Rekonstrukce střech - okres Zlín, okres Karviná

Máte na domě starou střechu a je vám jasné, že už dlouho nevydrží, že v blízké době budete muset udělat kompletní rekonstrukci střechy? Nebo budete stavět nový domek a zatím se rozhodujete, jakou střechu zvolíte?

Pokud se chystáte rekonstruovat střechu, nebo se rozhodujete jakou střechu zvolíte pro svou novostavbu, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Prozradíme vám, na co si dát pozor při stavbě střechy a jaké jsou výhody a nevýhody různých typů střešních krytin, které náš současný trh nabízí. Představíme vám také horolezeckou techniku, která vám při opravách střechy ale i jiných výškových pracích ušetří čas i peníze. Pokud jste z okresu Karviná nebo Zlín, máme pro vás navíc tip na firmu, která provádí výškové a pokrývačské práce i kompletní rekonstrukce střech.

Horolezecká technika při rekonstrukcích a výškových pracích Zlín

Když vidíte, jak se pracovníci nějaké firmy pohybují ve velkých výškách nad zemí zavěšení pouze na laně, možná vám může připadat, že je to nebezpečný hazard se zdravím a životy zaměstnanců a že takového zaměstnavatele by měli okamžitě zavřít. Jenže jste na omylu. Pokud jste někdy viděli horolezce, jak lezou na skály, mají na těle úvazek a jsou jištění lany, pak už asi víte, co je to horolezecká technika. Horolezecká technika, která se používá při výškových pracích, se nijak významně neliší od lezení po skalách. Vlastně je celkem běžné, že výškové práce prováděné horolezeckou technikou dělají lidé, kteří se ve svém volném čase věnují právě lezení po skalách. Proto se o ně nemusíte bát – jsou to zkušení lezci a dalo by se říct, že svou práci si vlastně užívají, protože lezení je v mnoha případech zároveň jejich životním hobby.

Kdy se používá horolezecká technika?

Horolezecká technika se využívá při mnoha typech výškových prací, jako jsou například oprava fasády, čištění okapů, mytí oken na výškových budovách, instalace sítí proti hmyzu do oken, instalace reklamních cedulí a poutačů, oprava střech, oprava komínů, hromosvodů či bleskosvodů atp. Kromě toho se horolezecká technika využívá také při postupném kácení stromů na místech, kde strom nelze pokácet celý naráz, protože by svým pádem mohl ohrozit okolní stavby, elektrické vedení atp. Horolezeckou techniku lze využít také při prořezávání stromů.

Výhody horolezecké techniky

Největší výhodou horolezecké techniky je to, že není potřeba stavět lešení, díky čemuž ušetříte spoustu času i peněz. Dejme tomu, že byste například potřebovali instalovat sítě proti hmyzu. Protože sítě proti hmyzu se na okna instalují z venkovní strany, byla by jejich instalace bez jištění ve vyšších patrech hodně nebezpečná. A teď si představte, že byste museli kvůli instalací sítí proti hmyzu nechat okolo celého domu postavit lešení. A nejen to, pronájem a stavbu lešení byste samozřejmě museli také zaplatit. Díky horolezecké technice je však instalace sítí proti hmyzu mnohem rychlejší a levnější. Kvalifikovaný pracovník je jištěn lanem, takže se může bezpečně vydat na venkovní parapet okna a bez přidržování pohodlně sítě do všech oken instalovat. Stejnou výhodu, čili úsporu času i peněz, má horolezecká technika u všech výškových prací, u kterých je použitelná a rovněž tak při kácení nebo prořezávání stromů, neboť není třeba povolávat vysokozdvižnou plošinu.

Výběr střešní krytiny podle nosnosti střechy

Pokud stavíme novou střechu svépomocí, rozhodně bychom si měli dobře spočítat, zda konstrukce střechy unese krytinu a k tomu ještě sníh, který na střeše bude v zimě ležet. Příliš slabá konstrukce střechy může zvláště v zimě, kdy napadne hodně sněhu, způsobit katastrofu v podobě zřícení střechy. Stejně tak pokud střechu pouze rekonstruujeme a měníme střešní krytinu za novou, měli bychom vždy volit krytinu stejné hmotnosti nebo lehčí, nikdy ne těžší. Musíme totiž počítat s tím, že konstrukce střechy byla navržena pro ten typ krytiny, který na ní byl předtím a nová krytina, pokud by byla výrazně těžší, by mohla způsobit potíže.

Ošetření střešní konstrukce okres Zlín, okres Karviná

Při stavbě nebo rekonstrukci dřevěné střešní konstrukce bychom měli dbát na ošetření dřeva proti živočišným škůdcům, houbám a plísním. Pokud bychom dřevo neošetřili, riskovali bychom tím snížení životnosti střešní konstrukce právě kvůli jejímu napadení škůdci. Protože vysoká vlhkost dřevu značně škodí, měli bychom se čas od času přesvědčit, zda někde není poškozená střešní krytina a zda do konstrukce střechy nezatéká.

Z jakých střešních krytin můžeme vybírat?

Existuje mnoho typů střešních krytin, ze kterých si můžeme vybírat:

  • Pálené a betonové tašky se vyrábějí v mnoha tvarech i barvách, snadno se pokládají, mají dlouhou životnost a příjemný vzhled, jejich nevýhodou je však vyšší hmotnost.
  • Vláknocementové desky byly dříve známé pod názvem eternit a bohužel se nechvalně proslavily svým škodlivým vlivem na zdraví. To však platí jen o starém typu eternitu, který se dnes už nevyrábí. Dnešní vláknocementové desky jsou ekologicky šetrné a zdraví neškodlivé. Jejich výhodou je dlouhá životnost a nízká hmotnost.
  • Plechová střešní krytina má nízkou hmotnost a velmi dlouhou životnost. Dnes vyráběné plechy jsou navíc opatřené ochrannou vrstvou, díky čemuž odpadávají dříve nutné pravidelné nátěry plechu. Nevýhodou by mohlo být přehřívání plechu na slunečním žáru.
  • Asfaltové šindele mají velmi nízkou hmotnost a také patří mezi nejlevnější střešní krytiny. Mají 20 let záruky a životnost min. 30 let.
  • Břidlice má vysokou odolnost a velmi dlouhou životnost. I přesto, jak jsou břidlicové tašky tenké, mají výborné tepelné i zvukové izolační vlastnosti. Navíc jde o stoprocentně přírodní materiál. Nevýhodou je však vyšší cena.
  • Dřevěné šindele jsou sice pěkné a lehké, avšak poměrně dost drahé, neboť se vyrábějí ručně. Pro prodloužení životnosti se navíc musejí impregnovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17505 (novesluzby.cz#23621)


Přidat komentář