Rekonstrukce střech - okres Nymburk a okolí

Velmi důležitý při rekonstrukci střechy je výběr střešní krytiny, která musí odpovídat mnoha faktorům majícím vliv na střechu jako takovou. S dodávkou vhodného materiálu, stejně jako s montáží, vám pomůže profesionální firma.

Rekonstrukce střechy může být různé intenzity  a různých rozměrů. Pokud máte v pořádku krovy, možná vám plně postačí výměna střešní krytiny za novou. Pokud se chystáte zrealizovat půdní vestavbu, zřejmě budete muset přistoupit ke kompletní rekonstrukci střechy. Firem, které dodávají a montují střešní krytiny všech druhů, typů a značek je spousta. Ovšem rozhodně není mnoho těch, které svou práci vykonávají opravdu poctivě a víc než na čemkoliv jiném jim záleží na kvalitně odvedené práci a naprosté spokojenosti zákazníků.

Rekonstrukce střech - okres Nymburk

A právě takovou firmou je i firma pana Michala Panušky, která se zabývá nejen dodávkou a montáží střešní krytiny včetně oken, ale také** výrobou klempířských prvků a prováděním izolací rovných střech**. Plánujete-li rekonstrukci střechy, bude pro vás tou nejlepší volbou obrátit se právě na tuto firmu. Učinit tak můžete buď osobně na adrese sídla firmy: Hořátev 15, Nymburk 289 13, telefonicky na čísle: +420 603 511 394, nebo emailem: alcufe@tiscali.cz. O kvalitách této firmy se mohlo přesvědčit již mnoho zákazníků, kteří byli s provedenými pracemi absolutně spokojeni.

Výběr střešní krytiny, pokrývačské práce Nymburk

Střešní krytina plní hned několik funkcí a rozhodně není vhodné vybírat pouze tu, která se vám líbí vizuálně. Při výběru totiž musíte brát v potaz i půdorys domu, polohu domu, klimatické podmínky, které působí na dům, a sklon střechy. Ten je hodně důležitý z hlediska volby střešní krytiny. Vzhledem k tomu, že se na našem i zahraničním trhu vyskytuje velké množství druhů krytin, které jsou vyráběné z nejrůznějších materiálů, není jednoduché se v takové nabídce orientovat. Byla by škoda vyhodit peníze za krytinu, která nevyhovuje konstrukce vašeho domu, která by jej příliš zatěžovala, a která by nebyla plně funkční jen proto, že ji vybíral neodborník. Stejně jako pokrývačské práce, i výběr krytiny přenechejte tomu, kdo střechám opravdu rozumí. Jen tak se můžete těšit z kvalitní střechy, která zajistí vše, co zajistit má.

Dodávka a montáž střešních oken okres Nymburk

I u střešních oken je důležitý správný výběr, neboť jen tak můžete ušetřit energii a zajistit prosvětlení vaší domácnosti. S tím, jak se rychle rozvíjí technologie výroby střešních oken, se zvýšily i nároky na design střešních oken a hlavně na jejich funkčnost. Můžete tak vybírat střešní okna z různých materiálů i volit mezi jednotlivými variantami bezpečnostních prvků. Střešní okna se vyrábějí v různých provedeních, a vy tak můžete vybírat mezi okny kyvnými, výklopnými, elektrický ovládanými, svislými nebo střešními výlezy.

Jaký materiál pro střešní okna zvolit?

Při výběru materiálu pro střešní okno hraje podstatnou roli skutečnost, jaká vlhkost se drží v podkrovním prostoru, do kterého budou střešní okna umístěna. Tam, kde se vlhkost vzduchu drží mezi cca 40 až 60%, se můžou použít střešní okna vyrobená ze dřeva. Taková okna jsou velmi pěkná a především se vyznačují vysokou kvalitou. Tam, kde se drží větší vlhkost, raději sáhněte po oknech plastových. Plastová okna jsou také ideálním řešením do panelových domů a také všude tam, kde není čas na zásadní údržbu nátěru.

Jakou střešní krytinu vybrat?

Vybrat střešní krytinu, ať už pro novostavbu, nebo pro starší rekonstruovaný dům, není jednoduché a tohoto úkolu byste se měli zhostit zodpovědně. Střešní krytina má vliv jak na vzhled domu, tak i na funkce domu. Na výběr máte z lehkých a těžkých střešních krytin. Výběr střešní krytiny samozřejmě podléhá cenám, které jste ochotni za tento materiál vynaložit. I přesto, že je váš rodinný rozpočet dosti omezen, se dá vybrat taková střešní krytina, která bude plně odpovídat požadavkům stavu vašeho domu a vaší střechy. Stačí konzultace s odborníky, kteří vám nabídnou nejvhodnější řešení pro jakýkoliv rozpočet. Při výběru střešní krytiny je potřeba zaměřit svou pozornost na krov a na to, jakou má schopnost v odolávání hmotnosti. Jestliže se vám nechce rekonstruovat krovy přesto, že takový krov neunese velkou hmotnost, pak nezbývá, než sáhnout po lehké střešní krytině. Myslete také na to, že střecha musí odolávat dešti, sněhu, větru a dalším povětrnostním vlivům a není tedy od věci porozhlédnout se po vašem okolí, jaké střechy se na domech vyskytují nejčastěji.

Těžké střešní krytiny, lehké střešní krytiny

Mezi těžké střešní krytiny patří pálená taška, betonová nebo břidlicová taška. Lehké střešní krytiny jsou tvořeny např. plechovými dílci, asfaltovými a dřevěnými šindeli, nebo vláknocementovou krytinou. Barvy téměř všech střešních krytin jsou různé, vybírat můžete z široké škály barevného provedení, až na pár střešních materiálů, u nichž je výběr barvy omezen.

Klempířské prvky, okapy

Klempířské prvky jsou nepostradatelnou součástí každé střechy. Záleží však nejen na výběru jednotlivých prvků, ale také na jejich barevném provedení. Vybírat můžete mezi různými odstíny i barvami, aby tyto prvky dokonale ladily se střechou, a to v případě, kdy se nerozhodnete pro měď nebo titan zinek. Pokud se rozhodnete pro ty levnější okapní systémy vyrobené z pozinkované ocele, pak mějte na paměti, že žlaby a svody budete muset jednou za čas natírat. Takové okapy však nejsou nejlepší volbou, neboť i když se v počátku jeví jako nejlevnější varianta, následné pravidelné barvení, tyto prvky prodraží a navíc vám za nějaký čas stejně zreziví. Pozinkovaná ocel vydrží méně než plast, měď, titan zinek. Co se týká okapů, zde byste neměli hledět na cenu a volit kvalitu. Stejně jako výběr materiálu a prvků je nutné věnovat velkou pozornost výběru toho, kdo bude klempířské prvky montovat. Kvalita řemeslníka je totiž na tom celém nejdůležitější a nejpodstatnější.

Izolace rovných střech okres Nymburk

Nejen u novostaveb, ale také u starších domů se můžete setkat s rovnou střechou. Něco, co bylo dříve velmi málo vyhledáváno, se dnes stává moderní a trendy. Pro stavbu rovné střechy je však potřeba dostatečných znalostí, protože funkce rovné střechy musí být totožná se střechou šikmou. Nejdůležitější je, aby taková střecha byla zabezpečená před povětrnostními vlivy. Tepelná izolace střechy je v dnešní době již naprostou samozřejmostí a nezbytností a u rovné střechy je izolace stejně samozřejmá jako izolace obvodových stěn. Rovné střechy kladou vysoké požadavky na provedení a tomu musí odpovídat i celá struktura její stavby. Hydroizolace střechy se nemůže pokládat bez ohledu na návrh střechy jako takové.

Pří výběru hydorizolace se odborníci nesoustředí jen na kvalitu a trvanlivost této izolace, ale také na vnitřní i vnější komplexní podmínky. Je potřeba si uvědomit, že rovná střecha, přesto, že se tak jmenuje, není nikdy rovná a vždy se vyznačuje určitým spádem a to proto, aby z ní mohla odtékat voda do okapů. Na povrchu takové střechy je nutné umístit povlakovou hydroizolaci a ta musí být zhotovena z materiálu, který bude úspěšně odolávat vodě nejen v tekutém, ale také v pevném skupenství. Mnohem více vám o izolacích rovných střech vysvětlí firmy, které jsou také připraveny kdykoliv dodat nejvhodnější izolační materiál a tento odborně použít právě pro vaši střechu, díky čemuž bude střecha po mnoho let ve stoprocentním stavu a vy se budete v interiéru domu cítit příjemně a pohodlně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17535 (novesluzby.cz#23667)


Přidat komentář