Rekonstrukce koupelen a bytů okres Litoměřice

Potřebuje váš domov obnovu? Pak se spolehněte na zručné řemeslníky, kteří vám zajistí rekonstrukční práce. Jedná se o služby, které nejen, že dají vašemu domovu novou tvář, ale navíc stavbu udrží v pořádku.

Proč využít rekonstrukční práce? Tyto služby renovují jak praktickou část obydlí, tak i dezénovou. Rekonstrukcí se rozumí podpůrná práce, kdy se zlepšuje stav vašeho objektu a díky tomu stavba déle vydrží. Samozřejmě záleží i na vzhledu. Sice se jedná o úpravu vizuální, ale musíte si uvědomit, že i tím se podporuje funkčnost stavby. Když se provede obnovovací výměna materiálů, aplikují se nové technologie, provede se údržba nebo třeba jen malé vylepšení, už je to znát i na bytelnosti domu. Můžeme začít od zdánlivě pouze dekoračního nátěru. Ten může stavbu ochránit před negativními faktory zvenčí, jako je déšť nebo jiné povětrnostní vlivy. To samé ale platí i v případě interiéru z hlediska rekonstrukcí bytů. Potěry zvládnou zabránit vlhkosti, udržují bytelnost stěn. Pokud máte své bydlení, měli byste jednou za čas pozvat odborníka na kontrolu, aby zjistil, co je potřeba opravit a udělat a je jedno, zda se jedná o dům či byt. Jakákoli úprava je jednou za čas nezbytná, a čím dříve ji provedete, tím to bude ekonomicky výhodnější. Proto si nechejte poradit od odborníků, kteří se v dané situaci vyznají. Jaké služby se vám v oblasti rekonstrukcí nabízejí?

Rekonstrukce koupelen a bytů okres Litoměřice

Pokud potřebujete rekonstruovat byt nebo koupelnu, můžete se obrátit na pana Josefa Kotěru. Pan Kotěra nabízí veškeré práce, které se týkají rekonstrukcí. Pan Kotěra pracuje jen s kvalitními materiály a má bohaté zkušenosti, takže nejen ví, co je nejlepší, ale také co si lidé žádají. Samozřejmě se přizpůsobí na míru vašim potřebám a ochotně vám i poradí, pokud nebudete vědět, co si vybrat. Pan Josef Kotěra je k dispozici na e-mailu pepakotera@seznam.cz nebo telefonním čísle 720 178 199.

Rekonstrukce bytů na Litoměřicku

Nejprve se zaměříme na byt jako celek. Výměny rozvodů, rekonstrukce bytových jader, obměna podlahových krytin a jiné práce nabízí nepřeberné množství dezénů, funkčnost, komfortní zařízení a inovace, které vám zpříjemní a usnadní život. Můžete vybírat to, co se vám hodí.

Kompletní rekonstrukce bytu, přepažení místností

Pokud kompletně inovujete svůj byt, většinou se takové práce provádí po částech. V jeden moment ale budete mít odpojené sociální zařízení, což se jedná v případě rekonstrukce koupelen, viz níže. Je tedy dobré si tuto dobu naplánovat, abyste neměli stres v práci nebo si sežeňte pohodlné ubytování u přátel, rodiny, na chatě či hotelu. Pokud tedy plánujete rekonstrukci celého bydlení, je lépe udělat vše najednou, protože pak nebudete omezeni vícekrát. K rekonstrukci bytu patří přepažení místností, zajištění nových oken, úprava izolace nebo položení podlahy. Nejčastěji se ale v bytech silně obnovuje jedna součást. Koupelna či kuchyně, které většinou tvoří jádro bytu.

Rekonstrukce koupelen na Litoměřicku

Obnova koupelen a bytových jader nabízí několik možností. Můžete si zútulnit a inovovat domov dle vašeho přání a stejně tak si nechte poradit, aby bylo vaše bydlení funkční. Podíváme se na postup jednotlivých prací.

Projekt a vizualizace nové koupelny

Pokud chcete dopředu znát, jaký bude výsledek prací, nechte si udělat projekt. Jednak se ukáže, jak bude vypadat koupelna, na které se dohodnete s firmou, anebo vám může sám odborník názorně zobrazit, jaké jsou jeho představy, pokud si od něj necháte více poradit. Projekt je hlavně grafická vizualizace místnosti. Uvidíte zde rozložení příslušenství nebo spotřebičů. To je velmi důležité, protože koupelny patří k těm menším místnostem v bytě a je většinou vhodné hospodařit s místem. Na projektu se nejlépe ukáže, kde se ušetří místo. Například se volí místo rohových van obdélníkové, protože nezaberou tolik místa. Najde se prostor pro pračku. Také se ukáže, jak bude ladit obložení se zbytkem interiéru.

Rekonstrukce staré umakartové koupelny Litoměřice

Pokud se kompletně obnovuje koupelna, tak zde musí být fáze vybourání. Především umakartové a zastaralé struktury se takto zbourají, protože jde už i o nehygienická prostředí. Také ale můžete chtít koupelnu zvětšit nebo jinak přečlenit prostor, provádí se vybourání též. Většinou toto trvá jeden den. Zbourají se umyvadla, vany i toaletní zařízení, proto si musíte najít alternativu. Firma vám vybourá celé jádro a materiál samozřejmě odveze. Pak se kompletně staví nová koupelna a potažmo většinou i kuchyně, která je díky stoupačkám na druhé straně.

Rekonstrukce koupelen za pomoci sádrokartonu Litoměřice

Sádrokarton si zaslouží samostatnou zmínku, protože jde o nejpoužívanější materiál na jádra. Je mnohem hygieničtější než umakart, zabraňuje plísním a tvoření vlhkosti, je tvárný, snadno zpracovatelný a levný. Má i izolační vlastnosti. Sádrokarton je navíc tak flexibilní, že ho můžete použít v podstatě všude v domě. Používá se i jako přepažení místností, dělají se za jeho pomocí výklenky, podhledy nebo předsazené zdi. Sádrokarton se vyrábí za pomocí suché metody (sušení kartonu a sádry), takže proto má tyto ideální vlastnosti. Materiál se dováží ve formě desek, které se na místě nařežou a umístí se na kovovou konstrukci. Pak se aplikují rozvody, vymaluje se a může se zařizovat dál.

Rekonstrukce koupelen a nové rozvody Litoměřice

Pokud se obnovuje koupelna, tak se musí předělat i rozvody. Pečlivě si rozmýšlejte, co kde chcete mít. Samozřejmě se aplikují rozvody přívodního potrubí a odpadu dle toho, jak budou umístěná umyvadla, sprchové kouty, vany, toalety nebo pračky.

Rekonstrukce koupelen za pomoci sádrokartonu Litoměřice

Také se ale rozvádí proud. Zde už platí různá nařízení, že např. musí být rozvody určitou vzdálenost a v dané výšce vzhledem k vaně nebo umyvadlu. Rozvody se týkají třeba i osvětlení kolem zrcadla, záleží na vás, jaké chcete mít zařízení koupelny. Rozmyslete si ale, co kde budete mít. Spousta lidí si třeba vysní, že bude mít ono osvětlení, nechá si udělat rozvody a pak už věc nedotáhne do konce. Zeď zeje prázdnotou a jen z ní trčí kabely.

Rekonstrukce koupelen a nové obklady Litoměřice

Dlaždice jsou velmi důležitou součástí interiéru. Nebojte se experimentovat i s výraznými prvky. V koupelně se vám má líbit, protože ta působí i trochu psychologicky. Je to místnost, kde se zkrášlujete a při této činnosti byste měli být obklopeni pěkným prostředím. Co se týká obložení, můžete mít spousty variant. Jednak to je střídavé obložení. Zde si nechte komponenty položit tak, aby měly rovnou linii, když obložení končí třeba ve druhé třetině koupelen, což je časté. Spousta řemeslníků totiž aplikuje dlaždice střídavě až nahoru a tím pádem jsou pak na střídačku vyšší a nižší. Musíte je na to upozornit. Pak tu máme rovnoměrné položení a kompletní obložení koupelny. Zde si můžete hrát třeba i s kontrastními prvky. Třeba dvě stěny budou v jedné barvě, další dvě v jiném dezénu. Můžete ale mít i třeba půlválcovité komponenty, kterými olemujete část koupelny. Je to plastické a efektní.

Už víte, jak si zkrášlíte domov? Nemusíte stavět nové bydlení, rekonstrukce dokáže kouzla a z vašeho zastaralého domova bude ten nejmodernější skvost. Nebo cokoli dle vašeho přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17878 (novesluzby.cz#24312)


Přidat komentář