve stylu šale najdete nejen na vesnicích a v místech úzce spjatých s přírodou, ale také na moderních předměstích. Firma vám ve stylu šale vypracuje individuální projekt na míru a samozřejmě vám srub i postaví.

Chcete-li se o dřevě, dřevěných srubech, stylu šale, firmě a také o další nabídce firmy, kterou tvoří výrobky a doplňky ze dřeva a renovace a opravy dřevěných staveb, dozvědět více, navštivte internetové stránky. Na internetových stránkách firmy se můžete podívat také na reference, které tvoří již provedené stavby. Budete překvapeni nápaditostí i stavebními úpravami jednotlivých srubů. Zajímavé jsou i fotografie, jak se srub staví. Upoutají vás i interiéry srubů. Mimo to je zde také ukázka krásných a nápaditých doplňků, jako jsou obestavby studní, zahradní nábytek nebo dřevěné sochy.

Víte přesně co je srub?

Zjednodušeně lze říci, že jde o stavebnici z přírodního materiálu, tedy ze dřeva. Správná definice je, že srub je dřevěná stavba zhotovená z vodorovně kladených, v rozích pomocí srubových sedel a dlabů překřížených klád. Stavba srubu nepotřebuje klasické mokré zdění, a proto je možné ji provádět v kterémkoli ročním období.

Z čeho se srub staví?

Velmi často se na stavbu srubu používá smrkové dřevo. Není to však podmínkou. Záleží na stavební firmě a jejích zkušenostech a možnostech. Jsou tedy firmy, které staví i z jiných druhů dřeva. Případně druhy dřev kombinují. Jistěže ne v jedné příčce, ale na hlavní stěny je možné použít jeden druh dřeva a uvnitř srubu pak další druh.

Jak se srub staví?

Stavba srubu je velmi náročná na ruční práci. Ale šikovní tesaři dokáží postavit přímo umělecká díla. Celý srub je postaven z kmenů, které prochází velmi přísným výběrem. Každý kmen se ručně odkorní a vyřeže se do něj drážka, která přesně kopíruje křivost každého dole navazujícího kmene. Pak se kmeny mohou vázat do srubové stěny. Nosná část srubu se vyrábí přímo u výrobce. V celé konstrukci se nepoužije vůbec žádný hřebík ani žádný jiný spojovací materiál. Jednotlivé klády se při stavbě nosné části krátí přesně na míru a podle toho, kde mají být okna. Po dostavení se připravují prostupy pro elektroinstalaci, rozvody vody, antény a komunikační sítě, které se následně při rozebírání srubu před nakládkou předvrtají přímo do stěn. Přípravná část stavby srubu končí impregnací a ošetřením dřeva. Nejčastěji se používá lazura, dřevité oleje a přípravky s včelím voskem.

Jak se dostane hotový srub k zákazníkovi?

Jakmile je srub dokončen u výrobce, tak se rozebere a převeze k zákazníkovi. U zákazníka se pak srub opět sestaví na předem vybudovaných základech. Základy jsou klasické jako pro jakýkoli jiný dům. Mohou být i se sklepením. Po smontování se položí střecha a následuje asi 6 měsíční přestávka, která je nutná pro vyschnutí dřeva. Teprve pak proběhnou veškeré dokončovací práce.

Izolace srubu, akumulační topidla

Přestože dřevo je vynikajícím stavebním materiálem, tak není dobrým tepelným akumulantem. To znamená, že když ve srubu zatopíte, je v něm velmi rychle teplo, které však, jakmile přestanete topit, stejně rychle vychladne. Z toho důvodu se volí na příčky i jiný materiál, který dokáže teplo absorbovat a pak vydávat. Pokud si však přejete i příčky ze dřeva, řeší se to akumulačními topidly. Mohou to být akumulační kamna, kachlová kamna, ale také infraobrazy a kamenné desky, které dokáží velmi dlouho vyzařovat teplo. Jinak se izolují pouze vodorovné drážky mezi jednotlivými kládami stěny a pak podkroví a střecha.

Může být ve srubu krb?

Mnoho lidí se přiklání k topení krbem nebo alespoň krbovými kamny. Tak nějak to ke srubovému stavení patří. Topit krbem opravdu není problém. Jak však bylo uvedeno výše, je dobré doplnit topení akumulačními topidly. Velmi dobře vypadají moderní akumulační kachlová kamna.

Co je u srubu nutné

Každý srub, ještě několik let sesychá. Proto je nutné pravidelně kontrolovat dilatační spáry. Většinou však tyto kontroly zajišťuje stavební firma v rámci pozáručního servisu.

Dřevěné doplňky a altány Karlovarský kraj

I okolí srubu by mělo ladit se srubem. Vždyť srub je natolik krásná stavba, že si to zaslouží. Vybírat lze z krásných obestaveb studní, dřevěného nábytku nebo třeba boudy pro psa. Krásu zahrady pozvedne také posezení v altánu. Ten může být zcela krytý nebo otevřený a může sloužit i ke grilování a uzení. Vybírat můžete ze spousty provedení i velikostí. Všechny doplňky v okolí srubu by měly být samozřejmě z kulatiny, aby byl styl dodržen. Prostor kolem srubu lze doplnit i dřevěnými sochami, které jistě najdete v nabídce firmy, která vám srub postavila.

Opravy a renovace dřevěných staveb Karlovarský kraj

Kromě krásných nových srubů existují i sruby a dřevěné stavby, na kterých se podepsal zub času. Tyto dřevěné stavby si zaslouží opravu a renovaci. Vše probíhá podobně jako stavba nového srubu. Celá stavba se rozebere na jednotlivé klády, ty se ošetří, opraví a pak se vše znovu složí. Zásluhou umu odborníků na stavby ze dřeva, se takto dochová mnoho historických, ale i soukromých dřevěných staveb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17428 (novesluzby.cz#23509)


Přidat komentář