Sádrokartonářské práce a půdní vestavby - okres Mělník

Vaše představy o krásném bydlení bezesporu splní půdní vestavba. Prostor rozčlení přesně podle Vašich představ sádrokartonové příčky, atmosféru bydlení doplní střešní okna.

Toužíte po vlastním bydlení? Hledáte útulný a zajímavý prostor? Právě takový nabízí půdní vestavba. Jedná se o relativně levný způsob získání vlastního bytu. Výhodou je, že si můžete přát v podstatě jakékoliv dispoziční uspořádání. Navíc ideálně rovné stěny, možnost nechat obnažené trámy a střešní okna, zajišťují vznik velmi osobitého prostoru. Pokud si pořídíte i zajímavé zařízení či nábytek, vznikne doslova bydlení snů. K docílení vašich představ stačí pouze oslovit tu správnou stavební firmu.

Sádrokarton, sádrokartonové příčky, rozdělení místností

Pokud se obrátíte na společnost, která nabízí rekonstrukční činnost za pomoci sádrokartonu, pak si můžete být jisti, že jeho montáží změníte doslova k nepoznání jakýkoliv prostor. Můžete si přát renovaci nebo kompletní rekonstrukci koupelny nebo kuchyně, kdy se používá sádrokarton odolný vlhkosti. Může se jednat o vystavění sádrokartonových příček, kdy je cílem nové rozdělení prostor v bytě, snížení stropu a jeho zateplení z důvodu úspory za topení apod. Sádrokarton je lehký stavební materiál, a proto je ideální zejména pro realizace půdních vestaveb. Sádrokarton ale není pouze vynikající materiál pro stavby. Lze z něj například realizovat vestavěné úložné prostory nebo police. Tímto způsobem lze dosáhnout velice netradičního pojetí z nádechem luxusu, ovšem za velice příznivé ceny.

Využití sádrokartonu k suché a rychlé výstavbě

Sádrokarton je levný stavební materiál a pro jeho praktičnost a možnost prakticky jakýchkoli realizací. Sádrokarton lze využít například i pro netradiční realizace oblouků a proto se stal právem velmi žádaný. Sádrokarton se využívá pro suchou a rychlou výstavbu a jeho využití nalezneme v bytech panelových domů, v rodinných domech, v administrativních budovách nebo komerčních prostorech. Podívejme se, jaké je využití sádrokartonových systémů a co všechno si můžete při rekonstrukci či výstavbě přát.

Montáž stropních podhledů za pomoci sádrokartonu

Mnohé starší obytné prostory mají příliš vysoké stropy, proto se montáž podhledů z sádrokartonu nabízí v tomto případě jako ideální a levné řešení. Stavební firma zde vytvoří takzvaný falešný strop, který bude prostor tepelně izolovat a ušetří vám náklady na topení. U komerčních prostor se montáží sádrokartonu (nebo minerálních stropních podhledů) současně řeší zakrytí průmyslových rozvodů. Sádrokarton je schopen udržet i určitou hmotnost, a této vlastnosti se využívá např. při montáži podhledových světelných zdrojů a dalších technických zařízeních.

Realizace půdních vestaveb se sádrokartonem

Sádrokarton je často využíván i v případě realizace půdních vestaveb. Využitím půdy můžete při odborně zpracovaném projektu dosáhnout na vysoký standard bydlení při poměrně nízkých nákladech. Mnohé půdní prostory jsou velmi atypické, a proto nabízejí v dispozičním uspořádání velmi zajímavé možnosti. Z nevyužitých půdních prostor si můžete nechat zřídit nový byt nebo kancelářské prostory, ze kterých na vás dýchne atmosféra.

Sádrokarton a rekonstrukce koupelnového jádra

Koupelny jsou sice považovány za vlhké prostředí, ale i zde najde sádrokarton nejširší uplatnění. Rekonstrukční práce probíhají velmi rychle a výsledkem jsou naprosto dokonale rovné stěny. A pokud se vám třeba za 10 let uspořádání přestane líbit, celou koupelnu můžete příště snadno přestavět. Další výhodou je, že na sádrokartonu se tolik nedrží plísně. Koupelna je tedy nejen krásná, ale navíc hygienicky čistá. Konečná úprava sádrokartonových desek v koupelnách se může provádět klasicky pomocí obkladů a dlažeb. Celá rekonstrukce koupelny na klíč, tedy včetně vybudování rozvodů vody, odpadů a nových rozvodů elektřiny, většinou nepřesáhne deset dní.

Podlahový sádrokarton, úprava povrchu podlahy

Je všeobecně známo, že se sádrokartonové desky používají na montáž příček. Možná méně se ví, že jej lze využít i pro montáž podlah. Sádrokarton má v tomto případě podpůrnou funkci, kdy se využívá k úpravě povrchu podlahy, jako podklad pro parkety nebo plovoucí podlahy. Ve spojení s dalšími materiály je ale vytvořen pevný systém, který stavbu příliš nezatěžuje.

Předsazené stěny ze sádrokartonu

Předsazená sádrokartonová stěna se používá k zakrytí nedostatků původní stěny (nebo zakrytí rozvodů). Použitím předsazené stěny dojde ke zvýšení tepelné izolace, požární odolnost i akustických vlastností.

Montáž střešních oken

Profesionální stavební firma vám dokáže nabídnout také prodej a odbornou montáž střešních oken. Stavební firma vám může namontovat střešní okna celodřevěná s finální povrchovou úpravou lakováním, kdy je použitý kvalitní přírodní materiál s přirozeným vzhledem. Finální povrchová úprava střešního okna je řešena impregnací proti škůdcům a plísním. Mezi oblíbená střešní okna určitě patří značka Velux. Tento výrobce přináší neustálé inovace, jako je například převratné řešení pantů, jenž umožňuje otevírání okna kyvným způsobem. Další možností je bezúdržbové plastové střešní okno s dřevěným jádrem, které vyniká vysokou odolností proti zašpinění a vlhkosti.

Půdní vestavby a energeticky úsporná střešní okna

Pokud si necháte realizovat půdní vestavbu, je jisté, že stavba bude velice dobře zateplena. Nezapomínejte ale na to, že existují také energeticky úsporná střešní okna, některá z nich dokonce se samočisticím povrchem na izolačním dvojskle a zateplovacím blokem. A rozhodně se nemusíte bát pořizovacích nákladů, výhodou je nízká cena a bezpečnost. Plastový profil tohoto střešního okna je odolný vůči vlhkosti, vnější sklo tvrzené a okno jako celek má dobrou schopnost snížit přehřívání, což oceníte právě v prostorách podkroví. Zkušená firma a prodejce střešních oken vám vždy dokáže vybrat kvalitní střešní okno za nízkou cenu, které bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Na montáž střešních oken a stavební práce si objednejte profesionály

Pokud plánujete modernizaci vašeho bytu nebo domu, obraťte se na dobru stavební firmu, která vaše požadavky dokonale zrealizuje v komplexním rozsahu. Zkušená stavební firma Vám nabídne celou řadu služeb jako montáž kvalitních střešních oken a veškerých doplňků, sádrokartonářské práce, půdní vestavby, příčky, snižování stropů a veškeré zednické a rekonstrukční práce od základů po střechu. Pokud si chcete být jisti kvalitou odvedené práce, obraťte se na profíky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17877 (novesluzby.cz#24311)


Přidat komentář