Rozvoz a prodej palivového dřeva okres Opava

Pro nadcházející podzimní a zimní dny je dobré se dopředu zásobit kvalitním palivovým dřevem. Na výběr máme dřevo štípané, brikety, pelety. Čím kvalitnější dřevo o vyšší výhřevnosti, tím menší spotřeba a výdaje.

V tomto případě se pak vyplatí soustředit na kvalitu než na kvantitu. Kvantita by pak v konečném důsledku mohla vyjít dráž než investice do menšího množství dražšího, ale o poznání kvalitnějšího palivového dřeva. A tak zásobu palivového dřeva nemusíte dávat pracně dohromady během celého roku, kdy budete chodit do lesa a sbírat spadané větve, šišky apod. Mnohem efektivnější, časově úspornější je, se vydat k prodejci, jehož specializací je právě prodej kvalitního palivového dřeva. A pokud oslovíte firmu, která Vám navíc Vámi vybrané dřevo doveze až na místo určení, nebudete muset ani složitě shánět odvoz, či vozík, nebo snad odvážet dřevo na několikrát ve Vašem osobním vozu.

Rozvoz palivového dřeva okres Opava

To, že dřevo hoří, nad tím snad ani není třeba polemizovat. Je však pak možné zaznamenat nemalý rozdíl, co do výhřevnosti a dokonalého vyhoření u různých dřevin, a to nejen co se týká druhu dřeva, ale také jeho kvality, jako takové. Topíte v krbu, kamnech? Pak pro Vás může být tím nejvhodnějším palivovým dřevem, převážně dřevo bukové, dubové, březové.

Jaká je výhřevnost palivového dřeva

A když jsme se již v předchozím odstavci dotkli výhřevnosti, pak jistě stojí za zmínku uvést, jak jsou na tom uvedené druhy dřeva. Kvalitní bukové dřevo se může pochlubit 80% výhřevností. Březové dřevo má výhřevnost 89%. A pokud byste chtěli ještě větší výhřevnost, pak „sáhněte“ po dřevu dubovém, které se může pochlubit téměř 100% výhřevností, přesněji pak 99% výhřevností. Samozřejmě, opět zdůrazňujeme kvalitu dřeva pro dosáhnutí dané výhřevnosti.

Obliba palivového dřeva

A proč právě palivové dřevo? Proč nezvolit jinou alternativu? Palivové dřevo je oblíbené nejen stran výhřevnosti, ale také, kromě dalšího, z důvodu nezatěžování životního prostředí, obnovitelnosti zdroje energie aj. Dále je tu další, nezanedbatelný fakt, který se týká ceny.

Nejlevnější ekologický zdroj tepla

Není to jen o pocitech, ale o faktu, že ceny energií jdou „pomalu, ale jistě“ směrem vzhůru. Jak proti tomu bojovat? Jak se k tomu stavět? Můžete si kupříkladu vzít více vrstev oblečení navíc, jíst spíše „studené jídlo“, než vařené apod. Ovšem, nebyl by to spíše krok dozadu? Necítili byste se pak v nepohodě po fyzické i psychické stránce? Jak by se Vám však líbilo, kdyby nebyla nutnost omezování, a přesto byste se cítili v pohodě? Řešení se nabízí v podobě palivového dřeva. To je možné označit za jednu z nejlevnějších, ale zároveň nejefektivnějších zdrojů tepla. Navíc se jedná o nejlevnější možný ekologický zdroj tepla.

Možnosti vytápění okres Opava

Čím vším je však možné vytápět, kromě dřeva. Nabízí se centrální zásobování teplem – elektřina přímotop – elektřina akumulace – tepelné čerpadlo – lehký topný olej – propan – zemní plyn – obilí – koks – černé uhlí – hnědé uhlí – štěpka – dřevěné pelety – dřevěné brikety. A z hlediska nákladů na vytápění vychází vedle dřeva nejlevněji také obilí, štěpka a rostlinné pelety. Nejhůře z hlediska vysokých nákladů vychází elektřina přímotop, lehký topný olej, elektřina akumulace, zemní plyn koks. Ovšem ani centrální zásobování teplem, nebo tepelné čerpadlo nevychází nijak cenově výhodně. Dřevo je tak i stran ceny značně výhodným palivem.

Palivové dřevo tvrdé, měkké - prodej a rozvoz Opava

U palivového dřeva se můžete setkat s palivovým dřevem listnatým tvrdým a palivovým dřevem jehličnatým měkkým. K palivovému dřevu listnatému tvrdému pak patří buk, dub, bříza. K palivovému dřevu jehličnatému měkkému pak patří smrk, borovice, modřín.

Brikety Opava - topení v klasických kamnech

Vedle štípaného, případně neštípaného dřeva, je možné pro topení v klasických kamnech, kotlích, použit dřevěné brikety. Ty najdou uplatnění také pro otevřená ohniště, jako jsou otevřený krb, venkovní gril aj. Někdo dává přednost dřevu štípanému, jiný zase briketám. Brikety jsou vyrobené z dřevního odpadu, díky čemuž jsou levné. Ne vždy platí rovnítko mezi levností a kvalitou. V případě dřevěných briket však můžete očekávat vysokou výhřevnost, která je srovnatelná s hnědým uhlím, a to za nízké pořizovací náklady.

Dřevěné brikety – výhody

Za ekologický, ekonomicky výhodný i moderní způsob vytápění, jsou považované dřevěné brikety. A již výše byla uvedena další výhoda, spočívající ve vysoké výhřevnosti. Pokud bychom se vrátili k hnědému uhlí, pak dřevěné brikety, na rozdíl od uhlí, nijak neznečišťují životní prostředí. Brikety jsou navíc z hlediska pohodlného způsobu vytápění, ještě o úroveň výš, než dřevo štípané. S dřevěnými briketami se snadno manipuluje. Je u nich možné dlouhodobé skladování. V porovnání s například zemním plynem je možné s dřevěnými briketami ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Pelety, prodej pelet okres Opava

Svým způsobem jsou pelety obdobou dřevěných briket, ovšem v mnohem menším měřítku. Také dřevěné pelety jsou považovány za ekologický, moderní a značně ekonomický způsob pro vytápění. Pelety se vyrábí z odpadu, který vznikne při zpracovávání dřeva. Pokud bychom srovnali hnědé uhlí s dřevěnými pelety, co do výhřevnosti, pak jsou dřevěné pelety ve vedení. A pokud si zakoupíte dřevěné pelety z tvrdého dřeva (dub, buk), pak oproti peletám z měkkého dřeva, budete moci očekávat minimálně o 1/3 delší dobu hoření. Lze si pak jednoduše spočítat, kolik budete moci ušetřit. Krom toho, dřevěné pelety v minimálním měřítku zatěžují přírodu. Také dřevěné pelety, co do nákladovosti, vychází o poznání výhodněji, než u řady jiných paliv.

Dřevěné pelety – možnost přírodního hnojiva

Již z předchozího odstavce vyplývají nezanedbatelné výhody, rozhodnete-li se pro dřevěné pelety jako palivo. Krom uvedeného se pelety mohou pochlubit snadnou manipulovatelností, dlouhodobou skladovatelností. Pelety se vyrábí z obnovitelných zdrojů, a to v maximální míře, tj. 100%. Pelety, respektive vzniklého popelu z nich, se nemusíte zbavovat, máte-li zahrádku apod. Popel je totiž přírodním hnojivem, které můžete v plném měřítku využít pro záhonky, do truhlíků apod.

Grilovací brikety, prodej grilovacích briket okres Opava

Také si rádi čas od času, či pravidelně dopřáváte pochoutky masové, zeleninové, ovocné, připravované na grilu? Pořádáte pro Vaše přátele, rodinu párty spojené s pořádnou grilovačkou? Pak je vedle samotného grilu, neodmyslitelně nutné také pamatovat na to, čím zatopíte obrazně řečeno „pod kotlem“. Vaší volbou mohou být grilovací brikety. Grilovací dřevěné brikety jsou vyráběné z čistých hoblin, pilin z tvrdého dřeva. Vyberte si takové grilovací brikety, ve kterých nejsou žádná pojiva, či chemické přísady aj.

Jak používat grilovací brikety?

A jak pracovat s grilovacími briketami? Je to poměrně snadné. Nejprve rozdělejte oheň klasickým způsobem, následně nechte brikety odhořet cca 15 minut. Po odhoření Vám pak již nic nebrání, abyste začali na žhavých uhlících grilovat připravené delikatesy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17806 (novesluzby.cz#24178)


Přidat komentář