Sádrokartonářské práce Jihlava a okolí

Sádrokarton je materiálem, který nabízí každému interiéru široké využití. Důležitý je jeho správný výběr, opracování a montáž. Pak Vám tento materiál nabídne nepřekonatelné vlastnosti, jež budete ve své domácnosti oceňovat po mnoho let.

Sádrokarton Jihlava – moderní stavební materiál

Pokud hledáte moderní materiál, který se již po mnoho let drží na výsluní, vězte, že jím je právě sádrokarton. V dnešní době je sádrokarton již nepostradatelnou součástí stavebnictví. Se sádrokartonem se můžeme setkat na všech stavbách, při rekonstrukcích nejrůznějších objektů, na půdních vestavbách. Již samotný název napovídá, že se jedná o materiál, který je vyrobený ze sádry a kartonu. Většina z nás se již za svůj život setkala s tím, že nám dosavadní styl bydlení přestal vyhovovat a začali jsme hledat nějaké nové, lepší řešení, které by vyústilo v moderní prostředí. Starší panelové byty si přímo říkají o rekonstrukci bytového jádra, staré domy zase po realizaci vestavěného podkroví, po snížení stropů, apod. Ve starých domech si mnozí majitelé přejí snížit náklady na vytápění, proto snižují stropy, k čemuž jim dopomáhá sádrokarton.

Využití sádrokartonu do podkroví, na podhledy, římsy Jihlava

Sádrokarton nabízí velké množství svého využití. Dají se z něj postavit interiérové příčky, které rozdělují prostor interiéru a tyto je možné libovolně, dle vlastního uvážení, přemísťovat. Ze sádrokartonu se montují podhledy, šatnové stěny, provádí se přestavby starých umakartových jader. Sádrokarton je možné použít také k podbití podkroví, k vytvoření říms pro osvětlení. Ani jako podkladový materiál pro plovoucí podlahy není k zahození. Sádrokarton Vám plně posouží pro děrované akustické podhledy nebo fabiony z obývaných sádrokartonových desek.

Proč použít sádrokarton?

Sádrokarton se vyznačuje nízkou hmotností. Velmi snadno se řeže na jakýkoliv požadovaný tvar, snadno se zpracovává, při jeho zpracování vzniká nepatrné množství odpadů a je levný. Navíc sádrokarton nijak nenarušuje statiku domu, práce s ním je jednoduchá, rychlá, čistá. Při práci se sádrokartonem nedochází k sekání drážek ani průchodů pro domovní rozvody. Se sádrokartonem se pracuje tzv. na sucho, díky čemuž není potřeba dodržovat žádné doby pro schnutí a vytvořený sádrokartonový povrch tak můžete hned začít upravovat. Zkrátka se jedná o levný materiál, který nabízí dobré tepelně-izolační vlastnosti, je tvárný, odolný a vy se s ním můžete pustit do jakékoliv práce v interiéru.

Minerální kazetové podhledy, snížení stropů Jihlava

Trápí Vás vysoké stropy ve Vašem domě nebo v bytě, což se samozřejmě projevuje na protopených penězích? Pak pro Vás máme řešení, a to minerální kazetové podhledy. Pokud snížíte stropy, výrazně tak zmenšíte vytápěný prostor a navíc velmi jednoduše zamaskujete rozvody elektroinstalace nebo vzduchotechnická zařízení. K často používaným materiálům pro snížení stropů patří sádrokarton, ale stále větší oblibě se těší také minerální podhledy. Do každého interiéru se hodí jiné řešení, instalace minerálních podhledů a sádrokartonu se liší také rychlostí provedení a nabízí se i jiné rozdíly. Snížení stropů přináší čistě funkční výhody. Díky tomuto počinu dosáhnete lepší izolace a zakryjete tím i případné nerovnosti stropu.

Je lepší sádrokarton nebo minerální podhledy?

Je jedno, zda se rozhodnete pro sádrokarton nebo minerální podhledy. Obě varianty Vám zajistí bezproblémový průběh celé objednávky a realizace. Minerální podhledy v podobě kazet zajišťují velmi jednoduchý přístup do stropního prostoru a Vy se díky tomu snadněji dostanete k elektroinstalacím. Sádrokartonový strop může tohoto přístupu dosáhnout např. pomocí revizních dvířek, které ale můžou narušovat jednolitý vzhled sádrokartonu. Jak minerální podhledy, tak i sádrokartonové desky se vyrábějí o různých parametrech, které jsou určené do různého prostředí. Jak impregnace proti vlhku, tak i protipožární nebo izolační vlastnosti jsou u obou materiálů téměř stejné. Co se týče pracnosti montáže, podstatně snazší práce je s minerálními podhledy. Jsou i levnější než sádrokarton. Do bytu je však stále vhodnější sádrokarton než kazetové podhledy. Minerální pohledy se dají bez obav použít např. do komerčních prostor nebo do kanceláří.

Střešní okna v podkroví Jihlava

Realizujete podkroví a nevíte, jaká okna zvolit, aby dům vypadal dobře a aby zajistil dostatečné prosvětlení půdního bytu? Na výběr máte z vikýřů, z velkých ateliérových prosklení nebo ze střešních oken, které jsou nejčastější. Tyto varianty lze také zkombinovat např. tak, že v přední části střechy budete mít namontována střešní okna a v zadní budou vikýře, nebo jinak dle vašeho přání. Tyto varianty ale vždy raději konzultujte s odborníky. To, jak budou prosvětlovací plochy umístěny, je omezeno uspořádáním krovu a vše závisí na ploše podkrovních místností. Projektant, který Vám bude podkroví navrhovat, navrhne počet i velikost oken tak, aby byla zajištěna světelná pohoda obyvatelného prostoru. To, jaký zvolíte typ oken, bude záležet čistě na Vás, na nabídce, kterou náš trh nabízí i na finančních prostředcích, které pro pořízení oken máte k dispozici.

Podle čeho vybírat střešní okna?

Střešními okny rozumíme prosklené prvky nacházející se v rovině střechy, které nijak nemění tvar střechy a mají za úkol prosvětlit prostor pod střechou. Střešní okna se dají montovat samostatně mezi krokve nebo se můžou shluknout do velkých zasklených ploch. Při samotném návrhu oken byste měli vědět, na kterou světovou stranu budou orientované. Okna, jsou namontovaná na západní a jižní stranu, jsou vystavena po dlouhou dobu slunečním paprskům. Tím, že budete orientovat okna na východ, získáte tak ranní slunce a naopak okna orientovaná na západní straně nám poskytnou slunce ze západu.

Zateplení fasády Jihlava, zateplení domu

Zateplení fasády patří k nutným zednickým úpravám, jak zpříjemnit bydlení a zvýšit komfort domácnosti. Zateplení domu však předchází důkladná příprava a plánování. Rozhodující se způsob zateplení, stejně jako materiál a tloušťka izolantu. S tím Vám pomůže odborník, který sám nejlépe zhodnotí stav Vašeho domu a navrhne nejoptimálnější řešení. Pěnový polystyren se např. vyznačuje nízkou požární odolností, proto se nepoužívá při zateplování panelových domů vyšších než 23 metrů. Minerální vata je zase charakteristická vyšší hmotností, složitější aplikací na fasádu a vyšší nasákavosti.

Jak připravit dům na zateplení?

Nezáleží na tom, zda budete provádět kontaktní nebo bezkontaktní zateplení. Podklad, který se bude zateplovat, je potřeba mít suchý a pevný. Proto se předem odstraní uvolněné části fasády a podklad se zbaví všech nečistot. Také je potřeba dočasně odmontovat prvky, jako je hromosvod, střešní svody, osvětlení, větrací mřížky. Samotný postup montáže zateplení fasády záleží na zvoleném způsobu zateplení a na zvoleném izolačním materiálu. Ze všeho nejdříve se namontují zakládací soklové lišty kolem obvodu celého domu. Prvky zateplované plochy, kam spadají podhledy, parapety, rohy domu, atd. se opatří rohovými lištami. Potom už se jen nalepí zvolený izolant. Jedná se o práci, která vyžaduje znalosti, dovednosti a především zkušenosti. Ač se může zdát, že zateplení fasády je jednoduché, není tomu tak. Aby zateplení splnilo svůj účel, je potřeba, aby jej provedl opravdu zkušený zedník, který vhodně zvolí zateplovací materiál, jeho tloušťku a postup. Jen při profesionálním zateplení Vám toto poskytne všechen komfort, který kvalitní zateplení nabízí.

Profesionální práce se sádrokartonem Jihlava

Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli pro provedení zednických prací, pro zateplení domu, pro vymalování jednotlivých pokojů nebo pro sádrokartonářské práce. Všechny tyto práce totiž vyžadují naprostou profesionalitu. Pokud byste se rozhodli si sami opravit sklepy nebo garáž, pak si můžete sami vyzkoušet, jaké to je nahazovat omítky, opracovávat a montovat sádrokarton, apod. V místech, která jsou ale viditelná a u kterých se klade důraz na funkčnost a estetičnost, tyto práce přenechejte skutečným odborníkům. Tito Vám ušetří mnoho času a také finance za případné další nutné opravy po neuvážených amatérských pokusech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17757 (novesluzby.cz#24073)


Přidat komentář