Rekonstrukce střech - okres Chrudim

Při výběru materiálu nové střechy je nutné zvažovat komplexnost nabízených střešních i klempířských systémů, jejich bezúdržbovost i životnost. Moderní systémy nabízejí i něco víc, například solární panely.

Na co pamatovat při rekonstrukci střechy

Pokud se chystáte na stavbu či rekonstrukci střechy, pak určitě na celou věc pohlížejte hned z několika stránek. Opravdu se to ve výsledku a zejména z dlouhodobého přínosu vyplatí. První stránkou by měla být kvalita a technické vlastnosti materiálu. Tedy odolnost klimatickým podmínkám, bezúdržbovost a celková nabídka prvků systému. Další stránkou by měla být i účelnost celé stavby či rekonstrukce. Nové prostory mohou nabídnout účelné bydlení a doplňky střešních systémů, pak například ohřev vody pomocí solárních kolektorů. Další stránkou je** bezpečnost**. Výstup na střechu by měl být vždy bezpečný. To umožní prvky, které zajistí výstup ke komínu, solárnímu systému i k anténám a hromosvodu. Další by měla být i krása, barevnost a tvar střešní krytiny. I to je velmi důležité. Ne vše se hodí všude. Výběr může být dokonce omezen stavebním a památkářským úřadem. Nicméně pokud zvážíte všechny možnosti, které nabízí právě střecha a střešní systémy, pak zjistíte, že můžete mnohé získat.

Rekonstrukce střech –  okres Chrudim

S výběrem konečné podoby i účelnosti střechy vám pomohou odborníci. Stejně tak i se stavbou. Každá stavba i kompletní rekonstrukce střechy musí mít projekt a povolení stavebního úřadu. Podle projektu vám pak odborníci střechu postaví.

Rekonstrukce střech, kompletní rekonstrukce a opravy okres Chrudim

Rekonstrukci střechy můžete provádět jako částečnou i komplexní. Částečná se většinou provádí po podrobné prohlídce krovu, izolace, zateplení, střešní krytiny a oplechování. Pokud se najdou jen drobné závady tak se opraví formou pravidelné údržby. Může se však objevit i nákladnější závada. Například vadná izolace nebo střešní krytina. I zde se vystačí jen s částečnou opravou, kdy se vymění izolace, nebo jen střešní krytina, či se opraví klempířské prvky, které zajišťují odvod vody ze střechy. Pokud je však střecha celkově ve špatném stavu, pak nezbývá než ji kompletně rekonstruovat. Kompletní rekonstrukce se provádí i v případě přestavby střechy na obytný prostor.

Tesařské práce okres Chrudim

Zajišťují vše kolem střešní konstrukce. A to u všech typů střech. Většinou se na našem území setkáváme se sedlovými střechami, které mají střešní konstrukci zajištěnou vaznicovou soustavou krovů. Samotné postavení krovu je dáno velikostí objektu a rozpětím, sklonem, výškou a tvarem samotné střechy. Přitom tvar střechy je závislý i na místě, kde je objekt postaven. Jinou střechu bude majitel volit ve městě, a jinou na horách, kde je hodně sněhu, který každou střechu i nosné zdi domu nadměrně zatěžuje. Právě proto je vhodné nechat si před vytvořením projektu a započetím práce vypracovat možná řešení střechy. Ta mohou ukázat na modelové situaci střechu i se střešními okny a solárním systémem. Přitom zde můžete porovnat tvar střechy, zbarvení, typ oken, i právě zmiňovaný solární systém.

Izolace střech okres Chrudim

Před začátkem pokrývačských prací je nutné střechu** izolovat**. Dnes se střecha staví jako jednoplášťová, to v případě, kdy nebude instalována půdní vestavba, nebo více plášťová, to pokud budou střešní prostory obývány. Samotná izolace se skládá z** hydrofolie, parozábrany, odvětrávání a tepelné izolace.** Dřívější střechy se neizolovaly. Jak ukázal čas, tak tím trpěla nejen kvality střechy a tepelná pohoda domu, ale i peněženka majitele. Studená střecha totiž nijak nesnižovala náklady na teplo. Pokud střechu zateplíte, tak ušetříte na nákladech za vytápění až 40%. A to je jistě dost.

Pokrývačské práce v okrese Chrudimi

Následují po instalaci izolace. Pokrývači dnes využívají střešních systémů, což umožňuje perfektně položenou střešní krytinu i následnou instalaci antén, satelitu, systému hromosvodu a například i solárního systému. Moderní střešní systémy jsou nabízeny v široké škále střešních prvků. To usnadňuje celou pokládku a velmi zvyšuje odolnost střešní krytiny. Není totiž třeba střešní krytinu vrtat, řezat, ani nijak jinak upravovat. Stačí si vybrat z předem připravených a ošetřených dílů.

Moderní střešní krytina

Dnešní střešní krytiny jsou upraveny proti ulpívání nečistot, přichytávání mechů a lišejníků. Jsou nabízeny v krásných barevných odstínech, což umožňuje perfektní sladění střechy, fasády i klempířských prvků. Zajímavé jsou i tvary. Jeden typ střešní krytiny je nabízen v několika tvarových provedeních. Nejkvalitnější střešní krytiny mají životnost až 100 let. Patří k nim betonová a hned za ní keramická pálená taška. Přitom zásluhou glazování mají obě střešní krytiny jen malou nasákavost, dobrou izolaci proti hluku a jsou odolné všem klimatickým podmínkám. Snad jedinou nevýhodou betonové tašky je její hmotnost.

Klempířské práce na Chrudimsku

I klempířské práce dnes využívají střešních systémů. A také zde jde především o kvalitu a dlouhou životnost. Tu zajišťují moderní i tradiční bezúdržbové materiály. Z tradičních je to měď, která se může jevit jako nevýhodná pro toho, komu vadí její změna zbarvení. Pak je tu titan zinek, který je levnější, stejně kvalitní jako měď, po celou dlouhou dobu životnosti nevyžaduje žádnou údržbu, a jeho výhodou je, že nemění barvu. Poplastovaná ocel je dalším velmi trvanlivým materiálem. Probarvený plast řadu moderních svodů a okapových systémů doplňuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17858 (novesluzby.cz#24277)


Přidat komentář