Rekonstrukce koupelen a bytů - Brno

K rekonstrukci koupelny a bytu často popožene jejich majitele špatný stav instalačních rozvodů. Problémy se vyskytují u elektroinstalací i u rozvodů vody a odpadů. Jako nejvýhodnější řešení se zatím ukazuje kompletní rekonstrukce.

rekonstrukce bytů

Mnoho starších bytůproblémy s rozvody instalací. Nejčastěji jde o elektroinstalace, rozvody vody, odpadů, ale i o nevýhodné a špatné odvětrávání a odsávání. Elektroinstalace patří k problémům rozsáhlým. Jde o to, že tak jak přibývá spotřebičů, tak se i zvyšují nároky na instalační rozvody. A ty na tak velký výkon nejsou stavěné. Chybí i dostatek zásuvek, které se rozšiřují pomocí prodlužovacích šňůr, rozbočovačů a zásuvkových lišt. Pomineme-li nevzhlednost tohoto rozšíření, tak určitě je nutné si uvědomit jeho nebezpečnost. Ta je hned ve dvou rovinách. Za prvé všude možně natažené prodlužovací kabely zvyšují riziko zakopnutí, stržení spotřebiče a tak vznik úrazu i požáru. Za druhé přetížené obvody se zahřívají a i zde může vzniknout požár. Dále je velmi nepříjemné neustálé vypínání jističů. Vodoinstalace sice nejsou tak moc problematické, ale jsou hlučné, často problematické pro připojení pračky nebo myčky. Všechny tyto problémy může vyřešit rekonstrukce, která je provedena jako kompletní, s pohledem do budoucna, což umožní spokojené užívání všech rozvodů, zároveň přinese úspory a příjemnou úpravu celého interiéru.

Rekonstrukce koupelen a bytů – Brno

Kompletní rekonstrukci bytu i koupelny, stejně tak instalačních rozvodů si můžete objednat u zavedené a zkušené firmy PETR JANÍČEK - elektroinstalace a montáže – BRNO. Tato firma nabízí své služby od roku 2000, ale zkušenosti sbírá již od roku 1994. Za sebou má řadu hotových zakázek a také spokojených zákazníků, kteří firmu rádi doporučují dále. Některé ze zakázek můžete vidět jako reference firmy. Najdete je na internetové adrese www.elektro.fiweb.cz. Pokud máte raději osobní kontakt, pak navštivte provozovnu firmy na adrese PETR JANÍČEK - elektroinstalace a montáže – BRNO, Merhautova 934, Brno-Černá Pole, 613 00. Pro podrobnější informace můžete využít i e-mailové adresy petrjanicek@karneval.cz a telefonního čísla +420 604 746 087.

Rekonstrukce na klíč Brno

Rekonstrukce provedená na klíč znamená výhody po všech stránkách. Vše probíhá najednou, rychle, kvalitně a tím se ušetří vaše nervy i peníze. Pokud totiž vše rekonstruujete postupně, pak se práce protáhnou na několik týdnů i měsíců. Záleží na tom, jak mají jednotlivé firmy čas, jak je dodáván materiál, a jak na sebe práce navazují. Navíc druhý případ v sobě často nese pozdější závady. Rekonstrukce na klíč naopak většinou závady nenese. To proto, že vše probíhá a navazuje na sebe přesně podle plánu. Firma má svůj stavební dozor, který dohlíží na průběh, a ručí nejen za vykonanou práci, ale i za dodaný materiál. Navíc se na rekonstrukce přímo specializuje, což znamená, že má zkušenosti a nedopouští se zbytečných chyb.

Rekonstrukce bytů na Brněnsku

Byty často po rekonstrukci přímo volají. Zejména pokud mluvíme o bytech panelové zástavby a zástavbě starých zděných domů. Tyto byty jsou zastaralé, a naprosto neodpovídají potřebám moderního a bezpečného bydlení. A nakonec to plyne i z toho, že panelové domy byly dimenzovány na nějakých 30 až 40 let provozu. Tedy jsou již za touto dobou a zaslouží si renovaci. U panelových bytů se prioritně řeší umakartová bytová jádra, a u** bytů zděných** se snižují stropy, a v obou případech dochází k dispozičním změnám. Nezapomíná se na zateplení, odhlučnění, nové omítky, obklady, dlažby i podlahové krytiny. Instalují se nové instalační rozvody a přidávají se vymoženosti, které dnes považujeme za součást bydlení. Může to být klimatizace, která umí i vytápět, domácí síť, nebo wellness zařízení. Záleží na životním stylu každého majitele bytu.

  • Petr Janíček
  • Tel: +420 604 746 087
  • E-mail: petrjanicek@karneval.cz

Jak na změnu dispozic bytu

Změny dispozičního řešení nejsou vždy možné. Záleží na statických vlastnostech domu. Pokud je to jen trochu možné, tak jsou změny povoleny. Důležitý je i výběr materiálu. Pokud je dobrá únosnost nosných zdí, pak je možné využít klasického zdění. Je-li horší, pak je tu moderní suchá metoda, která využívá všestranného sádrokartonového systému. V obou případech je možné využít moderních technologií, které zajistí nejen změnu dispozičního řešení, ale také kvalitní provedení do budoucna. Zajímavým řešením jsou mobilní příčky ze sádrokartonu, nebo příčky, které jsou zároveň vestavěnou skříní, která má přístup pokaždé z jiné místnosti.

Rekonstrukce koupelen Brno

Rekonstrukce koupelny v panelovém domě probíhá vždy jak kompletní, tedy i s úplným odstraněním umakartových příček. Ty jsou zdrojem plísní. Umakartové příčky se nahrazují buď ytongem, nebo sádrokartonovým systémem. Rozdíl je v nosnosti.** Ytong** je těžší a déle vysychá. Také je nutné do něho sekat drážky na nové instalační rozvody. Kachle je možné lepit přímo na ytong bez omítky. Tím se urychlí vysychání i doba rekonstrukce. Rekonstrukce koupelny s pomocí sádrokartonového systému je rychlá, trvá asi týden, a je mnohem čistí.

Rekonstrukce koupelny a instalační rozvody Brněnsko

Jakmile jsou hotovy nové příčky, přistoupí se k instalačním rozvodům. Všechny instalační rozvody se vedou buď ve vysekaných drážkách, nebo v sádrokartonových příčkách. Nově se rozvádí elektroinstalace, která musí v koupelnách splňovat velmi vysoké normy. Je nezbytné, aby byly instalovány všechny bezpečnostní prvky. Nové vodovodní potrubí je většinou vedeno v moderních plastových trubkách, které umožňují pozdější změny. Odpady mají také novou podobu. Výborné to je zejména u připojení pračky, která je tak jištěna a nevyplaví sousedy odspodu. Instaluje se také odvětrávání, vytápění, nebo klimatizace s vytápěním. Záleží na přání zákazníka. Zapomenout nelze ani na novou sanitu.

Zednické práce Brno, obkládání, omítání

Jsou součástí všech rekonstrukcí. U rekonstrukcí zděných koupelen se bez nich rozhodně neobejdete. Zde je nutné omítat, obkládat, i vyzdívat. Rozsah zednických prací je široký. Zahrnuje práce stavební, obkladačské, betonování, omítání, obklady a dlažby, ale i sanační a zapravení, například instalačních rozvodů, oken a zárubní. Je možné je objednat jako celek, nebo i samostatně.

Sádrokartonářské práce

Používají se tam, kde nelze požít klasické zdění. Rozhodně však nejde o nějakou náhražku klasických materiálů. Sádrokartonový systém je na velmi vysoké úrovni. Nabízí se v několika řadách, které jsou velmi široké. Použít ho můžete převážně v interiéru, ale dnes jsou v nabídce i varianty do exteriéru. Skvělé jsou například předsazené stěny, které nejen vyrovnávají zdi, ale skrývají i instalační rozvody. Zároveň mohou také zateplit a odhlučnit prostor. Záleží na vybraném typu sádrokartonové desky. Sádrokartonové příčky je možné tvarovat. Tak se vytváří neobvyklé designové prvky. A zapomenout nelze ani na vestavěný a koupelnový nábytek ze sádrokartonu, který se zhotoví na míru a přinese nejen účelnost a úsporu prostoru, ale i krásný design. To proto, že sádrokarton je možné upravovat všemi dostupnými technikami.

  • Petr Janíček
  • Tel: +420 604 746 087
  • E-mail: petrjanicek@karneval.cz

Stavební práce Brno

Kvalitní stavební práce jsou základem spokojenosti každého zákazníka. Proto se doporučuje vybírat firmu podle referencí a doporučení. Tak je záruka spokojenosti i u dalších zákazníků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17932 (novesluzby.cz#24393)


Přidat komentář