Rekonstrukce střechy - Brno, Jihomoravský kraj

Střecha domu patří mezi hlavní namáhané části domu, zejména vlivem klimatických podmínek, proto je nanejvýš důležité, aby byla kvalitně zhotovena. K tomu je potřeba zvolit kvalitní tesařskou a pokrývačskou firmu.

Každý kdo bude stavět novou střechu, nebo bude rekonstruovat střechu původní, jistě využije dovedností klempířské a pokrývačské firmy, která se zabývá nejen pokládkou střešních tašek, ale také klempířskými pracemi s instalací prvků jako jsou hromosvody, rýny a další střešní doplňky. Dále do těchto prací patří také stavba krovů ze dřeva, provádění zateplení izolací, pokládky plechových střech, atd.

Pokrývačské práce, stavba střešního pláště Brno

U každé střechy jsou kladeny vysoké nároky na funkčnost a dlouhou životnost střechy. Aby byla střecha opravdu plně funkční, je potřeba, aby byla postavena profesionálně, a aby všechny díly střešní krytiny do sebe dokonale zapadaly. Tuto jistotu vám můžou zajistit kompletní systémy střešní krytiny, což jsou takové programy střešních krytin, jejichž podstatou je to, aby jedna firma dokázala vybudovat kompletní střešní plášť se vším všudy do posledního nejmenšího detailu. Stavebníkovi to jistě přináší mnoho výhod. Zejména to, že bude mít podstatně méně starostí s oslovováním jednotlivých firem a dohlížení na to, aby jednotlivé firmy pracovali opravdu spolehlivě a s použitím jen kvalitních materiálů a osvědčených postupů.

Keramické, betonové tašky, plechová střecha Brno

Vnější plášť střechy je tvořen z převážné většiny střešní krytinou. Právě střešní krytina a její základní prvky určují nejen vzhled střechy, ale také její funkčnost a životnost. Střešní systémy se navzájem odlišují podle použitého materiálu na krytinu. Jestliže jste vybrali keramické a betonové tašky, tyto jsou poměrně oproti ostatním těžké, a proto musíte počítat s jejich menším formátem a tudíž větším počtem tašek. Jestliže hledáte lehčí materiál, který střešní konstrukci nezatíží, sáhněte po plechu, asfaltu, apod. U těchto materiálů se vyrábějí i velké formáty a práce s nimi jde tedy od ruky, rychle a snadno.

Podle čeho vybrat střešní krytinu?

Mezi nejpoužívanější střešní krytiny patří zcela jistě keramická taška, betonová taška, plech, asfaltové pásy, kanadská šindel. Samozřejmě s pokrokem naší doby se rozrůstá i sortiment nabízených střešních krytin, a proto můžete vybírat s několika druhů lehké střešní krytiny nebo z těžší, záleží na stavu objektu, na který se bude střešní krytina pokládat. Zcela určitě není rozumné rozhodovat o střešní krytině bez rady odborníka, protože by se vám to nemuselo vyplatit. Při výběru střechy je potřeba myslet také na historické zázemí a vůbec klimatické podmínky, do nichž bude střešní krytina na střechu pokládána. Volba typu střechy, ceny krytiny, její životnost nebo pracnost při pokládce samozřejmě také stojí za zvážení. Pokud vybíráte střešní krytinu, vždy byste se měli snažit vybrat takový druh, který je podobný střešním krytinám, které jsou nejčastěji používané ve vašem okolí. Střešní krytina by se měla podobat nejen barvou, ale také texturou materiálu.

Kde se často chybuje při stavbách střech?

Asi nejvíce chyb, co se týká stavby střechy, se vyskytuje v detailech v přestupech, v průnicích a na okrajích střešního pláště, kdy tyto detaily mají velký vliv na životnost střechy. Proto snad všechny firmy, které jsou na vysoké úrovni, nabízejí ke střešním krytinám také doplňky a příslušenství, díky nimž se funkčnost střechy podstatně zlepší. Mezi takové doplňky patří např. hřebenáče, koncové díly nebo větráky, úchyty, háky, držáky, a další doplňky, které zvyšují bezpečnost při pohybu na střeše a také doplňky, které zabraňují nebezpečnému a nežádoucímu sesuvu sněhu, apod. Díky těmto doplňkům a dalšímu příslušenství si můžete být jisti, že vzhledem k tomu, že jsou od jednoho výrobce a navazují na typ tašky, budou přesně navazovat na základní prvky střešní krytiny. Doplňky bývají vyráběny ze stejného materiálu, a proto mají stejný vzhled jako samotná krytina. Kompletní střešní systémy tak zaručují opravdu vysokou úroveň kvality a hlavně dlouhou životnost. Perfektní vzhled střechy snad ani nemusíme zmiňovat. Některé firmy navíc do střešního systému zařadili také instalace střešních oken a okapové systémy a díky tomu je nabídka opravdu kompletní.

Klempířské práce Brno, dodávka a montáž okapů

Klempířské práce jsou nedílnou součástí výstavby nové střechy nebo rekonstrukce střechy staré. Ke klempířským pracím patří nejen samotná instalace klempířských prvků, ale tyto práce by měly zahrnovat také dodávku a montáž okapů, ať už jste si zvolili nerez, měď, pozink, hliník, plast, dále ke klempířským pracím patří instalace hromosvodů, dodávka a následné oplechování střech ze všech druhů materiálu, dodávka dalších důležitých prvků nebo výroba klempířských výrobků.

Parozábrana v konstrukci střechy

Pokud plánujete zrekonstruovat podkroví do takového stavu, abyste z něho mohli udělat obytné místnosti, jistě vás bude zajímat, co to ta parozábrana je, bez které se jistě při rekonstrukci neobejdete. Co se týká konstrukce zateplené šikmé střechy, tak jde o velmi promyšlený systém, ve kterém se všechno vzájemně ovlivňuje a vše na všem závisí. Jestliže by některá část nebyla provedena odborně nebo se vynechala, nebo byl použit nekvalitní nebo nesprávný materiál či byl materiál instalován neodborně a neprofesionálně, můžete počítat s tím, že vaše střecha nebude fungovat tak, jak by měla a tak, jak to od ní očekáváte. Pokud jste se pro rekonstrukci střechy rozhodli, jistě si dejte na celkové práci a výběru materiálu hodně záležet, protože se zcela jistě nejedná o levnou záležitost a špatnou prací nebo nevhodně zvoleným materiálem by se vám následně celá rekonstrukce pořádně prodražila. Nejčastěji dochází k takovým chybám, že je špatně provedená parozábrana.

Co nám zajistí správně provedená parozábrana?

Správně provedená parozábrana zamezuje konvekci a tím tedy i kondenzaci vody v tepelné izolaci. Dále parozábrana podstatně snižuje ztráty unikající přes střechu a zvyšuje tak i životnost nosné konstrukce střechy, protože díky parozábraně nevznikají podmínky pro to, aby v dřevěných konstrukcích rostly dřevokazné houby. Parozábranu stejně jako celý střešní systém vám provede profesionální firma, která s vámi rovněž vybere nejvhodnější střešní krytinu, tuto vám dodá za výhodnější ceny, než byste ji kupovali sami a navíc vám poskytne záruku na jimi provedené práce.

Instalace střešních krytin Brno

Střešní okna neslouží pouze pro pěkný výhled, ale přináší také užitek. K tomu je však zapotřebí při jejich výběru a následné instalaci postupovat velmi důsledně, neboť střešní okna také zajišťují dostatečný přístup světla do interiéru. Střešní okna by měla splňovat perfektní tepelně izolační vlastnosti, neboť tato jsou několikanásobně více vystavena nepříznivým vlivům počasí, než jsou okna klasická.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17390 (novesluzby.cz#23460)


Přidat komentář