Rekonstrukce střech - Kroměříž

Potřebujete rekonstruovat dům? Pokud nejste profesionál, vždy si zavolejte odborníky. O dané problematice byste ale měli něco vědět, abyste poznali, zda dělníci postupují správně. Dnes se proto zaměříme na rekonstrukce střech.

Údržba střechy Kroměříž

Víte, jaké místo je v domě nejdůležitější? Samozřejmě, že každá stavba potřebuje údržbu všech částí, jinak vám začne chátrat. Nelze upřednostňovat jen jednu oblast, jsou ale místa, která jsou citlivější na vnější vlivy. Základem je prvotní konstrukce. Tou je skelet domu, který musí být pevný, aby se udržely další aplikace, které stavba má. Záleží ale také na jednotlivých částech domu. Kam ale nejvíce působí vnější vlivy? Na** střechu**.

Pokud například prší nebo padá sníh, vše se zadržuje právě v této oblasti. A pokud jsou zde díry nebo jiná poškození, povětrnostní vlivy působí do dalších struktur vaší stavby. Například zatékání vody může snadno ohrozit bytelnost stěn a může se v domě tvořit vlhkost. Když na střeše, která není dostatečně pevná, ulpí sníh, může zase hrozit, že se nánosy tohoto živlu propadnou do vnitřních prostor a vytvoří se škody třeba i za sta tisíce korun. Je tedy zapotřebí investovat především do těchto oprav. Jakmile se něco poškodí, následná náprava vás může stát mnohem více. Naštěstí jsou tu ale profesionálové, kteří vám pomohou těmto jevům zamezit. Na koho se obrátit?

Rekonstruování střechy, zateplování střech Kroměříž

Aby byla střecha tím správným ochranným prvkem, musí být dostatečně pevná a odolná, proto se musí pravidelně rekonstruovat. Nelze říci, jak často by se měly opravy provádět. Všeobecně to je jednou za více let, ale záleží na materiálu, opotřebení a jiných faktorech. Rozhodně si pozvěte odborníka, pokud se vám nebude něco zdát. Vždy je lepší podchytit problém včas, aby vás to posléze nevyšlo na více peněz. Rekonstrukční práce se mohou provést do úplného základu, když se sundá celá střecha a znovu se udělá krov, případné vylepšení a pokrytí. Ve fázi rekonstrukční ale lidé právě využívají různých zlepšovacích systémů, které moderní doba nabízí. Sem patří již zmíněné zateplování, nové prvky v topení (aplikace nového komína) nebo třeba si můžete nechat dát solární panely, které též šetří energie, jelikož vstřebávají sluneční záření (zadarmo) a tu pak přemění na energii, kterou topíte.

Klempířské práce Kroměříž

Zde se jedná o manipulaci s plechem. Ten je velmi příhodný materiál, který je nejen flexibilní, co se týká tvárnosti, ale také i z hlediska určité izolace. Plech sám o sobě zabraňuje třeba profukování a upevňuje strukturu daného místa. Je rovněž jističem různé úpravy domu, což může být třeba zateplení nebo jiná izolace. Na ty se podíváme zblízka, nyní si ještě vyjmenujeme případy, kdy se plech využije.

K čemu je tento materiál vhodný? Plech na domě může být třeba k tomu, že se oplechuje komín, kdy se tak zabrání nejen úniku žhavého kouře tam, kam nemá, ale také se ukotví. Plech je samozřejmě nezbytný, když se dělají okapy nebo parapety, kdy se tak odstraňuje voda, která by poškodila fasádu domu. Oplechovat můžete ta místa, kde hrozí, že by zde třeba prorůstaly rostliny a zase by ohrožovaly stavbu.

Pokrývačské práce Kroměříž

Do této fáze spadá hned několik činností. Položení tašek, zajištění střešních plášťů a další práce, které souvisí s pokrytím střechy, jsou pokrývačské. Pokrytí taškami je rovněž nutné, i když spousta lidí to podceňuje. Na spoustě míst můžete vidět, že lidem třeba chybí taška ve střeše. Mnozí si říkají, že to nevadí, protože to je jeden komponent z mnoha. Není ale pravda, že by to tak úplně jedno. Střešní taška je svým dezénem uzpůsobena tomu, aby po ní ztékala voda nebo aby se sesouvaly nánosy tak, že** nebudou zatěžovat střechu**. Tím pádem je zapotřebí mít všude pokrytí a zejména v těch spodních částech, kde se navíc chrání zdi. Hlavně mějte na paměti, že střecha je první kontaktu s povětrnostními podmínkami, které na ni dopadají a tím pádem zatěžují střechu a i celou stavbu. Takže pokud chcete něco udržovat a vyloženě vám nepadají zdi, tak střecha je jako první, co se musí opravit. Střešní oblast je nezbytná pro bytelnost domu. Jen si to představte logicky. Jakmile bude touto vrchní částí něco prorůstat nebo protékat, tak se to dostane do zdí a ty pak ztratí svoji bytelnost a stavba statiku. Proto je nutné, abyste měli zajištěnou dokonalou střechu, která nepropustí nic, co by ohrožovalo váš domov.

Tesařské práce v Kroměříži

Tesařské práce jsou těmi, kde se manipuluje se dřevem. Základem je úprava krovů, ty jsou základní konstrukcí střechy. Jednotlivé trámy nejprve vytvoří pevnou základnu střechy a ty se poté pokryjí potřebnými krytinami. Těmi mohou být základní aplikace, ale také výhodné prvky, které zlepší vlastnosti střechy. Krov je tedy to základní, co drží střechu pohromadě, takže si na tom dejte záležet, resp. investujte do toho, co vám profesionál doporučí.

S tím souvisí i rekonstrukce krovů čili opravy, protože jednou za čas se musí obnovit, aby byly opět stabilní a pevné. Není to ale záležitost příliš častá. Záleží samozřejmě na kvalitě a poškození střechy, ale všeobecně to je záležitost několika desetiletí. S tím také souvisí i demontáže původních střech, když je třeba chcete vyměnit za nové. To se pak může týkat jiného typu opláštění nebo místo zkosené střechy budete chtít plochou. Samozřejmě, že demontáž střechy se dá udělat, když chcete přistavět patro, a pak se teprve rozhodnete, jestli si necháte původní** typ střechy** nebo zvolíte jiný.

Odborníci na střechy na Kroměřížsku

Pokud nevíte, jak se starat o střechu, vždy si zavolejte odborníky. Je to ta nejlepší investice, protože zhodnocujete svůj majetek. Provádět některé práce metodou pokus-omyl se nevyplácí, i když jste zruční. Můžete provést úpravy tak, že to vypadá, že je vše v pořádku. Dlouhá léta může ale někam zatékat, a díky tomu se poškozují i další části domu. Umíte si představit, jak bude vypadat dům po několika letech prosakování vody? Stěny budou vlhké, najednou se začnou bortit a vše půjde rychle dolů. Dům se zničí anebo vás bude stát hodně peněz rekonstrukce už celého objektu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17854 (novesluzby.cz#24273)


Přidat komentář