Rekonstrukce střech - Olomoucký kraj

Než se pustíte do rekonstrukce střechy, měli byste se poradit s odborníky. Podle rozsahu rekonstrukce, vašich představ a finančních možností odborníci doporučí materiál i postup prací.

Rekonstrukce střechy je vždy náročná. Znamená ovšem i nové možnosti. Střechu je možné rekonstruovat ve stejné podobě, pouze s výměnou materiálů. Nebo je možné částečně i zcela změnit její tvar. Tak se pak střešní prostory mohou proměnit v obytné a užitná plocha domu se zajímavě zvětší. V obytném podkroví mohou vzniknout nové pokoje, nebo třeba ateliér či nádherná zimní zahrada. Výhodou moderních půdních vestaveb je jejich stálé klima a stálá teplota. Doba, kdy bylo v podkroví v zimě zima a v létě nedýchatelno a horko je dávno pryč. Moderní technologie a materiály zajišťují příjemné teploty i klima po celý rok. Tedy bez výkyvů.

Rekonstrukce střech - Olomoucký kraj

S velkou odpovědností rekonstruuje střechy pan Jan Franta. Jeho firma STŘECHY Franta s.r.o. nabízí:

  • Tesařské práce
  • Klempířské práce Rekonstrukce střech
  • Pokrývačské práce
  • Hromosvody
  • Stavba pergol
  • Stavba garážových stání
  • Rekonstrukce střech

Tedy vše, co potřebuje každá kvalitní střecha, která má vydržet po několik generací, bez jakéhokoli problému. Firma pana Jana Franty patří k žádaným právě pro svůj pečlivý přístup ke každé zakázce. Zákazníci jsou s novými střechami, ale i s těmi opravenými a rekonstruovanými velmi spokojeni a doporučují firmu i svým známým. Pokud i vy potřebujete cokoli kolem své střechy, pak určitě neváhejte oslovit pana Jana Frantu.

Adresa: Dědina 34/25, 751 02, Troubky

Telefonní kontakt: +420 603 878 657

Emailové spojení: info@strechyfranta.cz

Více informací o Rekonstrukce střech - Olomoucký kraj naleznete zde:http://www.strechyfranta.cz/

Rekonstrukce střech - Olomoucký kraj

Rozhodnete-li se pro rekonstrukci střechy, pak určitě oslovte odborníky. Opravdu se to vyplatí. Podle vašich představ vám nabídnou možnosti řešení, a zároveň vám je ukáží ve vizualizaci. To umožní lepší představivost a také rozhodnutí o konečné podobě. I když budete pouze měnit střešní krytinu, tak se vyplatí podívat na vzhled domu po její výměně. Barevné provedení umí opravdová kouzla. A dnes není střešní krytina jen červená. V nabídce je mnoho barev i tvarů, které v kombinaci s ostatními částmi domu způsobí, že dům bude opravdu krásný. Samotná rekonstrukce domu vyžaduje celou řadu znalostí. Od rozebrání stávající střechy, přes zvolení správných technologií a materiálů až po dokončení střechy okapy. Nejpovedenější rekonstrukce střech, jejichž hlavním rysem je kvalita, jsou rekonstrukce střech provedené na klíč.

Rekonstrukce střech - Olomoucký kraj

Od návrhu k realizaci

Ať již chcete jakkoli rozsáhlou rekonstrukci střechy, vždy se začíná návrhem. Ten se odvíjí nejen od vašich představ, ale i od stavu střechy. Odborník ji musí prohlédnout a zjistit v jakém je stavu. Někdy stačí vyměnit střešní krytinu, jindy jsou shnilé či napadené trámy a rekonstrukce rázem dostane větší rozsah. A když už je rozsah tak velký, že je nutné vyměnit i nějaký ten trám, nebo dokonce celou vazbu, pak by možná stálo zato zvážit i změnu tvaru střechy. Buď může střecha dostat vhodnější tvar, který dům zateplí, anebo se může změnit na obytné prostory. Tedy moderní půdní vestavbu. Na konzultační schůzce vám odborník představí všechny možnosti s nezávaznou cenovou nabídkou a nechá vám čas ne rozmyšlení. Výhodou odborných firem, je, že nenabídnou jen návrh a případně vytvoření nových plánů, ale i kompletní realizaci. Ta zahrnuje veškeré práce od návrhu, přes demolici a odvoz sutě až po stavbu a předání hotového díla.

Tesařské práce- Olomoucký kraj

Tesařské práce to je práce se dřevem. Tesař ví, které dřevo je na krov nejvhodnější, a umí krov postavit i opravit. A nejen to. U tesaře si můžete objednat výrobu a montáž krovů, bednění a laťování střech, podbití z palubek nebo hoblovaných prken, izolace střech, podhledy, výrobu altánů, přístřešků, stání pro auta, pergol, nebo třeba zahradního domku. Zkrátka tesař nabízí široké služby týkající se zhotovení a oprav různých dřevěných konstrukcí.

Montáže střešních oken- Olomoucký kraj

Vybrat střešní okna je těžké. Nabídka zahrnuje nespočet možností. Vybírat je možné z různých materiálů jako je dřevo, plast, hliník, nebo jejich kombinace. Navíc je možné se rozhodnout mezi střešními okny, nebo vikýři. To však znamená, rozhodnutí hned na počátku stavby či rekonstrukce střechy, poněvadž tesař musí pro vikýř střechu upravit. Vikýře dodávají střeše zajímavý vzhled. Střešní okna zase umožňují více kusů a také pouští více světla. Výběr střešních oken tedy zahrnuje pohled ze stránky estetické, tedy konečného vzhledu domu, a ze stránky funkční, tedy toho, co okno nabízí. Samozřejmě nejdůležitější jsou izolační vlastnosti, hned za nimi pak možnosti větrání, údržby a také stínění. Moderní střešní okna je možná klidně usadit až do výšky, kde na ně nikdo nedosáhne. To proto, že je možné je celkově ovládat na dálkové ovládání. Přes jednoduchý ovladač můžete okna otevřít, zavřít, zatáhnout clonu, nebo nastavit stínění podle potřeby. Střešní okna je možné montovat v řadě i nad sebou. Je možné je doplnit i solárními panely.

Pokrývačské práce- Olomoucký kraj

Zdá se, že položit střešní krytinu je jednoduché. No až tak jednoduché to není. Zvláště dnes, kdy střecha rovná se kvalita bydlení a náklady na teplo. Střešní krytina se pokládá podle vybraných technologií, které se odvíjí od užitných vlastností střechy. Trochu šroubovité. Ale v podstatě jde o to, že rozdíl v pokládce střešní krytiny je podle zateplení. Buď se zatepluji stropy, anebo střecha. Zateplená střecha se ukazuje jako výhodnější i v případě, že nejde o obytné prostory. Je možné totiž podkroví využít například k sušení prádla, tedy jako užitné místnosti. Moderní střecha je tedy zateplená, má kvalitní hydroizolaci a odvětrávání. Nakonec se pokládá vybraná střešní krytina. Každá střešní krytina se pokládá jinak. Má jiný tvar tašek a jiné upevnění. Rozhodující by pro výběr střešní krytiny měla být nosnost zdí a kvalita krovu. Pak také to, k čemu bude střecha sloužit. Pro obytný krov se hodí stabilní betonové a pálené tašky. Mají výbornou tepelnou izolaci, zachovávají si barvu, jsou odolné a jejich životnost se udává od padesáti do sta let. Betonová taška má delší životnost, ale je také o hodně těžší. Moderní alternativou jsou plastové tašky z recyklovaných materiálů. Vhodnou krytinou je i poplastovaný plech, který není třeba natírat, a lehké vláknocementové tašky, jejichž životnost se udává kolem třiceti let. S dlouhou životností a s malou hmotností jsou plechové střešní krytiny. Velmi dobré vlastnosti má titanzinková krytina a měděná střešní krytina, které není třeba povrchově upravovat. Bitumenová krytina či asfaltové šindele jsou z asfaltové lepenky, s minerální ochrannou vrstvou na povrchu. Tato krytina patří k velmi zajímavým, ale je vhodnější spíše na menší stavby.

Klempířské práce- Olomoucký kraj

Kvalitní oplechování střechy je velmi důležité. Voda je živel a ráda si nachází i ty nejmenší skulinky. Zatečení se pak i u nové střechy řeší velmi složitě. Jako nejvhodnější se ukazuje oplechování a klempířské prvky z odolných materiálů. Jde o hliník, nerez, titanzinek nebo měď.  Tyto materiály jsou sice dražší, ale není nutné provádět povrchovou úpravu a mají velmi dlouhou životnost. Navíc například měď časem získá neopakovatelnou patinu, což dům učiní vzhledově zajímavým. Jako velmi vhodné se ukazují i levnější materiály. Může jít o okapy z ocelového plechu opatřeného polyuretanovou vrstvou. Celý tento okapový systém lze snadno sejmout. Často se nabízí i celoplastové okapy. Ty jsou v pěkných pastelových barvách, ale jejich životnost není až tak velká.

Hromosvody- Olomoucký kraj

Hromosvody, správně bleskosvody nejsou sice povinné, ale ten, kdo chce ochránit svůj dům a svůj majetek si hromosvod jistě nechá instalovat. Moderní hromosvody se od těch starších liší upevněním, rozvržením i účinností. Jejich ochrana je tak nejen před zásahem blesku, ale i před vyhořením elektrických spotřebičů připojených do zásuvky. Hromosvod odborník naplánuje na míru domu. Vhodným materiálem jsou bezúdržbové kovy. A nezapomeňte, že od instalace za pět let je nutné udělat revizi hromosvodu. To zajistí, že bude stále plně funkční.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17958 (novesluzby.cz#24450)


Přidat komentář