Rekonstrukce střech - Jihlava a okolí

Uvažujete nad rekonstrukcí střechy, ale nevíte, co vše vás čeká? V tom případě čtěte dále a zjistěte základní informace, které se týkají rekonstrukcí střech. Zjistěte více o střešních krytinách nebo odvodňovacích systémech.

Nedílnou součástí komfortního bydlení je kvalitní střecha. To, jaký bude konečný vzhled domu a jeho tepelně izolační vlastnosti, ovlivní tvar střechy, sklon střechy a materiály, které byly na střechu použity. Střecha má několik funkcí, mezi které patří zabránění ochlazování domu v zimě a jeho přehřívání v létě. Střecha má zajistit tepelnou stabilitu domu. Další funkcí střechy je také odvod dešťové vody a zamezení pronikání vlhkosti do domu. Rekonstrukce střechy není jednoduchá záležitost a mnohdy zahrnuje výměnu krovů, střešních krytin, komínu, antén, oken a střešních systémů, což jsou např. okapy, svody a žlaby. Rekonstrukci střechy ponechejte na zkušených odbornících, kteří budou mít zpracovanou projektovou dokumentaci.

Hledáte-li** zkušenou firmu v Jihlavě a okolí**, můžete kontaktovat firmu pana** Vratislava Kačera**.

Rekonstrukce střech - Jihlava a okolí

Střecha, to je základ bydlení. A kvalitní bydlení vyžaduje kvalitní střechu. Rozhodli jste se, že je čas pro rekonstrukci Vaší střechy? V tom případě můžete kontaktovat firmu pana Vratislava Kačera, která se zabývá rekonstrukcemi střech v Jihlavě a okolí. Firma pana Vratislava Kačera nabízí svým zákazníkům rekonstrukce střech, práce tesařské a pokrývačské. Vše v perfektní kvalitě a za přijatelné ceny. Chcete se o firmě pana Vratislava Kačera dozvědět více? Kontaktujte ji zde:

  • Adresa: Rynárec 194, Rynárec, 394 01
  • E-mail: kacervratislav@seznam.cz
  • Telefonní číslo: +420 604 894 403

Věříme, že s nabízenými službami profesionální firmy pana Vratislava Kačera budete spokojeni a nová střecha Vám vydrží na celý život.

Ploché střechy, šikmé střechy Jihlava

Základní dělení střech je na střechy ploché a střechy šikmé. Ploché střechy jsou střechy se sklonem 0° – 10°. U těchto střech je velmi důležité kvalitní provedení, které zajistí vodotěsnost střechy. V případě, že bude střecha realizována odborníky a budou použity jen ty nejlepší materiály společně s hydroizolací, budete si moci být jisti kvalitou střechy a její vodotěsností. Lidé se rozhodují pro plochou střechu z několika důvodů. Ploché střechy se dají pořídit za nižší cenu, také jejich stavba je jednodušší. Ploché střechy se často využívají v podobě terasy, zahrady nebo zelené střechy. Co vás však může na ploché střeše odradit, jsou vysoké nároky na správné provedení, vyšší riziko prosakování vody a velké nároky na péči. Ploché střechy se příliš nehodí do horských oblastí, kde by mohly být zatíženy velkým množstvím sněhu.

Jak už je z názvu patrné šikmé střechy mají na rozdíl od střech plochých sklon a to v rozmezí od 0° do 45°. Výhodou šikmé střechy je prostor, který se dá využít. V případě, že je prostor dostatečný, může se využít v podobě půdní vestavby. Ploché střechy mají mnohé výhody jako je dlouhá životnost, odolnost vůči počasí, menší nároky na údržbu a nepropustnost vody. Musíme však také zmínit nevýhody šikmých střech, mezi které patří vyšší nároky na výstavbu, vyšší cena a nižší požární bezpečnost.

Pokrývačské práce na Jihlavsku, pokládka střešních krytin

Zkušená firma vám vždy poradí s** výběrem ideální střešní krytiny** právě pro vás. Střešní krytina by měla ladit s celkovým vzhledem domu. Výběr střešní krytiny je také důležité zvážit v případě, že střecha má specifický tvar. Samozřejmě, že při výběru střešní krytiny vás ovlivní také cena střešní krytiny. Vybírat můžeme z několika druhů střešních krytin (pálené tašky, betonové střešní tašky, asfaltové šindele, přírodní břidlice, vláknocemenitá krytina nebo plechové krytiny). Pojďme se nyní podívat na jednotlivé typy střech, jejich výhody a nevýhody.

Pálená taška, betonové tašky, asfaltové šindele Jihlava

Klasickým materiál pro pokrývačské práce je pálená taška. Pálená taška se vyznačuje dlouhou životností, mrazuvzdorností, odolnosti vůči počasí, zdravotní nezávadností, estetickým vzhledem a nízkými nároky na údržbu. Pálené tašky se mohou recyklovat a jejich výroba je velmi ekologická. Pálené tašky, které jsou vyráběny z kvalitní hlíny a vody, jsou náročné na údržbu a také finančně. Pálené tašky vyžadují také správnou pokládku.

Další možností jsou betonové tašky, které v současné době nahradily tašky klasické. K výrobě tohoto typu tašek se používá písek, cement, voda a barviva. Mezi výhody betonových tašek se řadí recyklovatelnost, odolnost a zdravotní nezávadnost. Potěší vás také přijatelná cena této střešní krytiny.

Cenově velmi výhodné jsou asfaltové šindele. Tento typ střešní krytiny vyniká nízkou hmotností a snadnou montáží.

Pro jakýkoliv typ střechy se hodí střešní krytiny z přírodní břidlice. Pro tyto střešní krytiny je typická funkčnost, odolnost, originalita a také příjemný vzhled. Odradit vás naopak může finanční náročnost a nutná odbornost pokládky.

Lehkost, přesnost a hladký povrch, to vše je vláknocemenitá krytina. Bohužel na druhé straně je tato krytina křehká a málo odolná.

Jednou z možností je také plechová střecha. U tohoto typu střechy se vám zalíbí dlouhá životnost, lehkost a pevnost. Nevýhodou je méně estetický vzhled.

Tesařské práce na Jihlavsku, stavba střešní konstrukce

Během rekonstrukce střechy se neobejdete bez pomoci šikovného tesaře. Najděte si profesionální tesařskou firmu, která vám provede kvalitní střešní konstrukci.  Pro krovy a celou střešní konstrukci je zásadní nosnost. Podle nosnosti vaší střechy budete poté vybírat střešní krytinu.

Klempířské práce Jihlava a okolí

Pro šikmé a také ploché střechy je velmi důležité kvalitní odvodnění. Dobře provedené klempířské práce zajistí odvod dešťové vody a zabrání pronikání vlhkosti do domu. Klempířské systémy jsou složeny především ze žlabů a svodů. Úkolem odvodňovacího systému je v co nejkratším čase co nejspolehlivěji odvést dešťovou vodu ze střechy do kanalizace. Většinou se využívá tzv. systém gravitační. K tomu, aby odvodňovací systémy fungovaly tak, jak mají, je důležitý správný projekt, jeho kvalitní realizace a také pravidelná údržba. Kromě systému gravitačního se používá také systém podtlakový. Údržba je velmi nutná především u domů, které se nacházejí v blízkosti vzrostlých stromů. Spadané listí totiž může velmi rychle ucpat odvodňovací systém. Pravidelná údržba tak zahrnuje kontrolu a čištění krycí mřížky. Nezapomeňte také, že i v zimě si odvodňovací systémy zasluhují vaši pozornost. Odvodňovací systémy mohou být poškozeny váhou sněhu.

Rekonstrukce střechy profesionální firmou Jihlava a okolí

Nyní už víte základní informace o tom, jak probíhá rekonstrukce střechy. Teď je důležité vybrat si firmu, které svěříte svou střechu do rukou. Při výběru firmy vám jistě pomůže internet nebo zkušenosti známých. Zajímejte se o reference na vámi vybrané firmy a sjednejte si osobní schůzky s několika firmami. Na základě osobního dojmu si poté budete moci lépe vybrat. Profesionální firma vám jistě pomůže při výběru střešní krytiny a dalších nezbytností pro vaši střechu. Firmu vybírejte beze spěchu tak, abyste byli s výslednou prací spokojeni. Pamatujte, že kvalitní střecha znamená kvalitní bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17830 (novesluzby.cz#24237)


Přidat komentář