Rekonstrukce střech - Rokycany

K nejčastějším střechám u nás patří střechy šikmé. Jejich výhodou je, že se dají využít k bydlení v podkroví. Ne sice každá, záleží na jejím tvaru, ale velká většina ano. Právě proto jsou rekonstrukce šikmých střech tak časté.

Šikmá střecha ještě nutně neznamená, že je vhodná pro bydlení. Je však pravdou, že s pomocí odborníků a rekonstrukce je možné upravit na obytný prostor téměř každou střechu. Někdy tak může vzniknout celý byt pro mladou rodinu, jindy jen pokoje pro hosta, či další členy rodiny. A podkrovní prostory nemusí sloužit jen k bydlení. Pro každého, kdo doma pracuje je to ideální místo na dílnu, ateliér či pracovnu.

Rekonstrukce střech - Rokycany

U stavební firmy můžete poptávat komplexní balíček služeb, který se týká rekonstrukčních prací spojených se střešním pláštěm. Firma se specializuje na práce klempířské, tesařské a pokrývačské. Pokud jste doposud nemohli najít vhodnou firmu, pak již nebudete mít důvodu odkládat renovaci Vaší střechy. Kromě toho, odkládání se může negativně projevit na již nevyhovujícím stavu střechy, kdy se Vám pak rekonstrukce střechy může prodražit. Určitě je tak lepší si preventivně přizvat odborníky, aby posoudili míru poškození střechy, a navrhli Vám to nejlepší řešení na míru.

Vhodné jsou všechny šikmé střechy, ale přímo určené pro obývání jsou střechy mansardové. Pokud máte střechu šikmou, ale jiného typu, je nutné ji poměřit, nejlépe s odborníkem, a tak zjistíte, zda je k obývání vhodná. Pro kolaudaci je nutné, aby výška obytné podkrovní místnosti v jejím středu měla 2,3 metru a výška stěny u šikmého stropu 1,6 metru. Toto vychází z ČSN 73 4301, podle které se stavební úřad řídí. Jako ideální se považují střešní konstrukce, které obyvatele nijak neomezují, ale na druhé straně kouzlo podkrovních místností je právě v šikmých stěnách, střešních oknech a třeba i přiznaných trámech. Pokud jsou půdní prostory členité, pak je na architektovi, aby navrhl jejich uspořádání. A možná by se leckdo divil, co architekti umí, a jak originální a zároveň praktický interiér dokáží navrhnout.

Rekonstrukce střech kompletní a částečná v Rokycanech

Pro rekonstrukci střechy se rozhoduje v několika případech. Pokud je střecha ve špatném stavu, pokud je nutné střechu zateplit a izolovat, anebo pokud po rekonstrukci bude sloužit k bydlení. Částečná rekonstrukce je taková, kde se pouze vymění poškozené části, a to u krovů, a klempířských prvků, stejně jako je možné vyměnit jen střešní krytinu, zde je však vždy vhodné položit i kvalitní izolaci. Další možností je kompletní rekonstrukce střechy. Ta se většinou dělá na klíč, kdy sjednaná firma nejen postaví novou střechu, ale i zlikviduje tu stávající. Kompletní rekonstrukce je vhodná vždy, pokud budou střešní prostory obyvatelné. Ač jde o nákladnou investici, tak přináší za slušný peníz příjemné bydlení, a úspory pro celý dům a jeho obyvatele. S novou střechou se dům zateplí a zvýší se tepelný komfort ve všech jeho částech. To se projeví i na vyúčtování za teplo.

Rekonstrukce střech v historické zástavbě Rokycany

Pro bydlení v půdní vestavbě se hodí řada domů staré historické zástavby měst. Přitom jde o bydlení na místě, kde jinak seženete byt jen těžko. Přestavba historických střech nutně musí dodržet řadu pravidel. S těmi vás seznámí na stavebním úřadě. Ale i tak, jde o velmi zajímavé bydlení, které velmi často patří ke komfortním. Zásluhou rekonstrukce těchto střech můžete získat krásný podkrovní byt, který může mít i terasu přímo na střeše, nebo může mít podobu mezonetu. Velmi důležité zde je nechat si vypracovat vhodný projekt, který vezme v potaz statiku domu, únosnost zdí, tvar nové střechy, stejně jako její perfektní izolaci a výběr střešních oken, a samozřejmě důležité je rozčlenění vnitřního prostoru.

Tesařské práce, oprava krovů Rokycany

Patří k základním, které hned na začátku zhodnotí stav krovu, a následně postaví krov nový. Tesařské práce se zabývají opravou, rekonstrukcí a stavbou všech možných typů krovů a střešních konstrukcí, a to na velkých bytových domech, historických objektech, i na domech rodinných. Samozřejmě kromě toho umí každý tesař postavit zahradní odpočinkové dřevěné stavby, stavby účelové, ale i kvalitní stavební bednění.

Hydroizolace krovu, impregnace krovu Rokycany

Samotný krov se vyrábí nejčastěji ze smrkového dřeva. Je nutné, aby krov byl odolný mechanickému namáhání, klimatickým podmínkám, a také podmínkám dynamickým. To znamená, že krov musí odolat silnému větru, stejně jako nánosu sněhu, musí být velmi kvalitně izolován proti srážkové vodě, ale i odvětráván. Proto se jednotlivé části krovu impregnují proti vlhku i napadení houbami a cizopasníky. Krov se pak proti zatékání chrání hydroizolací, parozábranou a tepelnou izolací. Mezi jednotlivými vrstvami se ponechává vzduchová mezera. Podle počtu mezer pak jde o jedno nebo více plášťovou střechu. Ve velké většině se dnes staví dvouplášťové střechy. Pro tepelnou kvalitu půdní vestavby může být vrstev i více. Přitom samotný krov je z velké části skryt mezi vrstvami.

Jakou zvolit tepelnou izolaci?

Na trhu je dnes celá řada tepelných izolantů. Pro izolaci šikmých střech je možné volit klasické izolanty jako je minerální vlna, nebo nové typy, které se aplikují stříkáním do dutiny. Klasický tepelný izolant je většinou v různých tvarech, které se instalují na izolaci a zespodu jsou kryty například sádrokartonovým systémem. Nové typy izolací se aplikují tak, že shora krovů je izolace, zespodu pak bednění a do takto vzniklé dutiny se stříká tepelná izolace. Ta může být v různých podobách, jako je rozmělněný a upravený papír, nebo třeba pěna. Výhodou těchto izolací, je, že se dostanou všude a navíc nechutnají hlodavcům. Nejdou však v případě potřeby rozebrat. Z toho důvodu se většinou jeví jako vhodnější klasická minerální tepelná izolace.

Pokrývačské práce v Rokycanech

Na zateplenou střechu se pokládá vybraná střešní krytina. Pokrývač se drží kladečského plánu, což umožňuje instalovat na střechu i různé ochranné a okrasné prvky. Jde o zábrany sněhu, výlez na střechu ke komínu, odvětrávání, střešní krytina upravená pro instalaci antén, satelitu a hromosvodu. Zajímavě mohou působit i prosklené typy střešní krytiny, které se využívají u neobývaných střešních prostorů. Střešní krytinu je nutné vybírat podle místa stavby, podle typu domu a jeho únosnosti, podle klimatických podmínek a v neposlední řadě podle životnosti. Je však třeba zmínit, že životnost střešní krytiny se neodvíjí pouze od jejího typu, ale i od toho, kdo ji vyrábí. Vysoce kvalitní krytinu můžete získat od prověřených výrobců. Necháte-li se zlákat nízkou cenou a neznámým výrobcem, pak vám střešní krytina může vydržet sotva polovinu běžné životnosti. Orientovat se můžete i podle poskytované záruky a průměrné životnosti vybrané krytiny.

Nejčastěji používané střešní krytiny

U nás to je jednoznačně pálená keramická taška, která je ve své nové podobě nejen krásná a barevně stálá, ale i odolná. Její životnost se průměrně udává 70 až 100 let. Betonová taška je také velmi oblíbená, a to i přesto, že je dosti těžká. Je však levnější než keramická taška, a přitom je také nabízena v barevných variantách i různých tvarech, je velmi odolná a její životnost se udává 100 let. Plechové střešní krytiny se nejčastěji instalují z bezúdržbových materiálů, jako je měď, titan zinek a moderní poplastované materiály. Ve vyšších polohách se hodně používá asfaltový šindel. Jeho vlastnosti jsou vynikající a životnost kolem 60 let.

Klempířské práce Rokycany a okolí

Jsou korunou každé střechy. Co se rýče oplechování a klempířských prvků, tak zde se nejčastěji používá měď, titan zinek a poplastovaný ocelový plech. Pro okapy a svody je možné použít i moderní barevný plast, který krásně ladí s domem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17838 (novesluzby.cz#24253)


Přidat komentář