Renovace automobilových filtrů - Trutnov a okolí

Mnozí motoristé mají o působení a životnosti automobilového filtru zkreslené představy. Vědí, že dobrý filtr dokáže zvýšit výkon motoru a zároveň snížit spotřebu, ale nevědí, že filtry lze renovovat.

Pro ty, kteří se zajímají o výkon a životnost svého motoru je známou věcí chiptuning. Pro motoristy, kteří se o svoje auto rádi a dobře postarají, je zase známým pojmem starost o filtr. Mnozí používají klasické automobilové filtry, které doporučuje výrobce, ale možná z pouhé neznalosti se bojí použít lepší filtr, který je možný čistit a renovovat. Neinformovaným prozradíme, že použití lepšího filtru vede ke zvýšení výkonu motoru a snížení spotřeby. Tento článek je tedy určen všem motoristům, kteří by si chtěli rádi svého plechového miláčka trochu vymazlit a když už je řeč o filtrech, dotkneme se také problematiky filtru pevných částic.

Vzduchové filtry a jejich čištění Trutnov

V automobilech se používají různé vzduchové filtry, které brání vniknutí prachových částic do sání a dalšího prostoru motoru. Většina motoristů kupuje nové filtry nebo naopak jejich údržbu zanedbává. Vzduchové filtry je ale možné vyčistit. Říká se, že každý motor musí přes filtr správně dýchat a k pravidelné údržbě motoru by tedy mělo patřit i vyčištění vzduchového filtru. Doporučuje se to udělat zhruba každých 3000km, ale pokud jezdíte v prašném prostředí, je vhodné čistit filtr klidně i častěji. Představíme se nejběžněji používané druhy filtrace vzduchu, řekneme si něco jejich vlastnostech a seznámíme se s postupem, jak vzduchové filtry čistit.

Molitanové filtry do motocyklů Trutnov

Tento typ filtru se používá například u malých motocyklů nebo skútrů a je vhodný jak pro objemy 50ccm tak i pro 70ccm motory. Ideálně filtruje nečistoty a při zvětšení sacího otvoru není problém s jeho použitím i pro tuningové válce. Někdy je jejich majitelé mění za tuningové filtry. Čištění molitanových filtrů není nijak náročné, stačí jej vyjmout z airboxu, vypláchnout vlažnou vodou a proprat v saponátové vodě. Důležité je nepoužívat agresivní čistící prostředky. Postup je možné opakovat několikrát, dokud z filtru nepoteče čistá voda bez nečistot. Poté je třeba nechat filtr uschnout na slunci nebo vysušit fénem a po jeho uschnutí filtr ošetřit olejem na filtry, který zachycuje mikročástice, které by jinak pronikly do karburátoru a do motoru

Tuningové filtry pro motocykly Trutnov

Při správném nastavení karburátoru je možné použití tuningového filtru, který zvýší výkon motoru a odezvu na plyn. Další výhodou je také lepší zvuk motoru nebo jeho chraplavější projev. Při použití tuningových filtrů se zvýší množství vzduchu přicházející do sání. Z tohoto důvodu je nezbytně nutné použít u motocyklů větší trysku, v opačném případě majitel riskuje zadření motoru. Také je třeba mít na paměti, že open filter má vyšší průchodnost vzduchu a tím také mikročástic, které se vašemu motoru nemusí líbit. Čištění filtru probíhá propláchnutím lamely čistým technickým benzinem nebo jiným odmašťovacím prostředkem.

Papírové filtry do automobilů Trutnov

Papírové vzduchové filtry jsou standardně montovány do automobilů, výborně filtrují vzduch, ale nelze je dobře vyčistit, většinou je nutné filtr vyměnit za nový jako celek. Pokud jej zrovna nemáte, v nouzi můžete použít kompresor se stlačeným vzduchem a důkladně jej profoukat z vnitřní strany.

Bavlněné vzduchové filtry - renovace Trutnov

Bavlněné vzduchové filtry jsou navrženy za účelem zvýšení výkonu motoru a točivého momentu, kdy vysoká propustnost vzduchu u bavlněných filtrů zvýší kvalitu stávajícího systému sání. Bavlněné filtry jsou v nabídce prakticky pro všechny automobily a jsou vyrobeny z bavlny, která je napuštěna speciálním olejem. Bavlněné filtry jsou čistitelné za použití speciálních čistících prostředků a jejich důkladné čištění a renovaci zajišťuje odborná firma. Kromě bavlněných filtrů do originálního airboxu je možné použít také kity sání, které se vyznačují razantnějším navýšením výkonu a změnou zvuku.

Dekarbonizace motorů Trutnov a okolí

Z principu své funkce se motor každého automobilu po čase začne zanášet karbonovými úsadami. Tyto úsady vznikají spalováním paliva a částečně také maziva v prostoru motoru. Množství úsad záleží zejména na kvalitě používaného paliva a motorového oleje. Vzniklé usazeniny časem snižují výkon motoru a zvyšují spotřebu automobilu. Cílem je odstranění těchto usazenin a tento proces se nazývá dekarbonizace motoru. Jde o to, že se začnou postupně zanášet sací a výfukové ventily, spalovací komora, vstřikovací trysky, výfukový systém a katalyzátor. Tyto vlivy způsobují ztrátu výkonu, pokles kompresních tlaků a může nastat nepravidelný zážeh, klepání motoru a obtížné startování. Pokud tyto příznaky u svého automobilu již pozorujete, je nejvyšší čas obrátit se na firmu, která nabízí profesionální dekarbonizace motorů. Výsledkem dekarbonizace budou čisté vstřikovací trysky a ventily, čistá spalovací komora, odstranění úsad ze spalovací komory a nastane rovnováha mezi palivem a vzduchem v systému.** Dekarbonizaci motorů** je možné provést u vznětových i zážehových motorů, kdy dojde k odstranění problémů při startování, snížení emise, ke snížení spotřeby a k prodloužení životnosti katalyzátorů a filtrů pevných částic.

Co je filtr pevných částic

Filtr pevných částic je zařízení, které zachycuje ve výfuku** pevné částice zplodin** a tento filtr má za úkol zvýšit emisní čistotu dieselových vozidel. Ve chvíli, kdy řídící jednotka pomocí tlakových čidel vyhodnotí, že je** filtr** již příliš zanesen, aktivuje proces regenerace filtru, kdy se zvýší teplota výfukových plynů a obsah filtru, při velmi vysoké teplotě, projde dalším spalovacím procesem. V praxi se bohužel ukázalo, filtry pevných částic jsou poměrně problémové. Filtr pevných částic je další překážkou ve výfuku, která brání spalinám volně odcházet a tím se snižuje výkon motoru. Filtr se postupem času navíc často zanáší a následuje jeho nutná výměna.

Odstranění filtru pevných částic Trutnov a okolí

Pokud máte neustálé problémy s filtrem pevných částic (nouzový režim vozidla, chyba snímače diferenciálního tlaku ve výfuku apod.), pomůže** odstranění filtru** z vozidla. Tato úprava spočívá ve dvou krocích. Prvním je fyzické odstranění filtru z vozidla, odmontování a zajištění nedůležitých komponentů. Poté následuje softwarové odstranění filtru pevných částic. Elektronické odstranění systému DPF / FAP je prováděno přeprogramováním software řídící jednotky motoru, kde je vyjmuta kompletní softwarová strategie DPF / FAP filtru (funkce regenerace, měření tlakových a teplotních sond, omezování výkonu motoru). Odborná firma nepoužívá často chybující emulátory sond, ale provede aktualizaci softwaru řídící jednotky motoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17529 (novesluzby.cz#23655)


Přidat komentář