Rekonstrukce střech - Příbram

Tvar a provedení střechy jsou velmi důležité pro ochranu domu i pro využití podkrovních prostor. Pokud střecha stárne, je nevyhovující, nebo potřebujete rozšířit bydlení, pak se obraťte na odborníky, kteří vám pomohou.

Výběr střechy, realizace odbornou firmou Příbram

Kvalitní a dostupná střecha, to je přání každého stavitele domu. Střecha je však velmi náročnou konstrukcí a není možné ji stavět svépomocí. Na to jsou specializované firmy a odborníci z tesařského, pokrývačského a klempířského fochu. Jde o specializovaná řemesla s dlouhou tradicí, která však využívají nejmodernějších technologií i materiálů, a tak pod rukama řemeslníků – odborníků rostou krásné střechy všech možných tvarů. Je však třeba mít na paměti, že různě tvarovaná střecha je sice velmi krásná, ale zároveň i náročná na údržbu. Dokonce se může stát problematickou, to v případě, že si ji necháte postavit v náročných klimatických podmínkách, kde bývá v zimě mnoho sněhu. Zde se spíše hodí jednoduché střechy a odolné střešní krytiny. S výběrem nové střechy i realizací všech oprav a rekonstrukcí se vždy obracejte na odborné firmy. Ty vám doporučí nejen správný tvar střechy, ale i materiál střešní krytiny.

Nová střecha a rekonstrukce střech Příbram

Nová střecha se staví na nových domech, ale pokud se pustíte do rekonstrukce a přestavby, pak možná i v tomto případě budete stavět kompletně novou střechu. Starší a velmi staré střechy je často možné opravit jen kompletní rekonstrukcí, což není nic jiného, než rozebrání střechy stávající a postavení zcela nové střechy podle moderních parametrů. To znamená, že nová střecha má ošetřený krov, perfektní izolaci proti vodě, hluku i chladu, má správnou střešní krytinu i klempířské prvky a někdy i nová střešní okna. Velkou výhodou kompletní rekonstrukce střechy je možnost změny jejího tvaru. Tak získáte další obytný prostor, poněvadž pod novou střechu je možné umístit půdní vestavbu. A pokud naopak chcete šetřit a mít místa méně, pak je možné půdní prostory výběrem střešní konstrukce minimalizovat.

Úspory kvalitní střechy, zateplení střechy Příbram

Nová, rekonstruovaná a opravená střecha nepřináší jen krásu domu, ale také bezpečí, pohodu a úspory. Bezpečí zejména před klimatickými podmínkami, poněvadž kvalitně provedená střecha, to je celý systém ochrany, který chrání před nepříznivými klimatickými podmínkami, kvalitně odvádí vodu, sníh, a odolává i největším větrům. Pohodu přináší zejména tepelnou. A to nejen přímo pod střechou, ale i pro celý dům. Rodinný i obytný patrový. Zateplená střecha znamená velké roční úspory na nákladech za vytápění. Úspory mohou tvořit až 40% současných nákladů na roční energie použité k vytápění objektu.

Tesařské práce v Příbrami a okolí

To je zejména stavba všech druhů a všech typů střech, ale i také zahradních a účelových dřevěných staveb a stavebního bednění. Tesař navíc umí vyrobit i řadu okrasných prvků, které budou váš dům zdobit. Stačí se jen domluvit a tesař pro vás postaví originální střechu do každého místa a do všech klimatických podmínek.

Jakou střechu pro váš dům?

Tvar střechy by měl vycházet z projektové dokumentace. Pokud uvažujete o rekonstrukci, tedy o kompletní rekonstrukci střechy spojené s rozebráním a likvidací staré střechy a stavbou nové, tak i zde budete potřebovat projekt. Ten musí zhodnotit nejen tvar střechy, ale i únosnost zdí domu. Krov, tedy střešní konstrukce, přenáší svou tíhu a tíhu střešní krytiny, v zimě pak tíhu sněhu na nosné zdi. Proto je v těchto případech nutné i vyjádření statika. V dnešní době se spíše upouští od rovných a špatně udržovatelných střech a spíše se staví střechy sedlové. V nabídce firem najdete řadu tvarů sedlových střech, které je možné různě kombinovat. Pro obytné střechy je nejvhodnější mansardová střecha.

Správná střešní izolace Příbram

Střechu je nutné izolovat proti klimatickým podmínkám i tepelně. Proto dnešní střechy jsou izolovány hydrofolií, parozábranou a tepelnou izolací. V případě, že jde o obytné podkroví, pak je tepelná izolace součástí střechy, a z vnitřní strany střešních prostor je ukončena obkladem sádrokartony. Nebude-li střešní prostor obýván, pak se tepelná izolace pokládá na stropy. Obojí zateplení je stejně účelné a přináší pro celý dům úspory.

Moderní střešní okna, montáž Příbram

Střešní okna se instalují jako vikýře, nebo klasická střešní okna. Zatímco vikýře se v podstatě nemění, tak střešní okna existují v celé řadě variant, což je zapotřebí zohlednit při instalaci. Střešní okno může působit jako výlez na střechu, nebo jen pro větrání. Může být kyvné i otočné, může mít žaluzie i roletu. Může být ovládáno mechanicky i elektronicky na dálkové ovládání. Velmi důležité je jeho usazení a následná izolace, která musí zajistit okolí okna před klimatickými podmínkami. Tedy před zatékáním, podfouknutím a sněhem.

Pokrývačské práce Příbramsko

Na takto připravenou střechu pokládají pokrývači podle kladečského plánu střešní krytinu. Moderní střešní krytina je systémem, který má rozsáhlé doplňky umožňující kvalitnější ochranu domu. To usnadňuje instalaci antén, satelitu, hromosvodu, odvětrávání, nebo přístup na střechu. Nabídka je široká a najdete v ní i ozdobné prvky střechy, které vám pokrývači rádi nainstalují.

Střešní krytina, výběr střešní krytiny

Při volbě střešní krytiny je nutné vzít v potaz nejen ta, která se vám líbí, ale i její technické parametry a parametry střechy. Jde především o hmotnost střešní krytiny a únosnost střechy. Tvar a sklon střechy, klimatické podmínky a zatížení oblasti sněhem, stejně tak i vzhled domu a místo, kde dům stojí. Celkově by dům, střešní krytina a klempířské prvky měly ladit.

Klempířské práce Příbram

Klempířské prvky se dnes vyrábějí jako systémy. Vybírat je možné z různých materiálů, kdy je nejlépe dát přednost těm bezúdržbovým. To proto, že i když je počáteční cena vyšší, tak životnost je podstatně delší a zcela bez údržby. Odpadá jakékoli natírání, či jiná údržba. K bezúdržbovým materiálům patří tradiční měď, nový titan zinek, a poplastovaná ocel. Nabídku doplňují moderní odolné plastové systémy. Všechny jmenované materiály skvěle doplňují tradiční i moderní úpravu domu a je možné je i barevně sladit a celkově tak dodat domu krásný elegantní vzhled.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17856 (novesluzby.cz#24275)


Přidat komentář