Rekonstrukce střech - Český Těšín

Starší střechy se vyplatí rekonstruovat. Zejména, pokud nejsou izolovány a zatepleny. Kompletní rekonstrukce střechy zhodnotí dům, a umožní jeho větší využití. Prázdné neobydlené prostory se tak mohou změnit v příjemné pokoje.

Šikmé střechy patří mezi nestárnoucí klasiku. Snad proto, že jsou vhodné právě pro naše klimatické podmínky. Jejich správný sklon umožní stavbu v horských a podhorských lokalitách, stejně jako ve městech. Dnes se dokonce již upouští od plochých střech, které se mění na střechy šikmé, nejčastěji sedlové s potřebným sklonem pro danou lokalitu i dům. Rekonstrukci střech je nutné provést i u všech střech, které již svou kvalitou nechrání dům. Jde o střechy, kterými zatéká, podfukuje a které velmi špatně izolují dům a tím mu vlastně neposkytují dostatečný tepelný komfort. Rekonstrukce střechy se provádí i z důvodu potřeby obydlení podkroví. Při dostatečné velikosti půdy a správném sklonu střechy získáte komfortní atypické bydlení.

střechy

Rekonstrukce střech - Český Těšín

Rekonstrukcemi všech střech se zabývá stavební firma pana Tomáše Kresty. V nabídce služeb najdete rekonstrukce střech, tesařské, pokrývačské a klempířské práce. To znamená, že si můžete objednat částečné rekonstrukce, kompletní rekonstrukce i jednotlivé opravy všech částí střechy. Pan Tomáš Kresta je odborníkem na slovo vzatým. Ke každé zakázce přistupuje s maximální odpovědností a vysokou profesionalitou. O tom ostatně svědčí i reference na provedené zakázky střech. Na ty se můžete podívat přímo v prostorách firmy, které se nachází na adrese Ropice 328, 739 61. Sjednat si schůzku nebo zjistit bližší informace o nabídce jednotlivých prací můžete pomocí e-mailové adresy klempirpokryvac1@seznam.cz, nebo telefonního čísla +420 722 796 536.

Rekonstrukce střech, oprava střechy, výstavba střechy Český Těšín

Rekonstrukce střech může znamenat rozebrání stávající střechy a výstavbu nové střechy, nebo jen opravu jednotlivých částí. Pokud je to možné, pak si můžete nechat provést údržbu střešní konstrukce. Zde je zapotřebí opravit shnilé krovy, nanést impregnaci a opravit uvolněné latě. Někdy je však poškození takové, že oprava již není možná. Pak je nutná kompletní rekonstrukce. Střešní konstrukci je totiž možné vyměnit jen rozebráním celé střechy. Ostatní části střechy je možné vyměnit i samostatně. Tak můžete položit novou střešní krytinu, instalovat nové okapy a svody, stejně jako další klempířské prvky.

  • Tomáš Kresta
  • Tel: +420 722 796 536
  • E-mail: klempirpokryvac1@seznam.cz

Tesařské práce Český Těšín

střechy

Kromě dalších prací, jako je stavba dřevěných zahradních a účelových staveb, nebo bednění, zahrnují stavbu všech možných tvarů střech. Přitom je nutné si uvědomit, že tvar střechy je nutné vybírat podle klimatických podmínek dané lokality i místa, kde dům stojí. Své řeknou i nosné zdi. Střecha totiž musí odpovídat jejich únosnosti. To znamená, že střešní konstrukce, izolace, zateplení, případná** střešní okna, střešní krytina a klempířské prvky**, musí být jen tak těžké, jak to nosné zdi snesou. Pamatovat se musí i na zimní období a na nánosy sněhu. Pro místa s vysokými sněhovými srážkami je nutné vybírat střechy se správným sklonem a pokud možno s jednoduchým tvarem.

Jaké jsou nejčastěji používané typy střech

Opravdu nejvíce používaná je na našem území sedlová střecha. Najdete ji na osaměle stojících domech, na řadových domech i na domech bytových. Spojením dvou sedlových střech vznikne střecha křížová nebo polokřížová. Klasická sedlová střecha se hodí i na místa, kde je mnoho sněhu. Pokud jde o propojení dvou sedlových střech, pak ty se hodí spíše do měst. Na hranicích pozemku a z boku staveb, můžete vidět** pultovou střechu**. Valbová střecha má na rozdíl od sedlové střechy na obou koncích místo štítů šikmé střešní roviny takzvané valby. Ty mohou být v různé výši a pak jde o střechu polovalbovou. Mansardová střecha a střechy valbové a polovalbové jsou nejvhodnější pro instalaci půdní vestavby. Stanová střecha má čtyři typické střešní roviny, které se sbíhají do středového vrcholu a vytváří tak jehlan. Používá se na samostatně stojící budovy.

Správná izolace střechy, hydroizolace střechy

střechy

Moderní střechy se velmi kvalitně izolují. Samotná izolace se pokládá na ošetřené krovy a střešní konstrukci. Jde o hydrofólii, parozábranu, tepelnou izolaci a kvalitní odvětrávání. Hydroizolace se pokládá z vrchu střešní konstrukce a spolu s odvětráváním zajišťuje suchost střešní konstrukce i střešních prostor. Parozábrana se umisťuje mezi dvě vrstvy tepelné izolace. Je možné ji položit i z vnitřní strany na tepelnou izolaci. Druhý způsob však znamená, že parozábrana není dokonale chráněna a může dojít k jejímu poškození. Izolace střechy se podle využití půdního prostoru dělí na jedno až tří plášťovou.

Pokrývačské práce Český Těšín

Moderní střechy se vyznačují nejen dokonalým zateplením, ale i často barevnou kvalitní střešní krytinou. Tu pokládá podle kladečského plánu pokrývač. Ten jako odborník, umí využít kladečský plánu k tomu, aby střešní krytina seděla, aby jí nezatékalo, aby byly využity všechny možnosti střešních systémů. Navíc umí spočítat i možné zatížení dané střechy a vybrat odpovídající střešní krytinu.

Střešní systémy, nabídka střešních doplňků Český Těšín

Moderní střešní krytiny jsou nabízeny v široké škále materiálů, tvarů, barev, ale i provedení. To znamená, že nabízejí ucelenou nabídku střešních doplňků. Zásluhou toho odpadá zbytečné a riskantní vyvrtávání střešní krytiny pro instalaci systému hromosvodu, antény, satelitu, nebo žebříku. Střešní systémy nabízejí pro tyto účely speciálně upravené střešní krytiny. Jde o střešní tašky s předvrtanými dírami, větrací střešní tašky, střešní tašky se zábranou sněhu, střešní tašky pro instalaci střešních oken, lávek, žebříků, ale i solárních systémů. Ke střešním systémům patří i systémy střešních okapů a svodů. Ty nabízejí celou řadu klempířských prvků. Od účelových až po okrasné.

  • Tomáš Kresta
  • Tel: +420 722 796 536
  • E-mail: klempirpokryvac1@seznam.cz

Jak vybrat střešní krytinu?

Ideálně by střešní krytina měla vycházet z projektu a projektové dokumentace. Pokud při rekonstrukci dojde k naprosté změně střešní krytiny, je nutné zvážit, zda ji dům unese. Co se kvality střešní krytiny týká, tak je možné se orientovat podle záruky uváděné výrobcem. Vzhledem k všeobecně známé životnosti jednotlivých střešních krytin, by záruka měla být odpovídající těmto dobám. Pokud není, pak je lépe poohlídnout se po jiném výrobci.

Pálené tašky

střechy

Jde o u nás tradiční střešní krytinu, která se v základním provedení vyrábí v červené barvě. Nové keramické tašky však nabízejí i jiné zajímavé tvary a barevné provedení. Navíc jsou opatřeny úpravou proti usazování špíny a mechu. Keramické tašky se vyznačují tím, že výborně tlumí zvuk, a jsou vhodné do všech klimatických podmínek. Životnost je až sto let.

Betonové tašky

Jsou jen těžko rozeznatelné od pálené tašky. Jeden velký rozdíl tu však je. Jsou podstatně těžší a levnější. Vyznačují se vysokou pevností, velkou odolností před mrazem, a nízkou nasákavostí. To je důvod, proč je betonová taška vhodná do vyšších poloh s extrémními zimními sněhovými podmínkami. Životnost se udává běžně sto let.

Asfaltový šindel

Asfaltový šindel patří mezi lehké střešní krytiny, které se skvěle hodí na střechy do extrémních zimních podmínek, ale i na střechy tvarované. Kvalitní šindel má životnost 50 let.

Klempířské práce Český Těšín

Využívají kvalitních materiálů, jako je měď, titan zinek, poplastovaný plech, a také** plast**. Jde o materiály bezúdržbové, vysoce kvalitní a s dlouhou životností. První tři jmenované se využívají i pro lehkou střešní krytinu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17846 (novesluzby.cz#24262)


Přidat komentář