Sádrokartonářské a izolační práce

Pokud přestavujete bytové jádro, vytváříte v interiéru nové příčky, nové podhledy, či se chystáte změnit půdu na podkrovní obytný prostor, zcela jistě využijete suché výstavby pomocí sádrokartonových či minerálních desek.

Sádrokarton, suchá výstavba v interiéru

Sádrokarton je moderní materiál, který má již po mnoho let své pevné místo, zejména v suché výstavbě v interiérech. Sádrokartonové desky představují bezproblémovou instalaci bez použití vody, která je rychlá a čistá. Díky impregnaci je jeho použití opravdu široké, může být použit i do takových místností jako jsou koupelny či kuchyně. Sádrokarton se hodí k rekonstrukci i k nové výstavbě, kdy se může použít k tvorbě různých příček, podhledů, k obkládání stěn, apod. Jedná se tedy o velmi efektivní a zároveň ekonomické řešení. Sádrokarton má vynikající vlastnosti, mezi které patří zejména jeho nízká hmotnost, snadno se opracovává, je rovný a lze na něj nanášet barvy, je možné jej obkládat, apod. Mezi přednosti sádrokartonu také patří vynikající zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Velmi vhodné je jeho použití například v případě realizace půdních vestaveb, či při rekonstrukci bytových jader. Práce s tímto materiálem vyžaduje určité znalosti a zkušenosti, proto je vhodné si přizvat odbornou firmu, nebo řemeslníka.

Sádrokartonářské a izolační práce

Jestliže uvažujete o rekonstrukci nevyužitého půdního prostoru na obytné místnosti, stačí oslovit firmu, která se o vše kompletně postará, aniž byste museli pracně shánět další řemeslníky. Firma se vyznačuje dlouholetou zkušeností a profesionálním přístupem ke každému zákazníkovi, proto nezbývá než její služby vřele doporučit.

Půdní vestavby, stavba obytného podkroví

Pokud bydlíte v domě, kde je nevyužitý, dostatečně velký půdní prostor, je na čase změnit ho v obytné plnohodnotné místnosti. V některých případech je nutné změnit či vyměnit krovy, případně starší střešní krytinu za novou anebo zvětšit navýšení zdí. Před samotnou realizací změny půdního prostoru je dobré oslovit odborníka či specializovanou firmu, která Vám poradí, co vše je nutné udělat, zda bude potřeba stavební povolení, zda strop snese nové zatížení, apod. Při stavbě obytného podkroví je nutné myslet na spoustu detailů, aby se něco nezanedbalo. Při samotné realizaci se často musí instalovat nová střešní okna, je nutné celý prostor správně zaizolovat, vytvořit nové podhledy, příčky, schodiště, případně novou nosnou podlahu, například s OSB desek a jiných materiálů. Je třeba myslet na vytápění, na elektroinstalaci, a na mnoho dalších věcí, s kterými si sami těžko poradíte. Jestliže oslovíte dobrou stavební firmu, která má dostatečný rozsah služeb, můžete ji všechny starosti přenechat. Před rekonstrukcí se raději informujte na stavebním úřadě, zda je potřeba mít příslušné stavební povolení.

Venkovní izolace zdí, izolace půdního prostoru

Při stavbě domu je velice důležité provést kvalitní izolace, díky kterým se dům stává energeticky úsporný, je chráněn před vlhkostí nebo před škodlivým radonem. Izolovat se musí již základová deska, díky které bude dům chráněn proti vzlínající vlhkosti a proti zmíněnému radonu. Na izolace je třeba myslet i při rekonstrukcích, kdy se špatná, či chybějící izolace nahradí novou. Úsporu energie nám také zajistí venkovní izolace zdí, na které se aplikují izolační desky, ať již polystyrénové či z jiných materiálů. Mimo uvedené je také potřeba věnovat pozornost izolaci střechy. Je známo, že střešními prostory se z domu vytrácí až 30 procent tepla. Tento tepelný únik se musí zastavit především v případě, pokud si přejeme mít v podkroví obytné místnosti. Při izolaci půdního prostoru se mezi krokve instaluje několik vrstev izolací, které se následně zadělávají desky ze sádrokartonu či z jiných moderních materiálů. Při izolaci střechy je také nezbytné položení parotěsné fólie.

Instalace střešních oken, vytvoření vikýře

Aby bylo v podkrovní místnosti dostatek světla, je někdy potřeba nainstalovat do střechy nové okno. Střešní okno patří mezi levnější řešení jak prosvětlit půdní prostory. Další možností je vytvoření vikýře, který má schopnost o něco zvětšit daný prostor, jedná se však o dražší řešení. V případě střešních oken je často využíváno dvou i více oken vedle sebe, díky kterým je v prostoru nejen dostatek světla, ale je z místnosti dobrý výhled do okolí. Dnešní moderní střešní okna jsou většinou vyrobena z dřevěných profilů, přičemž se přizpůsobí většině typů střešní krytiny. Střešní okna jsou vybavena různým typem zastínění, dále prostředky proti znečištění a mnoha dalšími vymoženostmi. Aby bylo střešní okno správně nainstalováno a dobře sloužilo mnoho let, je vždy lepší si nechat okno nainstalovat odbornou firmou, či prodejcem, díky čemuž získáme i potřebnou záruku.

Minerální stropní podhledy pro snížení stropu

Nově vybudované podhledy dokážou vytvořit zcela nový, rovný, čistý, strop, v kterém je možné umístit například bodová světla, čidla, apod. Podhledy je možné vybudovat ze sádrokartonových desek přidělaných ke konstrukci z profilů, anebo z minerálních desek. Vytvořením podhledů se sníží strop v místnosti, čímž dojde ke zmenšení objemu místnosti, a tím k jejímu lepšímu vytopení. Podhledy se také vytvářejí v místnostech, kde je potřeba zakrýt vzduchotechniku, či jiné rozvody nebo se díky nim efektivně opraví starý a nerovný strop. Mezi další výhody těchto nově vytvořených stropů patří i to, že jej lze kdykoliv opravit bez viditelných známek zásahu. Pod vytvořené podhledy se vkládá izolace, která zlepšuje tepelně izolační vlastnosti místnosti, většinou se jedná o kamennou vatu, apod. Minerální stropní podhledy jsou vytvořené z desek, které jsou vyrobeny z minerální vlny. Minerální desky mají jednotnou velikost a vkládají se do nosné konstrukce. Stropní desky je možné dle potřeby nahradit stropním svítidlem stejných rozměrů. Díky minerálním deskám získáte variabilní a rychle přestavovatelný stropní systém. Velké využití tyto stropy naleznou i ve větších prostorech, v kancelářích, v obchodech, apod.

Jaké vlastnosti mají minerální desky?

Minerální desky mají obdobné vlastnosti jako sádrokarton, mají obdobné protipožární vlastnosti, mají impregnaci proti vlhku a dostatečně dobře izolují. Podhled vytvořený z minerálních desek má možná o něco jednodušší montáž. Práce s minerálními deskami je navíc i čistější než se sádrokartonem. Minerální desky jsou většinou vyrobeny z lisovaných minerálních vláken spojených speciálními pojivy. Minerální desky jsou absolutně zdravotně nezávadné a jsou dodávané o velikosti 60 x 60 cm. Tyto desky či kazety mohou být opatřeny i frézovaným vzorem, čímž je možné získat velmi estetický a designový strop. Tyto desky jsou k dostání v různých barvách, koho barevná nabídka neuspokojí, je možné minerální desky opatřit vodou ředitelným nátěrem v jakémkoliv odstínu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17485 (novesluzby.cz#23590)


Přidat komentář