Rekonstrukce koupelen a bytů - České Budějovice

Rekonstrukce bytu by měla být šitá na míru potřebám rodiny a zároveň by neměla zapomenout na pohled do budoucna. Tak totiž splní potřeby každého člena rodiny nejen v danou chvíli, ale i v době, kdy bude dorůstat nebo stárnout.

Rekonstrukce bytu by měla odpovídat životnímu stylu rodiny. Zároveň by měla brát ohled na budoucnost. To je myšleno tak, že potřeby mladé rodiny s dětmi se liší od potřeb rodiny se školáky, později studenty, a ještě později se děti stěhují do svého a rodiče zůstávají sami. Pak nastává období, kdy ubývá sil a je zapotřebí zajistit například ergonomické prvky v koupelně, které zajistí pohodlí i bezpečí ve stáří. Tento koloběh života je stále stejný. Přesto pohled na životní styl rodiny je pokaždé jiný. Odvíjí se od provozovaných aktivit, koníčků, zaměstnání a celkového pohledu na život. A od toho se také odvíjí samotná rekonstrukce.

Rekonstrukce zhodnotí byt

Kromě pohodlí a vyššího komfortu zvýší rekonstrukce bytu i jeho cenu. Zvláště pokud se pustíte do kompletní rekonstrukce celého bytu. Tu je vhodné provádět s odbornou firmou, která ji zajistí po všech stránkách, včetně vytvoření projektu. Odborná firma provede rekonstrukci správně po stránce odborné, i po stránce estetické, která zohlední všechna vaše přání. Zároveň vás upozorní na možnosti, které právě pro váš byt připadají v úvahu a jsou vhodné. V případě, kdy budou vaše přání nereálná, tak vám vysvětlí další možnosti, které mohou být ve výsledku i výhodnější.

Rekonstrukce koupelen a bytů - České Budějovice

Rekonstrukcemi se zabývá odborná stavební firma Jan Filip. Pokud se na tuto firmu obrátíte, získáte nejen vysoce kvalitní práci, ale především kompletní rekonstrukci přesně na míru vašeho přání. Kromě rekonstrukcí bytů a koupelen firma nabízí stavební práce, zednické práce, dodává a montuje okna a dveře včetně veškerého servisu spojeného s touto činností. Dále nabízí dodávku a montáž stínicí techniky, interiérových dveří a zámečnickou výrobu. Vše samozřejmě se záručním i pozáručním servisem. Veškeré práce jsou vykonávány v té nejvyšší kvalitě. O tom ostatně svědčí řada referencí a spokojených zákazníků. Některé reference najdete přímo na internetových stránkách firmywww.okna-filip.cz. Kromě toho je zde i kompletní výčet nabízených služeb, včetně kontaktního formuláře, který můžete využít k objednání služeb či nezávazné schůzky. Máte-li raději osobní jednání, pak můžete firmu navštívit přímo na adrese provozovny Jan Filip, Okružní 350, Borovany, 373 12. Pro další informace, nebo sjednání schůzky je možné využít e-mailovou adresu filip.montaz@seznam.cz, nebo telefonní číslo 736 255 970.

Rekonstrukce, úprava bydlení

Rekonstrukce jsou v současné době častější než nová výstavba. To proto, že panelové i bytové domy dosluhují a stávají se často problematickými. Okna netěsní, elektrické rozvody jsou nedostatečné, koupelny mají příčky z nevhodného a nehygienického umakartu. A i pokud jsou zděné, tak dochází k problémům s plísněmi či odpadáváním kachlí. Rekonstrukcí se změní byt v komfortní bydlení podle přání majitelů. Některé rekonstrukce jsou až tak povedené, že přináší úsporu, komfort a konečná podoba bytu má originální neopakovatelný design.

Rekonstrukce bytů České Budějovice

Rekonstrukce dokáží zhodnotit byt ve všech případech. Tedy v případě kompletní rekonstrukce i částečné. Kompletní rekonstrukce zahrnuje změny dispozičních řešení, výměnu instalačních rozvodů, rekonstrukci koupelny, záchodu i kuchyně, výměnu oken a dveří, opravy a úpravy příček, stropů, podlah. Částečná rekonstrukce se může týkat pouze bytového jádra, čili koupelny, nebo zateplení bytu, což obnáší výměnu oken a dveří, nebo úprav jednotlivých interiérů.

Rekonstrukce koupelen České Budějovice

Liší se podle toho, zda jde o koupelnu v panelovém domě, tedy s příčkami z umakartu, nebo koupelnu v bytovém domě, tedy zděnou. Největší problémy jsou s únosností nosných zdí domu. Podle toho je nutné uzpůsobit výběr materiálu pro rekonstrukci. V některých případech je nezbytné přizvat statika, který stav zhodnotí a doporučí vhodné zatížení. Rekonstrukce obou typů koupelen má i společné prvky. Je to zejména výměna instalačních rozvodů, které ve své nové podobě jsou daleko bezpečnější a umožňují vyšší komfort bydlení. Pak je to i výměna sanitární techniky, nová podoba povrchu příček a určitě i instalace úsporných zařízení. V řadě případů se řeší také vytápění, odvětrávání a klimatizace. Mnohé koupelny mají také nadstandardní zařízení, která se stávají čím dál větší samozřejmostí.

Komfortní vybavení koupelen

Standardně vybavené koupelny mají většinou klasickou vanu anebo sprchový kout. Pokud chcete opravdu komfortní očistu spojenou například s masáží nebo parní lázní, či saunou, pak můžete využít nabídky multifunkčních sprchových koutů, hydromasážních van, nebo u velkých koupelen instalace infrasauny, která je výborná pro každého bez omezení. Multifunkční sprchové kouty mohou být instalovány i do malých koupelen, kde plně nahradí klasickou vanu. Pokud se však nechcete vany vzdát, a koupelna je menších rozměrů, pak můžete využit i kombinace vana – sprchový kout. Nemá sice masážní provedení, ale umožňuje komfort koupele i sprchy.

Rekonstrukce koupelen z umakartu České Budějovice

rekonstrukce bytů

Umakart byl považován za nadčasový materiál. Bohužel se neosvědčil. A tak dnes ho nahrazují jiné materiály. Tam, kde je možné zatížit nosné zdi více, se nejčastěji používá ytong. Ten je jeden z nejlehčích materiálů klasické výstavby vůbec. Jeho nevýhodou je, že je nutné vysekávat drážky pro instalační rozvody, a že dlouho vysychá. Rekonstrukce s použitím ytongu se prodlouží asi o týden. Výhodou je lepení obkladů přímo na vyzděnou příčku bez nutnosti omítek. Jako další možnost rekonstrukce příček přichází v úvahu sádrokartonový systém. Ten zásluhou všestranných desek s výbornými vlastnostmi umí koupelnu izolovat od hluku, tepelně, a zajistí i velmi kvalitní příčky odolné plísni. Velkou výhodou sádrokartonového systému je, že je lehký, rychle se zpracovává, instalační rozvody se vedou vně příček, a je možné ho použít i k výrobě koupelnového nábytku. Povrchovou úpravu je možné provádět sádrovou omítkou, obklady, či nátěry nebo malováním. Vynikající do koupelen a kuchyní je benátský štuk, který plně nahradí keramické obklady.

Rekonstrukce zděných koupelen České Budějovice

Zde se příčky nebourají, zato se musí odstranit staré obklady i rozvody. Pak se sekají drážky pro nové instalační rozvody, usazuje se nová sanitární technika, řeší se odvětrávání, vytápění i klimatizace. Jako poslední se lepí nové obklady a pokládá se dlažba. Zděné koupelny nabízejí mnohem větší možnosti komfortního řešení a využití relaxačních doplňků a zařízení.

Zednické práce na Českobudějovicku

rekonstrukce bytů

Zednické práce jsou důležité u všech rekonstrukcí a oprav. Je důležité, aby je prováděli odborníci znalí moderních metod i materiálů, a uměli je skloubit s těmi stávajícími. Moderní materiály jsou úspornější, mají lepší vlastnosti, lépe izolují teplo, a celkově přináší vyšší komfort bydlení.

Stavební práce na Českobudějovicku

Stavební práce nabízejí řešení pro všechny rekonstrukce. Stejně jako u zednických prací, které jsou jejich součástí, je důležité, aby je vždy prováděli vyškolení odborníci. Jen tak budete mít jistotu vysoce kvalitní odvedené práce a tím i komfortního bydlení na dlouhou dobu dopředu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17933 (novesluzby.cz#24394)


Diskuze a zkušenosti

Jiří | 01.04.2014 05:26
Re: Rekonstrukce koupelen a bytů - České Budějovice Nejhorší firma co znam.Ani jeden nema kvalifikaci a vse co dělají se učí z internetu! Mám spousty fotek jejich prací jako důkaz. Klidne zašlu. Pozor na tuto firmu, pokud chcete kvalitu běžte radši jinam.


Přidat komentář