Rekonstrukce střech - Kralovice

Rekonstruovat je možné všechny typy střech. Pokud však plánujete podkrovní bydlení, jsou vhodné jen střechy šikmé, a to ještě za dodržení určitého sklonu. Více o střechách se dozvíte v následujícím článku.

Zvažujete-li bydlení pod střechou, pak cesta k němu může být různě dlouhá. Záleží na tom, pod jakou střechou chcete bydlet. Pokud jde o střechu rodinného domu, která poskytuje dostatečně velký prostor a pokud jde o střechu udržovanou, pak by úprava půdního prostoru neměla být problémem a měla by být velmi rychle vyřešena. Jde-li o střechu, která má již něco za sebou, pak než se pustíte do půdní vestavby, musíte** střechu nechat zrekonstruovat**. V některých případech to znamená, postavit střechu novou. Máte-li vyhlédnutou střechu na bytovém domě v historické zástavbě, pak i zde možná bude nutné střechu kompletně zrekonstruovat. Platí zde však jiná pravidla. Zejména, co se týká historických objektů. Pokud chcete v takovém bydlet, pak bude bydlení opravdu krásné, ale nejprve je nutné najít odborníky, kteří střechu zrekonstruují podle platných pravidel pro historické objekty.

Rekonstrukce střech – Kralovice

střechy

Rekonstrukci střechy si můžete objednat u stavební firmy pana Jaromíra Brože. Jde o spolehlivou stavební firmu, která má dlouholetou praxi a za sebou desítky realizací. Přístup ke každé zakázce i klientovi je spolehlivý a odvedená práce dosahuje vysoké kvality. Přitom v nabídce najdete konzultace a rozpočet zdarma. Firma pana** Jaromíra Brože** nabízí klempířské, pokrývačské a tesařské práce. A to na objektech, jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy, historické objekty nebo atypické stavby. Více se dozvíte na internetovém odkazu www.v.i.l.broz.sweb.cz. Můžete také přímo navštívit provozovnu firmy na adrese Jaromír Brož, Manětín 146, Manětín, 331 62. Pro informace či objednávku služeb je tu e-mailová adresa v.i.l.broz@seznam.cz, nebo telefonní číslo** +420 607 908 321**.

Tesařské práce Kralovice

Střešní konstrukce je složitá stavba, která musí naprosto perfektně navazovat na nosné zdi domu. Přitom musí splňovat všechna pravidla pro bezpečnou realizaci. To znamená, že nesmí být příliš těžká, poněvadž to by mohlo negativně ovlivnit celou statiku domu, musí mít správný sklon a je třeba, aby splňovala všechny dané normy. To samozřejmě pohlídají zkušení tesaři. Ti dokáží nejen postavit nový krov, ale i vyměnit pouze poškozené části, což ušetří na nákladech rekonstrukce. Kromě toho vám postaví jakékoli dřevěné stavby, vyrobí dřevěné doplňky domu, nebo i bednění pro stavební účely.** Tesaři** nestaví jen moderní krovy, ale rekonstruují i ty historické.

  • Jaromír Brož
  • Tel: +420 607 908 321
  • E-mail: v.i.l.broz@seznam.cz

Jaký má být krov?

Krov musí být pevný, odolný, musí správně přenášet váhu a jeho stavba musí pamatovat nejen na umístění střešních oken, ale i solárního systému a ve střešních prostorách, je nutné zohlednit případnou půdní vestavbu. Zde se většinou řeší, zda budou trámy přiznané, či ne. Moderní krovy se dnes montují nejčastěji ze smrkového dřeva v kombinaci s kovovými spoji. Tesař umí však postavit i** krov celodřevěný nebo kovový**. Záleží na dané stavbě.

Jak je to u historických krovů?

střechy

Když si uvědomíme, jak jsou historické krovy staré, pak je jasné, že tesaři jsou opravdoví mistři. Dokáží totiž zrekonstruovat i zcela deformovaný krov, a to tak, že vypadá jako nový, ale ve své původní podobě. Rekonstrukce historických památek probíhá podle velmi přísných pravidel. Jejich dodržení kontrolují úředníci státní památkové ochrany. U historických krovů se nejdříve kontroluje a posléze i opravuje napadení houbou. To často vede k nutné výměně poškozené části krovu. Ty se musí nahradit novým dřevem a napojit speciálním tesařským spojem. Při výměně se zajišťuje střešní konstrukce proti pádu i posunu. Někdy je poškození příliš velké, a pak je nutné postavit krov zcela nový. Zde se vychází z původních dokumentů, využívá se starých technik a to tak, aby kopie nového krovu byla naprosto věrná.

Moderní krovy, impregnace krovů

Moderní krovy se staví pomocí moderních technologií. Základem je krov řádně ošetřit proti napadení a** impregnovat** ho. Ochrana před dřevokaznými houbami a hmyzem je dlouhověká. Krov je pak třeba zajistit proti nepříznivým podmínkám počasí. Tedy proti vodě, větru i špíně. Tím se zajistí i celá stavba, kterou střecha chrání. Na impregnovaný krov se instaluje hydrofolie, parozábrana a tepelná izolace. Vše se pokládá ve vrstvách, které mají mezi sebou vzduchovou odvětrávací mezeru. Tak vznikají několika plášťové střechy. V našich podmínkách se staví jednoplášťové, to v případě, kdy půdní prostor není obytný a až tří plášťové, to, když střecha chrání půdní vestavbu.

  • Jaromír Brož
  • Tel: +420 607 908 321
  • E-mail: v.i.l.broz@seznam.cz

Pokrývačské práce Kralovice

Mezi krovy a střešní krytinou je difúzní folie a latě, které zajišťují odvětrávací prostor. Tak střecha dýchá a nezadržuje sraženou vodu. Pokrývači pokládají střešní krytinu podle kladečského plánu. Ten zohlední střešní okna, solární systém, antény, satelit, hromosvod, i komín. Právě proto se dnes využívá moderních střešních systémů, které mají širokou nabídku střešních doplňků.** Pokrývač** zásluhou toho nemusí jednotlivé kusy** střešní krytiny** upravovat. To je výhodné, zejména u glazovaných střešních krytin. Velkou výhodou moderní střešní krytiny je její účinné odvětrávání, pomocí upravených kusů střešní krytiny. Stejně jako je velmi výhodné použít sněhových zábran. U střešních tašek je možné část střechy prosvětlit tak, že se položí tašky průsvitné.

Střešní krytiny a jejich výběr

střechy

Vybrat střešní krytinu je nutné podle klimatických podmínek, sklonu střechy, celkové plochy střechy, možného zatížení, a zohlednit je nutné i přání majitele budovy. Moderních střešních krytin je opravdu hodně. A i ty tradiční, jako je pálená taška, se dnes vyrábějí v nové podobě a hlavně úpravě, která zajišťuje lepší vlastnosti.

Pálená nebo také keramická taška, nejoblíbenější střešní krytina

Jde o nejrozšířenější střešní krytinu u nás. Tradičně se vyráběla v odstínech červené barvy. Dnes si můžete vybrat z celé škály barevných odstínů. Ale i dnes nejčastěji požadují zákazníci červený odstín. Moderní keramická taška je upravená proti ulpívání špíny a lišejníků. Je vhodná na střechy s půdní vestavbou, poněvadž výborně tlumí zvuk. Jinak je univerzální a hodí se do každého prostředí. Její životnost je až sto let.

Betonová taška, levná střešní krytina

Oproti pálené je mnohem těžší, ale i levnější. Její životnost je sto let. Vybírat je možné z několika odstínů i tvarů. Má obdobné vlastnosti jako pálená taška, s tím rozdílem, že má velmi nízkou nasákavost. Jejím problémem je využití při rekonstrukcích. Zejména tam, kde se mění jen jednotlivé trámy. Betonová taška pro svou hmotnost někdy nemůže být u rekonstrukcí použita.

Asfaltový šindel, moderní střešní krytina

Moderní krytina, která se vyrábí v různých barvách, tvarech, ale i kvalitě. V nejvyšší kvalitě má běžně životnost 50 let. Asfaltový šindel je vhodný na všechny střechy, které jsou hodně tvarované, a pak do míst, kde bývá velký příval sněhu.

  • Jaromír Brož
  • Tel: +420 607 908 321
  • E-mail: v.i.l.broz@seznam.cz

Plastová krytina, recyklovaná střešní krytina

střechy

Jde o recyklovanou krytinu, která imituje klasické tvary střešních tašek i šindele. Zásluhou úprav jde o velmi odolný materiál, který má podle typu a provedení životnost 40 až 100 let.

Klempířské práce Kralovice

I ty využívají moderních střešních systémů. Jde o velmi výhodné provedení, které pokryje požadavky celé střechy. I přesto, že jde o střešní systém, je nutné ho instalovat odborníky. Klempíři provádějí velmi pečlivou práci, která zajistí ochranu domu před klimatickými podmínkami po celá desetiletí. Využívají moderních materiálů, jako je měď, titan zinek, poplastované materiály a moderní plast.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17847 (novesluzby.cz#24263)


Přidat komentář