Rekonstrukce střech - okres Kutná Hora a okolí

Střecha je nejdůležitější částí domu. Chrání dům před povětrnostními vlivy, dodává domu krásný a často zajímavý vzhled. Dnes je módní i zdobení střechy různými soškami, od houkající sovy až po náměsíčného panáčka.

Co když je střecha zastaralá?

Stejně jako stárneme my, tak stárne i naše bydlení. Týká se to samozřejmě i střechy. A protože střecha i když je až nad naší hlavou je základem pro kvalitní bydlení, je nutné ji věnovat náležitou pozornost. Než se rozhodnete pro rekonstrukci nebo stavbu nové střechy zvažte, zda nechcete využít i** podkrovního prostoru**. Pod střechou vzniká často originální bydlení, které lze využít buď jako rozšíření stávajících prostor nebo jako ateliér, zimní zahradu, domácí fitness nebo společné prostory, kde budete trávit čas hraním ping pongu či jinou zábavou. Zkrátka možností je mnoho a je škoda nechat půdní prostory jen ke skladování starého harampádí. Obzvláště, když se pouštíte do nové střechy nebo do její rekonstrukce. S novou střechou přichází často nové nápady. S těmi vám pomohou architekti a** projektanti**. Se samotnou stavbou pak tesařští mistři, kteří dnes nabízejí nejen tesařské práce, ale i pokrývačské a klempířské. Zkrátka nabízejí kompletní stavbu střechy na klíč.

Rekonstrukce střech - okres Kutná Hora

Právě takovou tesařskou firmu vám můžeme doporučit. Jedná se o firmu pana Lukáše Fliegera. V jeho nabídce najdete realizace** nových střech i rekonstrukce starých střech, a to včetně dodání veškerých potřebných materiálů**. Objednat si můžete klempířské, pokrývačské nebo tesařské práce. Pan Lukáš Flieger vám vždy vyjde vstříc a bude se snažit splnit veškerá vaše přání. Najdete ho na adrese Tyršova 334, 285 04 Uhlířské Janovice. Lépe však uděláte, když si schůzku domluvíte předem buď telefonicky na čísle +420 606 312 659, nebo e-mailem lukasflieger334@seznam.cz.

Jak opravit střechu?

Oprava neboli** rekonstrukce střechy** je náročná činnost. Nemůžete se do ní pustit sami. Takováto práce potřebuje odborníky, kteří vědí, jak propočítat vše potřebné. A je toho opravdu hodně. Začíná se kontrolou střechy. Zde má slovo i statik. Mezi další kritéria patří i územní plán. Nelze totiž stavět to, co se vám zrovna líbí. Je nutné se přizpůsobit okolní zástavbě. Při samotné rekonstrukci záleží na hodnotách v původním projektu a na projektu současném. Zde jsou uvedeny všechny parametry domu i možné zatížení. Pak se řeší původní typ střechy a typ střechy nové. V některých případech se vlastně jen vymění staré materiály za nové. V jiných případech je možná** kompletní změna** celé střechy. K té se často přistupuje právě s možností rozšíření bydlení do podkrovních prostor.

Výroba krovů okres Kutná Hora

Přestože** krov** vlastně nevidíte, tak je nejdůležitější částí střechy. Jde o funkční nosný prvek, který nese veškeré zatížení a zároveň musí splňovat i funkci pěkného a účelného tvaru. Jeho řešení závisí na půdorysu stavby, druhu konstrukce a výšce budovy. K výrobě krovů se používá dřevo. K nejčastěji používaným patří dřevo smrkové, ale i jedlové, borové nebo dubové či z akátu. Na kotevní prvky se pak většinou používá dub, buk nebo akát.

Klasické střechy, sedlové střechy

Nejčastěji se u nás staví střecha sedlová. Její sklon je 40 až 45 stupňů a rozpětí krokví sedm až deset metrů. Klasická sedlová střecha má dvě roviny, přímočarý hřeben, dva štíty a dva okapy svedené na každé straně. Sedlová střecha se může různě lomit a kombinovat. Vznikají tak krásné a velmi zajímavé typy střech, které se nazývají křížové nebo polokřížové. Mansardová střecha je o další variantou sedlové střechy. Tento typ střechy se nejčastěji využívá právě k půdním vestavbám.

Netradiční střechy, stanové střechy, jehlové střechy

Mezi málo využívané typy střech patří stanová střecha, jehlová střecha, cibulová střecha a kuželová střecha. Stanová střecha se skládá ze čtyř střešních rovin, které se sbíhají do středového vrcholu. Je využívána pro samostatně stojící budovy se čtvercovým základem. Jehlová a** kuželová** střecha se využívají na věžích. Současných i historických. Cibulová střecha nabízí využití například u hvězdáren a netradičních staveb.

Střechy pultové, použití na hranici pozemku

Jde o střechy, které mají jeden hřeben, okap, jednu střešní rovinu a tři štíty. Tento typ střech se nachází velmi často na hranicích pozemků nebo se používá u přístavků. Najdete ho i v ekologické architektuře pod názvem aktivní solární domy.

Izolace střechy, izolace dvouplášťová a tříplášťová Kutná Hora

Před vnějšími vlivy chrání střechu důsledná izolace z paropropustné fólie. Tato izolace by měla být minimálně dvouplášťová. Mnohem účinnější je však tříplášťová izolace. Investice do kvalitní a dostatečné izolace střechy se mnohonásobně vrátí v komfortu bydlení, v tepelných úsporách a zejména pokud počítáte se zabydlením podkroví.

Co na střechu - výběr střešních materiálů

Výběr střešních materiálů je opravdu široký. Vybírat lze nejen různé tvary, ale i barvy. Přesto je důležité vybírat střešní materiál podle klimatických podmínek, sklonu střechy i územního plánu. Volit můžete mezi klasickou krytinou, krytinou z přírodních materiálů, plechovou krytinou, bitumenovou krytinou nebo třeba krytinou z recyklovaných materiálů.

Pálená krytina, odolnost proti UV záření, kyselým dešťům

Jde o klasickou tašku, která však dnes má již více různých tvarů a dokonce může být i barevná. Má výbornou odolnost proti UV záření, kyselým dešťům i velké zátěži. Moderní úprava** engobováním a glazováním** zabraňuje usazování nečistot a zejména lišejníků a mechů. Životnost pálené tašky se udává od 50 do 100 let.

Betonová krytina, nízká nasákavost, mrazuvzdornost, pevnost

I ta je v nabídce mnoha tvarů a barev. Může být v lesku, pololesku nebo matu. Povrch těchto tašek je ošetřen až pětivrstvým akrylátovým nástřikem. Vlastnosti betonových tašek jsou nízká nasákavost, mrazuvzdornost, pevnost a nízký přenos hluku. Životnost těchto tašek je více než sto let.

Přírodní krytina, ideální pro členité střechy

Sem patří léty vyzkoušená břidlice. Je ideální pro členité střechy. Vypadá krásně a originálně. Její pokládka však není jednoduchá a ne každý ji umí. Břidlice je nabízena jako opravdu přírodní nebo v** kopii** z recyklovaných materiálů.

Bitumenové krytiny, pásy, šindely

Vyrábějí se v** pásech a jako šindely**. Na střeše působí velmi dekorativně. Pokládku je nutné realizovat za tepla, poněvadž v chladném počasí křehnou a lámou se. Jakmile jsou však položeny na střeše, tak jim chlad nevadí. Jejich životnost se pohybuje kolem třiceti let.

Plechové střechy, krytina z titan-zinku, hliníku

I dnes patří mezi hojně používané. V nabídce jsou plechové šablony nebo krytina z tabulového pozinkovaného a měděného plechu. Asi nejhezčí je střešní krytina z** mědi**. Je však velmi drahá a láká zloděje. Stejně kvalitní je střešní krytina z** titan-zinku, hliníku** a také z poplastovaného plechu. Je však mnohem levnější a poněkud méně trvanlivá. Nejpracnější na údržbu je krytina z** pozinkovaného plechu.** Je nutné ji často natírat. Kvalitní barvy však ji dají nádech zajímavosti a přitažlivosti.

Klempířské práce Kutná Hora

Ano je to tak. Klempířské práce dodají střeše zajímavou podobu. Zručný klempíř dokáže vytvořit kromě užitkových prvků i prvky ozdobné. Ty udělají celou střechu velmi zajímavou a krásnou. Asi nejhezčí jsou klempířské prvky z mědi. Ale opět platí, že jsou velmi drahé. Jejich výhodou však je, že nepotřebují žádnou údržbu a časem získají krásnou modro-zelenou patinu. Stejně krásné a zároveň bezúdržbové jsou titan-zinkové klempířské prvky. Jsou však mnohem levnější. Kromě toho lze na klempířské prvky využít všech materiálů jako na plechové střechy. Navíc klempířské prvky z poplastované oceli jsou nabízené jako ucelený stavební systém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17384 (novesluzby.cz#23449)


Přidat komentář