Rekonstrukce střech - Louny

Jste nuceni provést rekonstrukci střechy a s tím také rekonstruovat krovy? Pokud ano, pak byste měli vybírat řemeslníky opravdu obezřetně. Nevíte, co Vás čeká? Čtěte dále a dozvíte se víc.

Jak jistě všichni víme, je střecha hlavním prvkem celého domu a jako taková by měla být v naprostém pořádku. Ti z nás, kteří již zažili, co to je, mít díru ve střeše či potřebovali střechu novou, vědí, že velmi záleží na tom, koho oslovíme s prosbou o realizaci opravy či rekonstrukce střechy.

Tesařské práce, zkušený tesař Louny

Každý z nás, kdo potřebuje provést rekonstrukci či stavbu střechy potřebuje v první řadě zkušeného tesaře. Pouze zkušený tesař je schopen střechu zhotovit tak, aby byla konstrukce střechy provedena přesně podle aktuálních předepsaných předpisů. Tímto způsobem dojde k postavení stabilní a bezpečné konstrukce střechy, která splňuje rovněž dostatečnou nosnost.

Jak probíhá stavba střechy?

První na řadě při stavbě střechy je projekt, který nám zaručí kvalitu krovu. Co tento projekt obsahuje? Mimo jiné musí projekt střechy obsahovat základní půdorysy, řezy a v neposlední řadě také schématické rozmístění jednotlivých prvků. Tento projekt je nezbytný pro samotnou realizaci tesařských prací. Poté, co je projekt zhotoven, přichází na řadu stavba samotné střechy a dále pak příprava a montáž krovu. Všechny tyto práce by měl provádět člověk zkušený a znalý, neboť je při nich zapotřebí podrobná znalost technologických postupů. Není potřeba se zmiňovat o tom, že musí tesař umět číst v projektové dokumentaci, bez níž nelze stavbu realizovat.

Klempířské práce Louny

Ještě před tím, než začne klempíř na naší střeše pracovat, je důležité pečlivě zaměřit vše potřebné, aby bylo možno odhadnout dostatek materiálu. Při výběru vhodného klempíře bychom měli brát v úvahu také možnosti, jako jsou dodávky materiálů apod. Je zde také vhodné požádat o předběžnou kalkulaci.

Co vše můžeme od klempíře očekávat?

Klempířské řemeslo je velmi specifické a jako takové je předurčeno k tomu, že jej mohou vykonávat pouze lidé, vyučení v oboru klempíř. Práce klempíře zahrnují dodávky materiálů a dále pak montáže okapů, parapetů, plechových krytin, oplechování střech a instalaci hromosvodů atd. A jaké materiály klempíři při své práci používají? Jedná se o pozinkovaný, titanzinkový, měděný a poplastovaný ocelový plech.

Pokrývačské práce, pokrývač Louny

Aby byla střecha střechou, musí být opatřena kvalitní střešní krytinou. A jelikož se většina z nás pokrývačským pracím nevěnuje, avšak je potřebujeme, musíme si na ně zavolat zkušeného pokrývače. Pokrýt střechu lze několik druhy materiálů, ale nás by mělo vždy zajímat především to, zda je to materiál kvalitní a také, zda jej pokládá odborník s co možná nejdelší praxí.

Jak vybírat střešní krytinu?

Při výběru vhodné střešní krytiny bychom měli mít po ruce zkušeného odborníka, který nám poradí. Nezáleží totiž pouze na barvě střešní krytiny, ale především na mikroklimatických podmínkách. Velmi důležité pak je, brát ohled na teplotu vzduchu, vliv slunečního záření, větru, exhalací či vlivy znečištěného životního prostředí. V neposlední řadě je nutno také zmínit vliv sněhu a dobu, po kterou se v daném místě vyskytuje, hluk či otřesy atd. Pokrývači vybírají střešní krytinu podle sklonu střechy a dalších kritérií. Střešních krytin je velká spousta a vybrat si z nich tu pravou je pro laika naprostou záhadou. A jaké druhy střešních krytin pokrývači používají? Jedná se o pálené, betonové, plechové, vláknocementové či asfaltové krytiny.

Kdy volat pokrývače?

Pokrývači jsou řemeslníci vykonávající pokládky střech, provádějící výměnu střešních krytin či provádějící rekonstrukci a opravy střech. V případě potřeby pro nás zajistí dodávky a montáž bezpečnostních prvků, jako jsou sněholamy, lávky atd. či dodávku a montáž střešních oken včetně doplňků.

Jak probíhá rekonstrukce střechy?

V první řadě je nutno si říct, že je rekonstrukce střechy náročnou činností a proto nemůžeme počítat s tím, že to bude záležitost, která se zvládne během jednoho dne. Nejdůležitější na celé rekonstrukci střechy je, vybrat si vhodnou firmu, které tuto práci svěříme. Pokud jsme si ji již našli, je na místě sepsat podrobnou smlouvu o dílo, kterou bychom měli konzultovat s odborníkem. Při podpisu smlouvy je potřeba mít na paměti, že se jedná o věc finančně nákladnou a proto bychom měli v případě, že si nejsme jisti oslovit odborníka, nejlépe právně vzdělaného, který nám s tímto pomůže.

Kontrola stavu staré střechy

Před tím, než firma začne cokoli dělat, musí zkontrolovat, jak je na tom současná střecha. Velkým problémem současné doby jsou brouci, kteří napadají střešní trámy a těmi jsou červotoči, tesaříci apod. Je-li to možné, odstraní tento hmyz chemickými přípravky a v případě, že tento postup není možný, je nutno nechat zhotovit nový krov.

Volba krytiny, klempířských prvků atd.

Jakmile máme jasno v tom, zda bude potřeba nový krov či ne a máme vypracovanou předběžnou cenovou nabídku, přichází na řadu volba nové střešní krytiny, klempířských prvků a dalších nutných doplňků, které jsou součástí střechy. Jakmile máme vše vybráno, přichází na řadu již zmiňovaná smlouva o dílo. V této smlouvě musí být do všech detailů popsány náležitosti jako termín realizace atd.

Demontáž staré střechy a realizace střechy nové Louny

Smlouva je podepsána a tak již nic nebrání tomu, začít. Jestliže se firma rozhodla demontovat starou střechu, musí pracovat velmi rychle, aby měla dostatek času na další práce. K těmto pracím patří celková demontáž, odvoz sutě a následně pak opětovné zakrytí střešního pláště, což je důležité v případě, že je počasí nepříznivé a prší. Poté, co jsou zhotoveny všechny tesařské práce, je naimpregnován krov, pokračuje se laťováním a poté pokládkou nové střešní krytiny. Jakmile je položena nová střešní krytina přichází na řadu montáž všech doplňků, kterými jsou střešní okna, nášlapné plošiny, odvětrávací prvky atd.

Instalace okapů na střechy Louny

Součástí střechy jsou bezpochyby klempířské prvky, na jejichž provedení je nutné volat zkušené klempíře. Jestliže si myslíte, že je vhodné na provedení klempířských prací šetřit, pak byste měli vědět, že tomu tak není. Pouze zkušený klempíř dokáže instalovat okapy a jiné prvky, které zabrání zatečení vody tak, abychom se nemuseli bát každého deště. Součástí kvalitně odvedené klempířské práce je tedy nejen nutnost profesionálního zásahu, ale také a to především kvalitní materiály.

Klempíř svou práci vykonal a tak již zbývá pouze poslední věc, kterou je předání hotové střechy jejímu majiteli. K předání hotové střechy by mělo dojít v předem stanoveném termínu, který je rovněž zanesen ve smlouvě o dílo. Samozřejmostí je také záruka, na kterou máme právo nejen od vykonavatele všech prací, ale také od výrobce materiálů, které jsou k realizaci střechy použity.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17374 (novesluzby.cz#23433)


Přidat komentář